ŚLĄSKIE UDERZENIE: CZY JONAK I ROBINSON SKOŃCZĄ NA TRYLOGII?

Już 22 kwietnia na gali "Śląskie uderzenie" w Bytomiu dojdzie do trzeciej walki Damiana Jonaka (41-1-2, 21 KO) z Andrew Robinsonem (26-5-2, 7 KO). - Czy skończy się na trylogii? Nie wykluczamy czwartego pojedynku. Wszystko zależy od przebiegu i poziomu emocji podczas zbliżającego się starcia - mówi Mariusz Konieczyński, prezes Tymex Boxing Promotion. Bilety są dostępne na ebilet.pl. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

W Hali na Skarpie odbędzie się osiem zawodowych walk. Impreza jest organizowana przez grupę Tymex wspólnie z Queensberry Polska i MB Promotions. - Gala jest ukłonem dla śląskich pięściarzy i kibiców. Zdecydowana większość uczestników pochodzi lub trenuje w tym regionie naszego kraju, mającym piękną kartę w historii polskiego pięściarstwa. Chcemy regularnie gościć na Śląsku - powiedział Konieczyński.

W pojedynku wieczoru w Bytomiu miejscowy bokser, ulubieniec śląskiej publiczności Damian Jonak zmierzy się z Brytyjczykiem Andrew Robinsonem. Dwa wcześniejsze były bardzo zacięte i wyrównane. Pierwszy, w katowickim Spodku, na punkty w ocenie sędziów wygrał Brytyjczyk, a ubiegłoroczny rewanż zakończył się remisem. Kto zwycięży w trzecim pojedynku? I czy będzie "zapotrzebowanie" na jeszcze czwarty?

- Pamiętając to, co się działo w poprzednich walkach między Damianem a Andrew, można spodziewać się bokserskich grzmotów w Bytomiu. I jeśli znów wynik będzie na styku, kto wie, może trzeba będzie doprowadzić do czwartej, ostatecznej potyczki. Jonak bardzo chciał trzeciej walki, jego rywal zgodził się, więc mamy świetną bokserską trylogię. I sam się zastanawiam, czy na gali w Bytomiu zakończy się rywalizacja Damiana z Robinsonem. Myślę, że kibice mogą zacierać ręce, bo żaden z nich nie odpuści - przyznał prezes Tymex Boxing Promotion.

Jonak od początku kariery związany jest ze Śląskiem, w Szombierkach Bytom trenował pod okiem Mariana Łagockiego i Marka Okroskowicza, a w lidze zadebiutował mając 18 lat w zespole Imexu Jastrzębie. Trzecia walka z Robinsonem będzie ważna z jeszcze jednego powodu. Otóż dwa dni po gali będzie obchodził 39. urodziny, więc może sprawić sobie prezent.

W Katowicach zobaczymy Tomasza "Zadymę" Gromadzkiego (11-4-1, 3 KO), który spotka się w wadze półciężkiej z Adamem Koprowskim (4-3-2). Stanisław Gibadło (7-0) zmierzy się w kategorii średniej z Argentyńczykiem Mateo Damianem Veronem (29-28-3, 8 KO), niedawnym rywalem Rafała Wołczeckiego. Kolejny nasz zawodnik, górnik z KWK Piast-Ziemowit Aleksander Jasiewicz (2-1) zaboksuje w junior półśredniej z pochodzącym z Mongolii Bazargurem Jugderem (3-3-1, 2 KO). Z Tymexu wystąpią także "ciężki" Remigiusz Smoliński (3-0-1) i "cruiser" Martin Gottschall (3-0, 1 KO).

Z grup współpracujących z Tymexem, 22 kwietnia w Bytomiu zaboksują - poza Damianem Jonakiem - Kamil Młodziński (15-5-4, 7 KO) z MB Promotions i Wiktor Szadkowski (3-0, 1 KO) z Queensberry. Wkrótce ogłoszone zostaną nazwiska ich przeciwników.

- Najważniejsze dla kibiców, że trudno będzie wytypować faworytów poszczególnych pojedynków. Szykujemy się na łącznie ponad 50 rund emocji i bardzo dobrego boksu. Chcemy aby bytomska gala była świetnym widowiskiem - zaznaczył Konieczyński.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: slovik
Data: 05-04-2022 12:32:58 
Nie wydaje mi się by Jonak po wygranej dał czwartą walkę Robinsonowi, zwłaszcza, że mogą się pojawić ciekawe oferty sprzedania rekordu. I też nie wydaje mi się, by po kolejnej przegranej Jonaka był sens robienia IV walki.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-04-2022 13:17:18 
Obok średnio interesującej walki Jonaka chętnie obejrzę występ Smolińskiego, który ma dobre warunki fizyczne i w swej ostatniej walce pozamiatał ring Bodziochem. W nędznej polskiej HW każda iskierka nadziei jest coś warta. Reszta cienka.
 Autor komentarza: slovik
Data: 05-04-2022 14:06:20 
Bodziochem to i Siwy pozamiatał ring a blisko tego też było kilku journeyman'ów.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 05-04-2022 14:22:00 
@Hugo - Mariusz Grabowski zaproponował walkę Smolińskiego z Mroczkowskim. Promotor Mroczkowskiego (Mariusz Krawczyński) się zgodził, ale z tego co słyszę Mroczkowski nie jest już taki chętny. I podobno ma być zablokowany na gale Tymexu, jeśli nie weźmie walki ze Smolińskim bądź kimkolwiek poważnym.
 Autor komentarza: slovik
Data: 05-04-2022 14:50:13 
Ja oglądałem wywiad Kostyry z Mroczkowskim i wydaje mi się, że to gość, który nie lubi zbytnio się wychylać, podejmować inicjatywy bardziej niż to jest konieczne i chce mieć jak najłatwiejsze warunki na starcie. Takie odniosłem wrażenie. A tu trzeba brać przykład z Tomka Adamka, który małymi kroczkami od wygrania ciupagi góralskiej na wiejskim turnieju bokserskim doszedł do zdobycia pasa (a właściwie pasów) mistrza świata.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-04-2022 16:39:36 
Do Mroczkowskiego nie mam przekonania, chociaż niby ma niezłe podstawy z amatorskiego boksu. Natomiast Smoliński w pojedynku z Bodziochem wyglądał nieźle i zaprezentował poprawną technikę. Nie wiem, ile on ma lat, ale chyba jest jeszcze w wieku, w którym bokserzy robią jakieś postępy.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 05-04-2022 17:43:21 
Niech już skończą na tej trylogii. Nie wiem czy kibice wytrzymają dalszą telenowelę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.