DEKYS: KIWIOR BĘDZIE TRUDNIEJSZYM RYWALEM OD SYROWATKI

- Spodziewam się, że Kiwior będzie trudniejszym rywalem od Syrowatki, którego znokautowałem w trzeciej rundzie - mówi Czech Lukas Dekys (6-0, 3 KO) przed walką o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi junior średniej z Damianem Kiwiorem (9-3-1, 1 KO), która odbędzie się 25 marca na gali Babilon Boxing Show w Ożarowie Mazowieckim. Transmisja w kanałach grupy Polsat.

- Wiem, że Damian jest doświadczonym bokserem ze świetną karierą amatorską, poznałem też jego i mocne, i słabe strony - przyznaje Dekys, który występował w reprezentacji Czech w pięściarstwie olimpijskim. W 2014 roku osiągnął ćwierćfinał Mistrzostw Europy Juniorów. Walczył też w Mistrzostwach Świata Juniorów 2014 i ME Kadetów 2012. Z kolei Polak był w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Seniorów w 2017 roku.

Opowiadając o Kiwiorze, 25-letni Dekys dodaje: - Zapewne będzie dobrze przygotowany siłowo, a słabiej pod względem kondycyjnym. Generalnie widziałem kilka jego pojedynków i odpowiednio się szykuję. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mój rywal będzie miał duże wsparcie ze strony publiczności.

Niepokonany zawodnik pochodzi z Ostrawy. Zaczął trenować boks w wieku 13 lat. Jest pięciokrotnym mistrzem Czech i czterokrotnym wicemistrzem swojego kraju, od kadetów do seniorów. Zanim rozpoczął zawodową karierę, boksował już w Polsce - w 2018 roku podczas Memoriału Zygmunta Chychły w Gdańsku przegrał z Łukaszem Zygułą 1:2. Świetnie natomiast spisuje się na polskich profesjonalnych ringach, na których wygrał już sześć pojedynków, z czego trzy przez nokaut. Największy rozgłos przyniosło mu zwycięstwo z Michałem Syrowatką w Radomiu pod koniec 2021 roku.

- Nie byłem faworytem walki z Syrowatką, ale byłem bardzo przygotowany pod każdym względem i rywalizacja przebiegła zgodnie z moim planem. Zapewne Kiwior będzie w lepszej formie i rywalizacja z nim okaże się trudniejsza od tej sprzed trzech miesięcy. Mogę zapewnić jednak, że będę gotowy! Trenuję codziennie, tylko jeden dzień w tygodniu mam wolny - zdradza ambitny Czech.

I dla 28-letniego Damiana Kiwiora, i dla jego przeciwnika 10-rundowa walka o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski kategorii junior średniej na Babilon Boxing Show będzie najtrudniejszą i najbardziej prestiżową walką w karierze.

- Zdecydowanie to dla mnie najważniejszy pojedynek. Postaram się zaprezentować jak najlepiej. Kibice już mnie znają i wiedzą, że dobrze boksuję, ale chcę pokazać jeszcze lepszą formę - mówi Dekys.

25 marca na gali Babilon Boxing Show w Ożarowie Mazowieckim dojdzie również do kilku innych ciekawie zapowiadających się pojedynków. Między innymi Łukasz Stanioch (8-0, 2 KO) spotka się z Francuzem Hadillahem Mohoumadim (23-5-1, 16 KO). Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 21-03-2022 21:23:01 
Pięściarze z plakatu wyglądają jak aktorzy z jakiegoś filmu sensacja-karate z lat 80. z epoki VHS.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 21-03-2022 21:54:06 
@MacGyjwer
Tong-Po vs Ivan Drago :P Albo jakieś podróbki gry Street Fighter z końca lat 90. W ramach "super mocy" ten z lewej mógłby ciskać wybuchowymi koralikami a ten z prawej nie wiem... własną szczęką?
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 22-03-2022 17:30:27 
O, tak, Street Fihghter również przyszedł mi na myśl.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.