WŁADIMIR KLICZKO: ZATRZYMAJCIE ROSJĘ, ZA CHWILĘ BĘDZIE ZA PÓŹNO

Pisaliśmy już dziś o rosyjskim ataku rakietowym na Kijów. W dzielnicy Kureniowka, na którą spadły odłamki pocisków, pojawili się byli mistrzowie świata wagi ciężkiej - Władimir Kliczko i Witalij Kliczko (mer stolicy), bracia broniący swojej ojczyzny. 

OŚWIADCZENIE WITALIJA KLICZKI PO ROSYJSKIM ATAKU RAKIETOWYM NA KIJÓW >>>

- Oto oblicze wojny, którą wytoczyła Ukrainie Rosja. Cywilne budynki są niszczone, a wraz z nimi życie. Ta bezsensowna wojna musi być zatrzymana. Partnerzy Ukrainy muszą zrobić wszystko, by izolować  ekonomię Rosji, bo wszystkie jej zasoby będą użyte, by finansować rakiety i inną broń, którymi zabija się i niszczy życie niewinnych ludzi - powiedział Władimir Kliczko.

- Te obrazy mówią głośniej niż słowa. Zatrzymajcie wojnę, teraz! Wspierajcie nas humanitarnie i za pomocą sankcji na Rosję, zatrzymajcie ją, za chwilę będzie za późno - dodał wybitny ukraiński czempion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 14-03-2022 20:06:37 
Dopóki żyje car, ta wojna się nie skończy. I żadne naciski ekonomiczne nie pomogą, ponieważ car, z przyczyn dla mnie niewytłumaczalnych, postanowił przekształcić swój kraj w drugi Związek Radziecki, tyle że bez "całkowitego" komunizmu. Co oznacza, że własność prywatna będzie możliwa, ale jedynie pod warunkiem, że nie fika się władzy. W ten piątek car wydał ukaz pozwalający rosyjskim liniom lotniczym ewidencjonować samoloty wzięte na leasing od zachodnich firm leasingowych jako własność tych linii. Ukradł "zachodnim" samoloty za 10 miliardów dolarów! Teraz przymierza się do nacjonalizacji własności zagranicznych koncernów a przed chwilą zdecydował, że zagraniczne długi będzie spłacał w... rublach.

Czy sankcjami ekonomicznymi można powstrzymać takiego bandytę? Nie można. Zwłaszcza że on sam rodzinę wywiózł do Szwajcarii a na kontach prowadzonych na "słupy" ma nawet około 200 miliardów dolarów. Do tego Rosjanie, tak, ci "zwykli Rosjanie" są tak odmóżdżeni propagandą, że nawet nie wierzą w to, że na Ukrainie toczy się jakaś wojna. Sankcje? Jak złamać sankcjami Ksenię Ewdokiewnę z wiochy pod Swierdłowskiem, która żyje w chacie bez elektryczności, wodę bierze ze studni, załatwia się w sławojce, pali drewnem z lasu i żywi kartoflami z przydomowego poletka? Nawet jeśli na tej wojnie, której nie ma, zabiją jej syna, to jeszcze będzie dumna. Że "zginął za ojczyznę".

Podsumowując, z bólem stwierdzam, że jeśli nie zbuntuje się generalicja, to tragedia będzie trwała i się pogarszała. Dopóki z Kijowa nie pozostaną gruzy a z bohaterskiego Witka jedynie legenda :(
 Autor komentarza: marcinm
Data: 14-03-2022 22:36:11 
@up
"z przyczyn dla mnie niewytłumaczalnych" - a co tu tlumaczyc wystarczy zapoznać się z doktrynami wojennymi (obronnymi, strategicznymi) poszczególnych państw - troszeczke się różnią, a doktryna wojenna Rosji ma identyczne podstawy od dekad, od czasu do czasu dodaja do tego rózne subtelne wpisy - tak aby sie wybielic (USA zreszta podobnie).

Sankcje oczywiscie nic nie zrobia Putinowi do czasu kiedy bierzemy od niego tak istotne surowce jak gaz i ropa. Sankcje sa zawsze obusieczne, wyjatkiem od reguly jest to jezeli X jest uzalezniony od Y, a wiele wskazuje na to że to UE jest uzależnione od Rosji.

Putin przejmuje samoloty? Zapewne dlatego, ze UE przejmuje jachty tylko i wylacznie za to, ze ktos ma rosyjski paszport.

Ofc. jebac ta cala rosje, ale ta pro-ukr propaganda tez nie ma nic wspolnego z prawda, a za chwile okaze sie ze we wlasnym kraju bedziemy obywatelami drugiej kategorii na rzecz zarówno tych potrzebujących, jak i tych cwanych banderowcow
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-03-2022 09:58:48 
Abstrahując już od tragedii tejże inwazji i ich ofiar, oraz przemilczając propagandę prowadzoną przez każdą ze stron, to patrząc na to chłodnym okiem, gdzie liczy się siła i sprawczość, a nie dyrdymały oraz polityka życzeniowa w skali globalnej. Niewątpliwie model UkroPolin dla świata Zachodu w szczególności Stanów Zjednoczonych jest pożądany w ich koncepcji, a Rosja jak to Rosja najwyżej zostanie przydupasem Chin, które będą czerpać pełnymi garściami z jej zasobów naturalnych, ewentualnie technologicznych( kwestie militarne) gdzie taniej sięgną po ich surowce i zdobycze techniki, zresztą Chiny zapewniły matrioszce pewną możliwość korekty w tej rozgrywce, bo w tamtym kierunku popłynie energia, jednocześnie uzależniając dość mocno Moskwę od Pekinu, tracąc jednocześnie istotny przyczółek w Europie i marzenie, o bycie ważnym elementem w tym systemie, pytanie co na to Niemcy w dłuższej perspektywie? Na razie wzięli udział w konsolidacji Zachodu tylko jak długo?, gdyż presja przemysłu na polityków jest ogromna, a tam to jest kluczowy mechanizm i jeżeli się nie zazębia w odpowiedni sposób, to będziemy tego naocznymi świadkami lada moment.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 15-03-2022 10:27:42 
marcinm

"ta pro-ukr propaganda tez nie ma nic wspolnego z prawda, a za chwile okaze sie ze we wlasnym kraju bedziemy obywatelami drugiej kategorii na rzecz zarówno tych potrzebujących, jak i tych cwanych banderowcow"

A brakuje Ci czegoś Marcinku? Gdzie to już jesteś 2 kategorii? A może fusy Ci to powiedziały. Tam ludziom domu burzą, spierdalają z walizką, w której jest całe życie, a Ty pajacu jęczysz jakby Ci się krzywda działa. Durna pało. A możesz myślisz, że oni tu tak dla przyjemności, albo, żebyś Ty miał mniej?
 Autor komentarza: pikawa
Data: 15-03-2022 11:19:44 
Marcina

O kilku lat, mieszka, pracuje, uczy się w Polsce ponad 1 mln Ukraińców. Powiedz mi bo być może przegapiłem tych banderowców którymi tak straszysz ale gdzie oni są? Powinno być ich w Polsce kilkanaście tysięcy, a ja nie wiedziałem ani jednego. Co to znowu za strachy na Lachy?
 Autor komentarza: ELREY
Data: 15-03-2022 17:49:10 
marcinm

Jebac cie, ruska gnido. Wypierdalaj.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.