KLICZKO: KAŻDE EURO I KAŻDY CENT MAJĄ NA SOBIE KREW

Wczoraj po południu pisaliśmy o dokonanej przez Rosjan masakrze cywilów w Buczy, a wieczorem biuro prokurator generalnej Ukrainy Iryny Wenediktowej poinformowało w komunikacie, że w buczańskim sanatorium dla dzieci znaleziono ciała kolejnych ofiar ze związanymi rękami. Dziś mer Kijowa, Witalij Kliczko nawołuje Zachód do opamiętania w kwestii sankcji.

- (...) Każde euro i każdy cent, które otrzymujecie z Rosji lub wysyłacie do Rosji, mają na sobie krew, to krwawe pieniądze, a ta krew jest ukraińska, to krew ukraińskiego narodu - powiedział Kliczko, były mistrz świata wagi ciężkiej, na konferencji burmistrzów Europejskiej Komisji Gospodarczej (UNECE).

- Wprowadzimy zakaz importu węgla z Rosji o wartości czterech miliardów euro rocznie, zaproponujemy zakaz dla rosyjskich i białoruskich przewoźników drogowych i wprowadzimy całkowity zakaz transakcji w przypadku czterech kluczowych banków rosyjskich, w tym drugiego co do wielkości banku VTB - ogłosiła dziś szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. To nowy pakiet sankcji, ale mało znaczący.

- Sankcje wprowadzone dotychczas przez Unię Europejską są po prostu słabe. W Rosji nastąpiła stabilizacja sytuacji gospodarczej, stabilizacja kursu rubla. Moskiewska giełda pracuje i odnotowuje wzrosty. Rosyjski bank centralny luzuje wprowadzone ograniczenia w zewnętrznych transferach finansowych. Gazprom odnotowuje rekordowe zyski ze sprzedaży surowców, otrzymując ponad 900 mln euro dziennie ze sprzedaży. Pojawia się pytanie, ile osób musi jeszcze zginąć na Ukrainie, by decydentów w Brukseli ruszyło sumienie - powiedział anonimowo PAP unijny dyplomata. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TrockiBrunon
Data: 05-04-2022 19:11:26 
skasowaliście Blacka a chciałem go poprzeć!
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-04-2022 19:24:43 
Trocki fajne filmiki robiłeś, jaki masz ten kanał?
 Autor komentarza: TrockiBrunon
Data: 05-04-2022 20:13:48 
teraz sprawa stoi w miejscu z kanałem, ale bardzo miło że pamiętasz, na prawdę serio mówię że ktoś pamięta. noszę się z zamiarem wznowienia działalności na YT - i w sumie trafiłeś w dobry czas bo już dosyć blisko pewnych nowych rzeczy więc wrzucę tu linka.
Na pewno będę kontynuował cykl "mniej znani twardziele"
robię w ratownictwie więc najpierw pseudopandemia a teraz tematy około-wojenne zjadają mój czas
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-04-2022 20:22:13 
Okay, dzięki za info i powodzenia w prowadzeniu kanału.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 06-04-2022 10:28:53 
W Polsce ludzie przestali gotować bo w blokach płynie ruski gaz ale Obajtek dalej bierze ropę więc to wina zwykłego Kowalskiego że jest wojna .
TWOJA WINA,TWOJA WINA TO JEST ZAWSZE TWOJA WINA !
Miliarderów NIE bo robią interesy.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 06-04-2022 11:48:05 
U nas dalej obowiązuje wina Tuska.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.