EUBANK JR: ZEJDĘ DLA BROOKA DO 71,65 KILOGRAMA, ALE NIE NIŻEJ

Chris Eubank Jr (32-2, 23 KO) jest gotów na małe ustępstwa, żeby udało się dopiąć jego walkę z Kellem Brookiem (40-3, 28 KO). Wcześniej zapowiadał, że walka musi odbyć się w wadze średniej, dziś jednak jest otwarty na umowny limit.

Eubank Jr zgodzi się na granicę 158 funtów, czyli dokładnie 71,65 kilograma. Wcześniej Brook chciał granicy 70,3 kilograma, lecz jego rodak nawet nie zaczyna dyskusji o tak niskim limicie.

- Przecież Brook na co dzień waży ponad 81 kilogramów. On pomiędzy walkami waży naprawdę więcej niż ja. Z Gołowkinem mierzył się w normalnym limicie wagi średniej. Nie ma szans, bym schodził do 70,3 kilograma - zapowiada Eubank Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 28-03-2022 17:46:28 
Brook na siłę szuka wyzwań, zresztą Eubank podobnie, skoro chcą wyjść do walki, mimo sporej różnicy wagi. A potem targowanie się o limit, uszkodzone oczodoły etc...
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 28-03-2022 20:01:33 
Nienawidzę takich akcji. Sapanie do facetów z niższych kategorii i jeszcze jakieś warunki? Niech wyskoczy do Gilberto Ramireza, w półciężkiej. Albo nie wiem, do Mchunu w jakimś catchweight. 85 kilo. Ale nie, bo łatwiej szczeka się do mniejszych...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-03-2022 20:20:45 
@Stieczkin
Ale to chyba Brook pierwszy wyskoczył z inicjatywą walki z Eubankiem. Jestem generalnie przeciwko walkom, w których jest różnica gabarytów, ale jeżeli już do czegoś takiego dochodzi, to inicjator powinien dopasować się do naturalnej wagi rywala, a nie zmuszać go do odchudzania lub tycia, przy czym warto zauważyć, że to drugie jest dużo łatwiejsze. W przeszłości Brook rzucił wyzwanie Gołowkinowi i walczył w pełnym limicie średniej. Skoro koniecznie chce kolejnego mismatchu i wpierdolu, to niech uczyni drugi raz to samo.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 28-03-2022 20:22:42 
Tak, to chyba Brook pierwszy zaczepił.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 28-03-2022 20:24:33 
Ale tu chodzi o sytuację w ogólności: oni obaj chcą tej walki w sytuacji, gdy wiadomo, jaka waga ich dzieli. Robią to na siłę, dla pieniędzy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 28-03-2022 21:08:38 
Są medialni, jest duża kasa na stole.

Brooka chyba walka z GGG nie nauczyła myślenia.
No ale czemu nie.
Chętnie zobaczę...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-03-2022 22:08:34 
@MacGyjwer
Takie walki są dla kasy, ale na ogół strona silniejsza finansowo (np. Canelo) wymusza na tej słabszej limit przy którym szanse nie są równe. W tym przypadku mam wrażenie, że większe pieniądze stoją za Brookiem i to on chce dyktować warunki. Eubank już poszedł na duże ustępstwa, godząc się na 158 funtów, bo on jest przecież dużym bokserem wagi średniej, a 6 walk w latach 2017-2019 przeboksował w super średniej. Niżej zejść nie może, bo będzie wysuszony na wiór ze wszystkimi takiego stanu konsekwencjami.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 28-03-2022 22:24:04 
Ok, jeśli to Brook zaczął, to faktycznie nie mam co narzekać. Ale narzekam, bo zwyczajnie nie znoszę takich walk. Rozumiem, że kasa, ale po co to komu? Brook mógłby nadal dawać fajne walki w welter, wiadomo, Crawforda nie przeskoczy, ale z czołówką spokojnie mógłby się mierzyć. To nie, jakieś durne pomysły... Eubank. A dlaczego nie od razu Fury? Albo nie wiem, Callum Smith też jest z Wysp. Innymi słowy, nienawidzę bezsensownych walk o wysokim prawdopodobieństwie utraty zdrowia przez jednego z zawodników. Może Brook to jakiś masochista?
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 28-03-2022 22:51:52 
Właśnie, pamiętam taką walkę, w której jeden z zawodników był wyraźnie cięższy od rywala, a podawana była ona jako przykład skandalicznego zestawienia, bo zaczończyła się jakoś tragicznie. Walczył tam chyba Arturo Gatti...

Teraz sytuacja się powtarza, ale ponieważ w grę wchodzą pieniądze nikogo nie będzie obchodzić to, że to są pięściarze z innych limitów.
*
@Hugo: pytanie zatem na ile Eubank chce tej walki, bo jak rozumiem, z tego co piszesz, to on właściwie ponosi wyrzeczenia (musi schudnąć), a nie Brook. Może tego pojedynku wcale nie będzie?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-03-2022 23:19:37 
Tak jak Stieczkin, ja także nie cierpię takich walk. Dziwię się przy tym Brookowi, bo ponownie zachowuje się bardzo nieracjonalnie. Już raz dał się podpuścić Hearnowi i głupi pojedynek z Gołowkinem praktycznie przetrącił mu karierę w najlepszym momencie. Przypomnę, że był wtedy mistrzem IBF w WW i miał zakontraktowaną dobrze płatną obronę z Vargasem. Teraz jeżeli chce coś jeszcze zarobić, to w UK ma doskonałe możliwości w półśredniej (choćby przetestowanie Josha Taylora w debiucie w tej kategorii, poza tym Benn, McKinson) i super półśredniej (Liam Smith, Williamson, Cheeseman, Fowler, Fitzgerald). Tymczasem pcha się na Eubanka, boksera o potężnym uderzeniu, który nawet wysuszony może mu zrobić krzywdę. Nie wiem, czy Brook to masochista, ale podejrzewam, że jego najsłabsza stroną w boksie jest inteligencja pozaringowa.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-03-2022 01:05:14 
"nieracjonalnie" to faktycznie kluczowe słowo, tak jak już to wiele razy było tu pisane, wspólnym mianownikiem wielu decyzji Brooka jest brak racjonalnego wytłumaczenia. Nie dały się obronić sportowo, ani co gorsza biznesowo. W szczególności gdyby nie poszedł na Gołowkina, byłby na pewno bogatszym człowiekiem i nawet teraz też ma lepsze opcje opisane przez Hugo.
Nooo chyba że faktycznie nie ma nawet w planach tego pojedynku, a obaj korzystają z uwagi mediów i chcą się trochę wzajemnie wypromować.
 Autor komentarza: slovik
Data: 29-03-2022 10:01:50 
Ten Brook to drugi kurde Adrian Polak XD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.