RANKING IBF - MASTERNAK I STĘPIEŃ CORAZ BLIŻEJ

Federacja International Boxing Federation uaktualniła swój ranking. Nie ma w nim miejsca dla Michała Cieślaka, który dopiero co atakował pas WBO. Tak jak przed miesiącem reprezentuje nas tylko dwóch polskich pięściarzy.

Najwyżej stoją akcje Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO). Wrocławianin pozostał na piątym miejscu w wadze junior ciężkiej, ale dwie pierwsze lokaty pozostają nieobsadzone. W rzeczywistości więc "Master" jest trzeci. Wyprzedzają go tylko Jai Opetaia, który za kilka tygodni zawalczy o tytuł, oraz Chris Billam-Smith (14-1, 10 KO). A Andrzej Wasilewski, promotor Masternaka, nie ukrywa nawet, że celuje w eliminator Mateusza właśnie z Billamem-Smithem. Wywiad poniżej.

Bez zmian w wadze półciężkiej. Paweł Stępień (16-0-1, 12 KO) utrzymał szóste miejsce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-03-2022 13:43:37 
Mateusz ma więcej walk na zawodowstwie niż notowani wyżej Opetaia i Billam-Smith razem wzięci. Opetaia jest o 8 lat młodszy a Chris o 3 ale dużo mniej wyeksploatowany. Co prawda, Masternak też nie przejawia oznak zużycia materiału ale to on musi się już trochę spieszyć z walką o pas. Dobrze pamiętam, że Cieślakowi jakoby ostatnio ustąpił miejsca? Summa sumarum - lepiej niech to będzie pośpiech według zasady "spiesz się powoli" bo zadanie ciężkie - to na razie nikt inny jak chluba łotewskiej policji czeka :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.