TRENER TOMASZ DYLAK POWOŁAŁ SKŁAD NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

W dniach 9-20 maja w Stambule rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Kobiet w boksie. Trener reprezentacji Polski Tomasz Dylak powołał osiem zawodniczek.

W Turcji wystąpią: Natalia Rok (-48kg), Wiktoria Rogalińska (-54kg), Sandra Kruk (-57kg), Aneta Rygielska (-66kg), Daria Parada (-70kg), Agata Kaczmarska (-75kg), Martyna Jancelewicz (-81kg) oraz Lidia Fidura (+81kg). Najbardziej doświadczonym pięściarkami są Sandra Kruk (urodzona w 1989 roku) i Aneta Rygielska (1995). Pierwsza z wymienionych zawodniczek równo dekadę temu zdobyła srebro MŚ w wadze -57kg. Z kolei w 2014 roku w tej samej kategorii zadebiutowała Aneta Rygielska, która dziś jest w składzie w wadze -66kg.

- Wiedząc o zmianach w kategoriach olimpijskich zadecydowaliśmy, że Aneta Rygielska będzie rywalizować w wadze 66 kg, a nie 60 kg. W tej wyższej jej atuty jak: szybkość, refleks, praca na nogach i technika powinny być jeszcze bardziej widoczne - uważa szkoleniowiec reprezentacji.

Z powodu kontuzji kolana w Stambule zabraknie Sandry Drabik, zaś Elżbieta Wójcik przegrała rywalizację z Agatą Kaczmarską. Debiutantkami są Wiktoria Rogalińska, Daria Parada i Martyna Jancelewicz.

- Na tych Mistrzostwach Świata nie mogą startować zawodniczki z rocznika 2003, przez co wykluczone z walki o wyjazd do Turcji zostały Natalia Kuczewska, Julia Szeremeta i Barbara Marcinkowska - dodał Tomasz Dylak.

Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć w grudniu 2021 roku, a później przesunięto je - z powodu pandemii - na marzec i wreszcie na maj 2022 roku.

Polki mają zaplanowane zgrupowanie od 22 kwietnia do 4 maja w Cetniewie, a 5 maja wylatują do Turcji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.