5 ZŁOTYCH MEDALI POLSKIEJ EKIPY W KOWNIE

Pięcioro reprezentantów Polski - dwie zawodniczki i trzech zawodników, zdobyło złote medale w zakończonym dzisiaj turnieju bokserskim im. Algirdasa Socikasa w Kownie.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Elżbieta Wójcik (-75kg) i Agata Kaczmarska (-81kg) oraz Pawel Brach (-57kg), Damian Durkacz (-67kg) i Mateusz Bereznicki (-92kg).

W sobotnich walkach finałowych Elżbieta Wójcik i Agata Kaczmarska wygrały z Litwinkami, odpowiednio Augustiną Markelionyte 5:0 i Gabriele Stonkute 3:2.

Paweł Brach pokonał Ormianina Rudolfa Garboyana 3:2, zaś Mateusz Bereźnicki triumfował w pojedynku z Litwinem Tomasem Olberkisem 5:0. Tylko trzy minuty potrwała rywalizacja Damiana Durkacza z kolejnym pięściarzem gospodarzy Nedasem Gudomskasem. Litwin był liczony dwukrotnie w pierwszej rundzie i walka została przerwana.

W innych finałach Mateusz Goiński (-80kg) przegrał ze Szkotem Seanem Lazzerinim 0:5, a w drugiej rundzie zastopowano potyczkę Tomasza Niedźwieckiego (-86kg) z Luksemburczykiem Michelem Erpeldingiem. Rozcięcie łuku sprawiło, że Polak nie został dopuszczony do dalszej rywalizacji.

Brązowe medale zdobyli Jarosław Iwanow (-63,5kg) i Oskar Safaryan (+92kg). W całym turnieju polscy pięściarze i pięściarki wygrali 10 walk, a przegrali 4.

Dla Biało-Czerwonych start w Kownie był etapem przygotowań do majowych imprez mistrzowskich - kobiety wystąpią w Mistrzostwach Świata w Turcji, a mężczyźni w Mistrzostwach Europy w Armenii.