FUNDORA ZMASAKROWAŁ TWARZ LUBINA I CZEKA NA CHARLO LUB CASTANO

Krwawa wojna i mała niespodzianka. Sebastian Fundora (19-0-1, 13 KO) pokonał przed czasem Ericksona Lubina (24-2, 17 KO), sięgnął po pas WBC wagi junior średniej - póki co tylko w wersji tymczasowej, i nabył status obowiązkowego pretendenta dla zwycięzcy rewanżu Charlo vs Castano o wszystkie pasy w limicie 69,85 kg.

Panowie od początku przeszli do roboty, stanęli głowa w głowę i w półdystansie wymieniali bomby. Lubin trafiła prawym sierpem, Fundora odpowiadał lewym podbródkiem. Na finiszu drugiej rundy uderzył dla odmiany prawym podbródkowym, trafił na punkt i wysłał przeciwnika na deski. Faworyt bukmacherów był ranny, lecz gdy sędzia doliczył do ośmiu, zabrzmiał zbawienny dla niego gong.

Po minutowej przerwie Lubin doszedł do głosu i wygrał trzecią rundę. Czwarta równa i zażarta po obu stronach. I tak mijały kolejne minuty. Więcej i czyściej bił Fundora, ale akcje Lubina miały większą wymowę. Aż przyszła kapitalna siódma odsłona...

Fundora zaraz po gongu podkręcił tempo i ładował w rywala ile wlezie. Twarz Lubina przypominała krwawą i zapuchniętą maskę. Praktycznie nic nie widział na oczy, ale trafił sierpem, poprawił drugim, potem trzecim i czwartym... Tym razem to Sebastian znalazł się na deskach. To był ciężko nokdaun, jednak po liczeniu do ośmiu Erickson miał tylko kilka sekund na dokończenie dzieła zniszczenia. Tym razem gong uratował rywala.

W ósmym starciu obaj mieli kryzys po szalonych wcześniejszych minutach. W dziewiątym drugi oddech złapał Fundora, celował lewym hakiem na korpus, a potem lewym sierpem bądź lewym podbródkowym. Lubin dotrwał do gongu, jednak jego twarz była zmasakrowana. I od razu zastopowano potyczkę. Trener Kevin Cunningham popatrzył na zapuchniętego podopiecznego i nakazał zatrzymanie potyczki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 10-04-2022 07:40:41 
Szczerze mówiąc stawiałem raczej na Lubina...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 10-04-2022 08:29:38 
Najlepsszy skalp Fundory, bylem ciekaw czy on bedzie w stanie wygrac z kims mocnym bo mial juz slabe pojedynki na koncie, nie korzysta za bardzo ze swoich warunkow fizycznych, ale posiadanie 2m wzrostu w tej kategorii - robii wrazenieee.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 10-04-2022 10:15:02 
Kiedyś myślałem że Paul Williams to był freak ze swoim wzrostem w niższych wagach, dopóki nie zobaczyłem Fundory.. Lubina chyba mozna pomału skreślać. A zapowiadał się przekozacko do walki z Charlo..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-04-2022 10:20:03 
Fundora to zjawisko boksersko-antropologiczne. Przy swoich dziwacznych parametrach jest niespotykanie sprawny i skuteczny. Ma szansę zdobyć pas mistrzowski w super półśredniej, a potem ruszyć w górę kategorii szlakiem przetartym przez swoje fizyczne przeciwieństwo czyli Canelo Alvareza.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 10-04-2022 13:02:41 
Ladnie porozbijal Lubina, miec takie warunki i dazyc do poldystansu, to jest ciekawe. Zobaczymy jak sobie poradzi z Charlo/Castano. Moim zdaniem to bedzie jeden most za daleko
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 10-04-2022 14:38:45 
Z tak poobijaną facjatą kontrakt z Kghm Polska Miedz przeszedł koło nosa:)
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 10-04-2022 14:48:38 
Mnie nie dziwi ten rezultat. Widziałem jak walczy Fundora i w połączeniu z niespotykanymi warunkami wydawał mi się bokserem z papieami na mistrza. Myślę, że jeżeli bedzie się rozwijał ma szansę na fenomenalną karierę.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 10-04-2022 18:19:07 
Paul Williams też dążył do półdystansu ze swoimi warunkami. Może tacy zawodnicy chcą pokazać że nie muszą uciekać przed mniejszymi.
Pytanie ile on waży miedzy walkami, czy tak mu dobrze idzie zbijanie, czy nie może przybrać.
Sam mam podobne warunki choć nie aż tak wynaturzone i masa się mnie nie trzyma a jestem już po 30.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-04-2022 21:04:08 
dobry weekend jezeli chodzi o bezkompromisowe starcia
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.