ALEKSANDRA JANKOWIAK WICEMISTRZYNIĄ EUROPY

Aleksandra Jankowiak (Sporty Walki Rawicz) zdobyła w Sofii srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorek U-18. W czwartkowym finale wagi 66 kg przegrała z Rumunką Crinutą Sebe.

Od pierwszego gongu obie zawodniczki nastawiły się na ciągłą wymianę ciosów. Stojąc w bliskiej odległości w pół rundy wyprowadziły po kilkadziesiąt ciosów. Trafiała i Polka, i Rumunka, ale sędzia zdecydował o dwóch liczeniach naszej zawodniczki, a po drugim przerwał pojedynek.

W turnieju w Bułgarii Aleksandra Jankowiak pokonała wcześniej zdecydowanie na punkty w ćwierćfinale Ukrainkę Sofię Zabudską-Niedielcho 5:0 i w półfinale Łotyszkę Kitiję Zarbergę 5:0.

Wcześniej w czwartek srebrny medal wywalczył także Nikolas Pawlik (Bytomska Akademia Boksu), który w finale kategorii 48 kg przegrał z Azerem Kananem Babayevem 0:5.

Po brązowe medale w Sofii sięgnęły: Aleksandra Cyrek (60 kg/BKS Jastrzębie-Zdrój), Julianna Rutkowska (63 kg/Sporty Walki Piła), Oliwia Czerwińska (70 kg/Wda Świecie) i Weronika Bochen (+81kg/Berej Boxing Lublin).

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów Polski oraz trenerów w klubach i kadrze narodowej.

Aleksandra Jankowiak niestety nie dołączyła do licznego już grona polskich złotych medalistek Mistrzostw Europy Juniorek. W 2020 roku w Budvie złoto zdobyły wspomniane Alexas Kubicki i Daria Parada, a we wcześniejszych latach Patrycja Borys, Daria Puszka, Elżbieta Wójcik, Paulina Jakubczyk, Karolina Cyran, Sylwia Kusiak, Lidia Fidura i Magdalena Stelmach.