TRENER BARTNIK: W KOWNIE WYSTĄPIMY W 8-OSOBOWYM SKŁADZIE

Redakcja, Informacja prasowa/PZB

2022-03-30

- W turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie wystąpimy w 8-osobowym składzie. Zabraknie chorego Jakuba Słomińskiego - mówi Wojciech Bartnik, trener polskiej reprezentacji.

Biało-Czerwoni przygotowują się do majowych Mistrzostw Europy w Armenii. W zawodach w Litwie (1-3 kwietnia) startować będą: 57 kg Paweł Brach, 63,5 kg Jarosław Iwanow, 67 kg Damian Durkacz, 75 kg Bartosz Gołębiewski, 81 kg Mateusz Goiński, 86 kg Tomasz Niedźwiecki, 92 kg Mateusz Bereźnicki, +92 kg Oskar Safaryan.

- Jakub Słomiński poinformował, że ma wysoką gorączkę i źle się czuje. Jego zabraknie w turnieju w Kownie, ale na szczęście zdrowi są pozostali powołani pięściarze. Bardzo potrzebujemy międzynarodowych sprawdzianów - powiedział brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie Wojciech Bartnik.

W dniu 10 kwietnia polscy zawodnicy wezmą udział w Suzuki Boxing Night 14 i Memoriale Feliksa Stamma - połączone zawody odbędą się w Sokółce na Podlasiu. Transmisja w TVP Sport.

- Od 19 kwietnia mamy zaplanowane tygodniowe zgrupowanie w COS Cetniewo we Władysławowie, a następnie nasi reprezentanci walczyć będą w silnie obsadzonym turnieju w czeskim Usti nad Łabą. Chciałbym tam sprawdzić większą grupę zawodników. Później kolejny obóz, mam nadzieję, że razem z zagranicznymi bokserami. Chcemy jak najlepiej przygotować się do ME w Erywaniu - dodał szkoleniowiec.

Mistrzostwa Europy mężczyzn w ormiańskiej stolicy odbędą się od 21 do 31 maja.