WAWRZYK: SPADŁO JUŻ 10 KILOGRAMÓW, NIEDŁUGO SPADNIE KOLEJNE 5!

- Zbiłem już dziesięć kilogramów i być może wrócę na ring wcześniej niż zakładałem - mówi Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO), który wraca do boksu z marzeniami o starcie na igrzyskach olimpijskich w Paryżu za dwa lata.

- Codziennie jestem na sali, za mną już dwa obozy przygotowawcze, a zaraz lecę do Hiszpanii na trzeci taki obóz. Łapię coraz lepszą formę, zjechało już dziesięć kilogramów, niedługo spadnie kolejna piątka, a wtedy będę czuł się już naprawdę dobrze i szybki. Kiedy wróciłem do treningów ważyłem 128 kilogramów. Niedługo powinno być już 110, ale niżej nie chciałbym już schodzić - przyznaje były pretendent do pasa WBA Regular wagi ciężkiej.

- Teraz wygląda to tak, jak zawsze chciałem. Trenuję na swoich warunkach w Hiszpanii, a Zbigniew Raubo to naprawdę dobry trener. Jego system pracy nie jest łatwy, lecz bardzo mi się podoba. Chcę boksować tak, jak widzi to trener Raubo. Dojście i odejście oraz bazowanie na szybkości - kontynuował Wawrzyk.

- Pierwotnie plan był taki, bym wrócił do boksu na Mistrzostwach Polski. Być może wystąpię jednak wcześniej na gali SBN. Dostałem też zaproszenie od trenera reprezentacji Wojciecha Bartnika do wspólnych treningów i sparingów z kadrowiczami. Jeśli tylko będę w tym okresie w Polsce, chętnie wpadnę i sprawdzę się na sparingach z krajową czołówką boksu olimpijskiego - dodał niespełna 35-letni zawodnik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Koko
Data: 15-04-2022 21:04:14 
Andrzej sympatyczny chłop i życzę mu jak najlepiej :). Polscy młodzi ciężcy na pewno będą mogli się od niego dużo nauczyć. No i fajnie się czyta, że chłop po prostu kocha boks i chce się w nim pobawić a i podejrzewam, że jeszcze parę głów przy okazji obije :).

Powodzenia Andrzej
 Autor komentarza: BOXER
Data: 16-04-2022 10:16:22 
Pan Zbyszek Raubo to taki cwany najmniejszy brat z rodziny Daltonów .
A Cycu ? Walka z Siwym byłaby fajna na początek .Siwy solidny do ubicia a Cycu by wystrzelił w górę.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 16-04-2022 12:58:14 
Jeszcze 5 kilo, kolejne 5. Andrzej chyba celuje w wypłatę od rudego buhahahaha :P
 Autor komentarza: DrX
Data: 16-04-2022 22:50:35 
Jak będzie szybki to pokona każdego (tak przynajmniej mawiał klasyk)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.