JUTRO 3 POLKI WALCZĄ O ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW EUROPY u-22

Już jutro walki finałowe kobiet w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (do lat 22) w chorwackim Poreczu. O złote medale powalczą trzy reprezentantki Polski: Daria Parada (70 kg), Martyna Jancelewicz (81 kg) i Oliwia Toborek (+81 kg). Brąz zdobyła Barbara Marcinkowska (75 kg).

We wtorkowych pojedynkach o tytuły mistrzowskie, w serii popołudniowej Daria Parada zmierzy się z Irlandką Lisą Edel O’Rourke i broniąca tytułu Martyna Jancelewicz z Rumunką Alexandrą Marią Petcu, zaś w wieczornej Oliwia Toborek spotka się z Węgierką Reką Hoffmann.

Rok temu Martyna Jancelewicz boksowała w finale MME we Włoszech z tą samą rywalką i wygrała 5:0. Natomiast we wrześniu 2021 Oliwia Toborek pokonała Rekę Hoffmann 5:0 w półfinale Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Gliwicach.

Wszystkie reprezentantki Polski mają po 19 lat, a podczas ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata U19 w Kielcach sięgnęły po brązowe medale. Z tym że Daria Parada w wyższej wadze 75 kg.

Daria Parada urodziła się 5 sierpnia 2002 roku, a w dorobku ma też złote krążki ME kadetek i juniorek oraz brąz ME kadetek. Martyna Jancelewicz będzie obchodziła 20 urodziny za niewiele ponad miesiąc, tj. 29 kwietnia. W 2021 roku triumfowała w Młodzieżowych ME, a wcześniej wywalczyła także srebro ME kadetek i brąz ME juniorek. Ich rówieśniczka Oliwia Toborek (ur. 11 maja 2002) ma na koncie m.in. Wicemistrzostw Europy wśród kadetek i brąz zeszłorocznych MME U22.

Program walk finałowych (wtorek, 22 marca)

Godzina 14:00
Walka nr 5:
-70kg: Daria Parada (Polska) vs Lisa Edel O’Rourke (Irlandia)
Walka nr 6:
-81kg: Martyna Jancelewicz (Polska) vs Alexandra Maria Petcu (Rumunia)

Godzina 18:00
Walka nr 6:
+81kg: Oliwia Toborek (Polska) vs Reka Hoffmann (Węgry)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: smalllbulll
Data: 22-03-2022 06:18:17 
może poprostu kobiety mają lepszych trenerów XD jakby tak teraz zamienić miejscami trenera kadry M z trenerem kadry K to ciekawe co się stanie :P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.