MEMORIAŁ FELIKSA STAMMA: ZESTAWIENIE PAR WŚRÓD KOBIET

Na niecały miesiąc przed Mistrzostwami Świata w Stambule, sześć reprezentantek Polski wystąpi w niedzielę na gali Suzuki Boxing Night 14 połączonej z Memoriałem Feliksa Stamma w Sokółce na Podlasiu. Transmisja w TVP Sport od godziny 18:30.

Elżbieta Wójcik i Agata Kaczmarska, które kilka dni temu zwyciężyły w walkach finałowych turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie, tym razem zmierzą się w bezpośredniej walce w wadze -75 kilogramów. Tylko jedna zawodniczka z danego kraju może wystąpić w poszczególnych kategoriach w Mistrzostwach Świata, a zatem stawka pojedynku jest bardzo duża.

Trener reprezentacji Tomasz Dylak zdecydował, że na ringu w Sokółce wystąpią także Wiktoria Rogalińska (-52kg), Sandra Kruk (-60kg), Aneta Rygielska (-66kg) i Martyna Jancelewicz (-81kg).

Jancelewicz - dwukrotna z rzędu Młodzieżowa Mistrzyni Europy, skrzyżuje rękawice z Litwinką Gabrielą Stonkute, z którą w Kownie Agata Kaczmarska wygrała 3:2.

Galę w Sokółce organizuje tamtejszy UKS Boxing prowadzony przez Tomasza Potapczyka, we współpracy z lokalnym samorządem, Polskim Związkiem Bokserskim i Suzuki Motor Poland.

Polki przygotowują się do zawodów w Turcji, a Polacy do Mistrzostw Europy w Armenii. Wcześniej, bo już 8 maja, zaczynają się zawody w Stambule.

Program walk kobiet:
-75kg: Elżbieta Wójcik (Polska) vs Agata Kaczmarska (Polska)
-52kg: Wiktoria Rogalińska (Polska) vs Martina La Piana (Włochy)
-60kg: Sandra Kruk (Polska) vs Ana Starovoitova (Litwa)
-66kg: Aneta Rygielska (Polska) vs Austeja Auciute (Litwa)
-81kg: Martyna Jancelewicz (Polska) vs Gabriele Stonkute (Litwa)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.