KLICZKO: NASZA WOLA JEST SILNIEJSZA NIŻ JAKAKOLWIEK ARMIA ŚWIATA

Skala rosyjskich zbrodni w Ukrainie rośnie niestety z każdym dniem, ale najeźdźcy nie zdołali złamać oporu Ukraińców. Ich ducha walki oddaje ostatnia wypowiedź byłego mistrza świata wagi ciężkiej Władimira Kliczki, który wraz z bratem Witalijem - merem stolicy, pozostaje w Kijowie.

W GDAŃSKU POWSTAŁ MURAL PRZEDSTAWIAJĄCY BRACI KLICZKO >>>

- To nasza ziemia, nasz dom. To miejsce, w którym nasze dzieci chodzą do przedszkola i do szkoły. Tutaj budujemy naszą przyszłość, żyjemy naszym życiem. Tutaj pochowani są nasi rodzice. To jest Ukraina, wracaj do domu (najeźdźco - przyp.red.). Nie masz tu nic do roboty. To jest nasz kraj, po prostu idź do siebie. Pokojowi ludzie bez broni pokazują, że jesteśmy Ukraińcami - powiedział Kliczko.

- To jest nasz dom, więc nikt i nic nie zmusi nas do ucieczki. Będziemy się bronić. Pozostaniemy silni, ponieważ nasza wola jest silniejsza niż jakakolwiek broń i jakakolwiek armia świata - dodał wybitny ukraiński czempion.

- Na sądzie Bożym rosyjscy żołnierze otrzymają jedną karę: "wieczną piwnicę". Wieczność pod bombami. Wieczność bez jedzenia, wody i ogrzewania. Za wszystko, co zrobili naszym rodakom, zwykłym Ukraińcom za Ochtyrkę i Charków, za Borodziankę i Czernihów, za Wołnowachę i Mariupol. Za wiele innych naszych miast - powiedział dziś prezydent Ukrainy Wołodymr Zelenski, który z Kijowa dowodzi ogarniętym wojną państwem i stał się już postacią symboliczną.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ELREY
Data: 21-03-2022 19:41:46 
Mam tylko szczera nadzieje ze ten sowiecki skurwiel z frustracji nie zrzuci na tych biednych ukraincow jakies formy broni masowego razenia (chemicznej, biologicznej lub taktycznej atomowej).....Im dluzej opor bedzie trwal tym bardziej ryzyko bedzie niestety roslo. Chujowi powoli koncza sie opcje, i nie wyobrazam sobie zeby sie wycofal nic nie osiagajac a porazki na froncie tylko podkrecają jego poczucie desperacji i paranoje....

Sama zmiana kierunku europy w strone uniezaleznienia sie od rosyjskiego gazu i ropy to w perspektywie strategicznej dla Rosji koniec i w zasadzie powrot do sredniowiecza (mimo ze na pewno proces potrwa jeszcze dobrych pare lat). Handel z europa stanowi ponad 40% rosyjskiego PKB, eksportu o wartosci ponad 250 miliardow euro rocznie po prostu nie da sie zastapic. Chinczycy tez od niego nie kupia, bo po pierwsze nie musza (rosyjski gaz stanowi jedynie 10% chinskiego importu) a po drugie widzac nieobliczalnosc rosji nigdy nie popelnia bledow europy i doprowadza do sytuacji uzaleznienia od rosyjskich paliw kopalnych. Upadek waluty, masowo wycofywany kapital zagraniczny, opinia mordercy i agresora, globalna utrata zaufania oraz przewidywane gigantyczne spadki sprzedazy w takich branzach jak zbrojeniowa (spowodowane kompromitacja rosyjskiego sprzetu wojskowego na polu walki w ukrainie) dokoncza dziela zniszczenia. Gospodarka calej "wielkiej rosji" to mniej niz 2% w skali swiata (dla porownania USA to mniej wiecej 25%). Permanentna strata najwiekszego klienta (europy) na ich praktycznie jedyny powazny towar eksportowy to nic innego jak powolna trumna.

Putler dobrze rozumie co zrobil, i dobrze wie co go czeka. Nie chce krakac ale zanim zdechnie mozemy oczekiwac jakies formy ekstremalnej desperacji, oby jak najmniej dotkiwej dla ukraincow i reszty swiata....
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-03-2022 20:15:58 
Żebyś się nie zdziwił, Rosja i Niemcy mają się ku sobie, business is business, a to że Kanclerz powiedział, że ogólnie pojęty Zachód się skonsolidował, to nie znaczy, że lada moment przemysł nie powie dość, a to potężna siła, co jednocześnie może zaowocować nagłą odwilżą. Poza tym wepchnięcie Rosji pod skrzydła Czerwonego smoka, jest jak podcinanie gałęzi na której siedzi USA, gdyż bez choćby neutralności Moskwy w stosunku do Pekinu, Waszyngton traci prymat. Nie ma co się sugerować propagandą każdej ze stron. Dezinformacja sięga zenitu i naprawdę można poczuć się jak niewidomy, podczas tej mgły. Czas pokaże, co z tego się urodzi, a sama rozgrywka to starcie gigantów, gdzie mniejsi nie stronią od zajęcia jak najlepszej pozycji.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 21-03-2022 20:33:26 
Niemcy wczoraj uzgodnili nowe dlugoterminowe porozumienie z Katarem na dostawy skroplonego gazu ziemnego i budowe nowych giga portow LNG w Brunsbüttel i Wilhelmshaven. Do tego planuja skrocic czas budowy z poczatkowo planowanych 5 lat do 1.5 / max 2 lat.

Dlugoterminowo Rosja ma przejebane.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 21-03-2022 20:36:40 
Cytat z Roberta Habecka (wicekanclerz i minister gospodarki) z wczoraj po spotkaniu w Doha (stolica Kataru):

"“We might still need Russian gas this year, but not in the future"
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 21-03-2022 20:46:19 
Pierdolenie dla pierdolenia... Pieniądz rządzi światem, dziś się żrą, jutro w dupe wchodzą, tak było, jest i będzie. Jak mają budować 2 lata, a za 2 miesiące się dogadają to zaoszczędzą w 3 dupy siana, to to co budują zawieszą terminowo albo bezterminowo. Nikt mi nie powie, że jest inaczej. Każdy kręci lody z każdym, a to, że o tym się nie pisze to nie znaczy, że tego nie ma. W grę wchodzą wielkie pieniądze, miliardowe kontrakty i pieniądz każdemu zamknie gębę i oczy... To coś jak z polityką u nas (zesztą wszędzie), ale na naszym przykładzie - Giertych inwigilowany Pegazusem, narobił awantury, nie wiadomo co będzie dalej, ale zrobił coś ktoś z tym ? gówno zrobią, bo ręka rękę myje. Przyjdzie nowa władza, pogada, pogada jak to rozliczy i gówno zrobią bo będę już swoje lody kręcić, swoją rodzinę i przyjaciół na stanowska wrzucać. Będzie chwilowa zmiana przy korycie, a na ludzi następni będą mieli wyjebane. Giertych jak będzie dziobem kłapał w co wątpię bo już ucichło, ale nawet jakby, dostanie dolę pod stołem i dostanie amnezji. Dużo krzyku, odwracania uwagi, a koniec końców będzie jak zawsze. Tak działa ten świat i czas się z tym pogodzić albo dalej żyć w jakiejś bańce i zaklinać rzeczywistość.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 21-03-2022 21:04:25 
Obawiam sie ze nie tym razem. Absolutny terror i grozba globalnej wojny zrobily swoje. Nikt przy zdrowych zmyslach nie pozwoli aby dlugofalowe bezpieczenstwo energetyczne Europy i calej europejskiej ekonomii bylo uzaleznione od kraju rzadzonego przez niezrownowazonych psychicznie faszystow z druga najwieksza armia na swiecie ktora bombarduje niewinnych cywilow w srodku europy. Zadne pieniadze tego nie zmienia, nie tym razem. Za duze ryzyko, rozumieja to zarowno EU jak i Stany Zjednoczone.

Dla Rosji to jest poczatek konca, ten kraj praktycznie nie istnieje bez handlu gazem i ropa. Kwestia czasu.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 21-03-2022 21:04:25 
Obawiam sie ze nie tym razem. Absolutny terror i grozba globalnej wojny zrobily swoje. Nikt przy zdrowych zmyslach nie pozwoli aby dlugofalowe bezpieczenstwo energetyczne Europy i calej europejskiej ekonomii bylo uzaleznione od kraju rzadzonego przez niezrownowazonych psychicznie faszystow z druga najwieksza armia na swiecie ktora bombarduje niewinnych cywilow w srodku europy. Zadne pieniadze tego nie zmienia, nie tym razem. Za duze ryzyko, rozumieja to zarowno EU jak i Stany Zjednoczone.

Dla Rosji to jest poczatek konca, ten kraj praktycznie nie istnieje bez handlu gazem i ropa. Kwestia czasu.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 21-03-2022 21:05:01 
*sorry za podwojny post.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 21-03-2022 21:55:17 
Z punktu widzenia pieniądza, ważne jest tu i teraz, a nie co za 2,5 czy 20 lat, bo ci są teraz przy korycie chcą się nachapać teraz, a kiedyś może nie nadejść, ale pożyjemy, zobaczymy...
 Autor komentarza: babyfat
Data: 22-03-2022 14:08:29 
ELREY

Uważam tak samo. Chcę w to wierzyć. Ta agresja bardzo wiele zmieni.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 22-03-2022 23:10:00 
@babyfat

Zgadza sie, jak tez mam szczera nadzieje ze tak wlasnie bedzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.