PAMIĘTNE BITWY - WŁADIMIR KLICZKO vs ALEKSANDER POWIETKIN

- Wojna jest zła, lecz nie najgorsza. Jeszcze gorszy jest stan rozkładu i degradacji uczuć moralnych i patriotycznych, nakazujący myśleć, że nie ma rzeczy wartej wojny. Osoba, która nie ma niczego, o co mogłaby walczyć, niczego ważniejszego niż osobiste bezpieczeństwo jest pożałowania godnym stworzeniem i nie ma szans na bycie wolnym, chyba że dzięki wysiłkom ludzi lepszych niż ona sama - John Stuart Mill.

Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) były wielki championem królewskiej kategorii. W czasie bestialskiego ataku Rosji na Ukrainę razem z bratem Witalijem swoją niezłomną postawą daje przykład wielkiego patriotyzmu i odwagi. Utytułowany mistrz od początku tej strasznej i bezsensownej inwazji codziennie milionom swoich rodaków wlewa w serca nadzieję, otuchę i zapowiada, że gdy trzeba będzie nie zawaha się z bronią w ręku stanąć w pierwszej linii, aby bronić swojej ziemi i poglądów.

W czasie tej niezwykle ciężkiej sytuacji, prawdziwego piekła naszych ukraińskich sąsiadów, warto przypomnieć starcie 45-letniego dziś Władimira z sympatyzującym i o zgrozo popierającym szalonego rosyjskiego dyktatora Aleksandrem Powietkinem (36-3-1, 25 KO).

Do tej jeszcze wtedy tylko ringowej ukraińsko–rosyjskiej wojny doszło 5 października 2013 roku w Hali Olimpijskiej w Moskwie, a w stawce znalazły się mistrzowskie pasy federacji WBA, IBF, WBO i IBO wagi ciężkiej. Pierwotnie obaj mistrzowie olimpijscy (Kliczko 1996 Atlanta, Powietkin 2004 Ateny) mieli się zmierzyć już kilka lat wcześniej, najpierw w 2008, a później w 2010 roku, ale z różnych względów rywalizacja była odwoływana. Dopiero kiedy promotor Władimir Hriunow za sprawą ponad 23 milionów dolarów pochodzących z kieszeni rosyjskiego oligarchy Andrieja Riabińskiego nabył prawa do organizacji tego świetnie się zapowiadającego pojedynku, dwie gwiazdy światowego boksu w końcu stanęły naprzeciw siebie. Władimir za swój występ zainkasował prawie 17,5 miliona "zielonych", natomiast miejscowy faworyt 5,8 miliona. O zainteresowaniu tą walka niech świadczy fakt, że tylko w Rosji obejrzało ją aż 23 miliony rodaków Powietkina, a podobna liczba fanów śledziła ją także na Ukrainie. Wokół moskiewskiego ringu zasiadły gwiazdy ze świata sportu i polityki, jak chociażby "caryca tyczki" Jelena Isinbajewa, czy książę Albert z Monako.

W dniu walki Władimir miał 37 lat i legitymował się świetnym rekordem (60-3, 51 KO), natomiast młodszy o trzy lata Powietkin był niepokonany (26-0, 18 KO), ale też nie mierzył się jeszcze z nikim tak wymagającym jak Ukrainiec. Ostatnią ofiarą Rosjanina był zdemolowany w niespełna trzy rundy nasz Andrzej Wawrzyk (27-0, 13 KO), natomiast tylko dziewięć minut dłużej wytrwał z Kliczką włoski mańkut Francesco Pianeta (28-0-1, 15 KO).

Pojedynek w ringu poprowadził sędzia Luis Pabon. Sama walka, na którą ostrzyli sobie zęby kibice na całym świecie, okazała się brudna i pełna klinczów. Mierzący prawie dwa metry wzrostu Władimir doskonale wykorzystywał swoje warunki fizyczne i praktycznie po każdej swojej kombinacji łapał szybko miotającego się rywala. Powietkin szarpał się, próbował atakować, skracać dystans, ale po zainkasowaniu kilku potężnych "dyszli" jego zapał znacznie osłabł. Dodatkowo długie ręce rywala okazały się niezwykle trudną i skuteczną zaporą, a jego kilogramy z każdą kolejną pełną klinczów rundą wysysały z idola rosyjskich kibiców siły i energię.

Kliczko polecaną mu przez zmarłego Emanuela Stewarda taktyką, mającą na celu zamęczyć przeciwnika i neutralizować jego największe atuty, realizował skrzętnie przez pełne dwanaście rund. Swoją całkowitą dominację przypieczętował czterema nokdaunami - raz w rundzie drugiej i trzy razy w siódmej. Ulubieniec lokalnych fanów był momentami bezradny, nie mając pomysłu ani sił na niewygodny styl młodszego z ukraińskich mistrzów, którzy w ostatnich latach niepodzielnie rządzili w królewskiej kategorii. "Rosyjski Wojownik" kończył rywalizację do cna wyczerpany, zapuchnięty i porozcinany. "Job twoju mać" pomyślał pewnie oglądający to starcie w swoim pałacu wściekły i rozczarowany Putin...

Po ostatnim gongu sędziowie zgodnie punktowali 119:104 dla dzielnego obrońcy Kijowa, a swojej radości z utarcia nosa jednemu z symboli rosyjskiego sportu, ale i zapewne całemu temu narodowi, nie krył wiwatujący i uśmiechnięty od ucha do ucha starszy brat Witalij.

Kto by wówczas przypuszczał, że dziewięć lat później znowu będą uczestniczyć w ukraińsko-rosyjskiej wojnie, ale niestety już nie w ringu, tylko w prawdziwym życiu.

Sława Ukrajini!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 05-03-2022 16:41:09 
Lubiłem Povietkina i przez dominację Kliczków w tej walcę byłem zanim. Dziś przez dominację Rosji nad światem byłbym za Władkiem.


J - Povietkina za ostatnie jego chore wypowiedzi!
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 05-03-2022 17:58:58 
Ale z was kurwa chorągiewy na forum. Jeszcze nie dawno go kochaliście, a dzisiaj już go nienawidzicie, Tylko dlatego, że odważył się stanąć po stronie Putina i jest Rosjaninem. Przypominam, że strona ukraińska tez stosuję propagandę, a o USA nie wspominając, która najeżdżała kraje bliskiego wschodu i bombardowała domy gdzie gineli cywile to jakoś nie jebaliście za to Obamy, który notabene dostał za to "pokojową" nagrodę nobla. Nie, nie jestem ruskim trollem i nie popieram żadnych wojen czy to Amerykańskiej czy Rosyjskiej, ale Povietkin ma prawo mieć swoje zdanie. Tyle w temacie.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 05-03-2022 18:00:07 
Niestety, dla mnie ta bitwa jest pamiętna z niezbyt chlubnych dla zwycięzcy powodów. Oby jak najmniej tak gównianych walk!
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 05-03-2022 18:13:58 
@Wesley94

Chorągiewki? Może nie zauważyłeś, ale w obecnej chwili dużo się zmieniło, co innego cenić Saszę za jego postawę w ringu, a co innego ganić za jego popieranie "operacji specjalnej" na Ukrainie.
Powietkin ma prawo do swojego zdania? Powietkin prawdopodobnie nie ma pojęcia co dzieje się na Ukrainie, więc ciężko mówić tu o "własnym zdaniu"...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-03-2022 18:20:08 
Wojna jest wojną, każda jest zła będąc zbrodnią przeciw ludzkości, co nie zmienia faktu, że USA to nie rycerz na białym koniu, ale z jednej strony mamy łajdaka, a z drugiej sobake, obaj są siebie warci, tylko Stany są dobrze przypudrowane, to i ładniej się prezentują, a mają za uszami równie dużo, można powiedzieć, że taka rola imperium. Co zabawne mnóstwo ludzi już zapomniało, że niedawno jeszcze truli nas p(l)andemią i jakoś tak jak za dotknięciem czarodziejskie różdżki temat zszedł z okładek, a jak wiadomo w ciszy więcej można zrobić, w takim wypadku tym bardziej można się pokusić, że to kontynuacja zabawy po upadku poprzednie narracji, tylko w nowym wdzianku.

https://www.youtube.com/watch?v=ijUreqaFfvU
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-03-2022 18:22:46 
Co do pojedynku, starcie o którym amnezja nie zapomina:)
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 05-03-2022 18:35:37 
Autor komentarza: puncher48Data: 05-03-2022 18:20:08\

Nie wpadłeś na to - głąbie czerpiący wiedzę z chujowych kanalików na youtube - że pandemia "zniknęła z okładek" dlatego, że wojna przy granicy to o wiele poważniejsze wyzwanie?

I dlaczego, wy przesiąknięte propagandą ruskie pacynki, cały czas pierdolicie w kontekście Ukrainy o tym USA? Myślicie cioty, że ruskie szambo będzie mniej śmierdzieć, bo Stany też nie są kryształowe?

To teksty na poziomie radzieckiego "co prawda wszędzie gdzie jesteśmy jest chujowo, ale u was to murzynów biją".
 Autor komentarza: ELREY
Data: 05-03-2022 18:43:01 
Wesley94

wypierdalaj ruska gnido.
 Autor komentarza: Djego
Data: 05-03-2022 19:01:48 
Bitwa pamiętna, ale z powodu klinczy, a przywołana jedynie w kontekście dzisiejszych wydarzeń. O takiej "bitwie" kibice boksu wolą zapomnieć...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-03-2022 19:02:49 
GROiLLORT

A umiesz czytać ze zrozumieniem i wypowiadać się kulturalnie? Czy sam jesteś intelektualną kloaką? dla którego merytoryczna dyskusja to coś ponad siły. Myślę że, propagandy to kolego ty nawet nie dotknąłeś, co mnie wcale by nie dziwiło, ktoś z tak plugawym językiem nic by z niej nie zrozumiał, poza tym podpadasz mi pod typowego trolla, co notabene też jest jej komponentem, a i myślenie wydaje się, że ci strasznie wadzi.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-03-2022 19:08:48 
Powietkin niczym nie zaskoczył w swoich ostatnich wypowiedziach.
puncher48, wesley94
jesteście ślepi, dla was jedynym środkiem poznawczym, znakiem postrzegania tego co się dzieje wokół i znakiem oceny sytuacji jest znak "=" dla was wszytko jest takie samo: Biden taki sam jak putin, USA takie samo jak rosja, koń to to samo co krowa. Wasze upraszczanie wszystkiego prowadzi do wypowiedzi, które można by z powodzeniem podciągnąć pod putinowską agitację - powielacie jego poglądy: "zły zachód" tylko "przypudrowany". A Ukraina aż prze do tego "złego zachodu" płacąc teraz olbrzymią cenę za to i gotowa jest zapłacić jeszcze większą aby w tym "złym", "przypudrowanym" według was zachodzie pozostać. Wiecie dlaczego? Bo na świecie nie ma nic lepszego - mimo jego wad. Co? Wolicie Chiny? A może chcecie żyć w rosji, Korei Północnej? A może ułożycie sobie życie w bliskiej waszym poglądom Białorusi? Oj sracie we własne gniazdo, bo dla was wszystko jest takie samo.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 05-03-2022 19:13:21 
Co jest niby "merytorycznego" w tych twoich wypocinach? Grubo się przeceniasz, upośledzony kolego. I nie, nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskusję z foliarzami i śmieciami ludzkimi, którzy w takim okresie zasrywają przestrzeń publiczną ruską propagandą. Zamiast spamować pod każdym tematem, jaka to sytuacja na Ukrainie jest niejednoznaczna - wracaj lepiej do pisania grafomańskich wierszyków. Co prawda to też wychodzi ci strasznie chujowo, ale trochę lepiej niż samodzielne myślenie.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 05-03-2022 19:14:47 
Up, wypowiedź wyżej nie była skierowana do @poszukiwacza ofc, tylko do do pewnego spedalonego rusofila.
 Autor komentarza: maddog
Data: 05-03-2022 19:16:00 
Wesley94 ma rację. Jacy wy kurwa wybiórczy jesteście. Clinton, Bush Jr. i Obama skolonizowali w 23 lata 9 krajów, wprowadzając tam wartości demokratyczne(tfu, chuj im w dupę)zabijając 11 milionów ludzi. Mimo to nikt ich nie nazywa terrorystami. Wstyd kurwa jak chuj, jeśli chodzi o wasze poglądy, bo nawet pierdolnięty Cejrowski mówi do rzeczy w temacie konfliktu, kto to wszystko rozpętał. Jeśli łykając tefaenowską spermę z amerykańskiego chuja uważacie, że Putin napadł bo mu się tak podoba, to szkoda czasu na dyskusję z wami, ukraińscy kurwa celebryci...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-03-2022 19:20:17 
Tak zgadzam się, Ukraina przynajmniej ta prozachodnia prze do tych struktur, gdyż ten model jest jest atrakcyjniejszy cywilizacyjnie, co nie zmienia faktu, że USA jako imperium taką też prowadzi politykę i ktokolwiek będzie policjantem świata będzie czynił podobnie, ale też nie należy kierować się emocjami, a na chłodno i z historycznego punktu widzenia ocenić całokształt. Fakty, a nie odczucia to po pierwsze, a po drugie każde imperium nie jest grzecznym potulnym kotkiem, a lwem, który stoi na straży swojego panowania.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-03-2022 19:21:22 
maddog
ponawiam pytanie do ludzi z twoimi poglądami. Gdzie wolisz mieszkać? Gdzie wolałbyś wiązac swoja i swoich bliski przyszłość? W rosji czy w USA? Krótka piłka - odpowiedzcie na to proste pytanie a nie silicie się na pseudo-globalno-historyczny obiektywizm.
 Autor komentarza: maddog
Data: 05-03-2022 19:23:20 
I dla jasności- żal ludzi którzy chcą normalnie żyć i pracować, ale Ukraina nie odcięła się od swojej ponurej historii a ktoś te banderowskie rządy wybiera. Sam mam wielu dobrych znajomych z Ukrainy, cenię sobie ich sportowców i to nie tylko z naszej dyscypliny. Prędzej wymienię składy z ligi ukraińskiej niż polskiej jeśli chodzi o piłkę. Ukraińcy to nasi słowiańscy bracia, ale plucie Polakom w twarz trwającym cały czas kultem Bandery, Szuchewycza i innych bydlaków nie przejdzie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-03-2022 19:24:32 
maddog
po doczytaniu twojej wypowiedzi stwierdza: jesteś końskim chujem w podniebienie łechtanym melepetą.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 05-03-2022 19:24:38 
maddog,

dawaj kacapska kurwo jakiekolwiek rzetelne źródło, dotyczące tych rzekomych 11 mln ofiar. Z resztą kolejny raz jakiś śmieć wyjeżdża z USA, mimo że ludzie (w tym małe dzieci) giną na Ukrainie, którą zaatakował pewien popierdolony Mongoł a nie Obama z Bushem.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 05-03-2022 19:26:15 
Nie wiem czy wszyscy słyszeli, bo tak nic nikt nie pisze, a to już 2 dni. Czasem piszecie tu o MMA, ale nic nie widziałem wcześniej. Cain Velasquez strzelał do jakiegoś kolesia, który molestował prawdopodobnie jego córkę, postrzelił innego gościa w tym aucie i grozi mu wysoki wyrok... Zamiast mu wpierdol spuścić, ale może też by go zatłukł, nie wiadomo. Emocje wzięły górę :/
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-03-2022 19:28:39 
Autor komentarza: GROiLLORTData: 05-03-2022 19:14:47
Up, wypowiedź wyżej nie była skierowana do @poszukiwacza ofc, tylko do do pewnego spedalonego rusofila.

Klawiaturowy kowboj z ciebie, pewnie jeden z "Siedmiu wspaniałych"😁
 Autor komentarza: maddog
Data: 05-03-2022 19:29:43 
poszukiwacz, z całym szacunkiem, ale pytanie jest nie na miejscu. Tu nie chodzi o to, kto gdzie chce żyć, bo każdy naród ma prawo do samostanowienia i ja Ukrainie tego nie odbieram. Ale Jankesi podpisali zobowiązanie, że Ukrina nie wejdie do struktur nato i to zobowiązanie złamali, dolewając cały czas oliwy do ognia. Ja nie mam nic przeciwko wejsciu Ukrainy do UE, ale zadaj sobie pytanie - czy Ameryka pozwoliłaby na miejscu Putina rozmieścić rakiety na Ukrainie, minimalizując niemal do zera uderzenie odwetowe? To nie jest walka o posady na pańswowych spółkach dla swoich, tylko o wypełnianie zobowiązań i bezpieczeństwo
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-03-2022 19:32:26 
maddog
idioto, brat mojego pradziadka był żywcem ze skóry obdarty i wrzucony do studni (i to tylko jeden przykład z historii mojej rodziny), nie podoba mi się idioto , że Ukraińcy tych bandytów i morderców stawiają za swoich bohaterów a tymżyjącym dawali kombatackie wsparcie. ALE IDOTO! TAK SIĘ PRZYSZŁOŚCI DLA SWOICH POTOMNYCH NIE BUDUJE !!! To nie plemienne afrykańskie porachunki, to nasz sąsiad, który choćby teraz odkupuje winy swoich "kombatantów" z upa. Nie mówię żeby im tego nie wypominać ale nie czas teraz na to putinowski baranie !
 Autor komentarza: maddog
Data: 05-03-2022 19:32:47 
poszukiwacz, napisałem zanim przeczytałem twoje rzygi, chuj ci w srakę, zjebie, koński chuj to ciebie zrobił
grillort, ukraińsko-amerykańska spermojadko, przedstaw się jeszcze raz, feście iławski
 Autor komentarza: maddog
Data: 05-03-2022 19:38:44 
poszukiwacz, kretynie z jednym zwojem w mózgu wiecej niz kura, żeby nie srać na podwórku, tłumaczę ci, że Ukraina nie odcięła sie od swojej banderowskiej historii i to ją dyskwalifikuje, jako przyjaciela Polski. Teraz pali się u dupy, to Zelenski pierdoli o braterstwie. Ciebie powinno się obedrzeć ze skóry za indolencje umysłową
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-03-2022 19:39:47 
maddog
putinwski pomiocie końskim chujem w podniebienie łechtany. Pytanie było fundamentalne! I nawet nie potrafisz na nie szczerze odpowiedzieć. Prawda jest taka, że wybrałbyś życie w USA bo w przeciwieństwie do tego "zgniłego imperium" w twojej ukochanej rosyi za wyjście na ulicę z transparentem, w podniebienie przez wiele lat w celi łechtał by cię putinowski klawisz.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-03-2022 19:44:23 
maddog
"i to ją dyskwalifikuje, jako przyjaciela Polski" baranie, w ten sposób odnotowujmy każdą krzywdę historyczną i niebawem nikt nie będzie miał przyjaciół, pisiory podzielają twój pogląd i niemal udało im się zachować jako tako poprawne stosunki dyplomatyczne tylko z jednym sąsiadem - Bałtykiem. Aleś przykład eugleny... chociaż nie - pantofelka.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 05-03-2022 19:46:28 
puncher48,

lepiej być klawiaturowym kowbojem niż mendą, która publicznie rozsiewa kurewską (=ruską) propagandę.

maddog,
kurwo, pierdolisz o tvnowskiej narracji, a sam cwelu powtarzasz 1:1 putinowską retorykę. Takie sperpomije jak ty powinny być z miejsca namierzane i do odstrzału. Ukraina po 1990 nigdy nie była dla polski zagrożeniem w odróżnieniu od kacapii.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-03-2022 19:46:28 
Mam ciężkie ręce, uderzyć też mogę
wkoło się kręcę, po zapomogę
szukam korzyści i benefitów
gdzie wszyscy puryści, wciskacze też kitów

mówią o górach, tych obiecanych
złotych to szczytach, tak pudrowanych
brzmi to uroczo, kurwa magicznie
krzyki też słychać, jest fantastycznie

w słowach obrazach, nigdy to w czynach
smutna to prawda, widzimy też wszyscy
poszedł cep mocny, jest gruba spina
lamus ma wąty, mój cios jest tu szybszy

nie dam mu szansy, skończę go szybko
lewy jest prawy, podbródek i pykło
nochal skrzywiony, a farba wciąż leci
leży chłopina i nadal mi bredzi

Lubię pogadać, nie ściemniam w ogóle
nie lubię kurew, jebać te szuje
prawda jest jedna i nie ma w niej fałszu
jak kłamiesz naciągasz, to nie masz fartu

Myślę że mogę, więc robię co trzeba
czasami czytam, co bredzi kolega
jak kocopoły, nam wciska na chama
prawie jak pewna, gazeta poranna

dobra jest luzik i zero problemów
push na ten guzik, brak pln-ów
no qurwa pięknie, jednak kłopoty
twardziel nie mięknie, tylko sieroty

dobrze zrozumieć i wbić to do głowy
do łepetyny, tu będę dosłowny
nie pękać wcale, jak dupa wołowa
jedziemy więc dalej, start właśnie od nowa

to jest instrukcja, tylko nie pralki
meandry pewne i też zakamarki
takie szczegóły, ale też całość
pacan nie skuma, to jego miałkość

Lubię pogadać, nie ściemniam w ogóle
nie lubię kurew, jebać te szuje
prawda jest jedna i nie ma w niej fałszu
jak kłamiesz naciągasz, to nie masz fartu
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-03-2022 19:50:24 
maddog
za te twoje stwierdzenie "ukraińscy kurwa celebryci... " podpadłeś. Cejrowski do ciebie trafia? On cię ostatnio połechtał w podniebienie swoją powszechnie znaną, katolicką miłością do bliźniego?
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 05-03-2022 20:53:56 
Ale piekną gównoburzę wywołałem ;D Wam polaczkom coś powiedzieć, to od razu rzucacie inwektywami ;)
 Autor komentarza: BrygadaRR
Data: 05-03-2022 22:22:46 
Pamiętam tę walkę jak dziś, klincz Władymira nudna walka jak nic..
Nie lubię szoszonów bo Wołyń i mógłbym tu napisać kilka istotnych historii, natomiast to co ruskie odpierdalają to brak słów.. Szacunek mam taki, że Ukraińcy wracają i pizgają się z kacapami. Wielu zostaje i to też się bardzo liczy. Putin to kawał k..Rosja, kadyrow i te pajace to zwykli mordercy i zwyrodnialce. Na pohybel
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 05-03-2022 23:15:23 
Na pewno trzeba docenić Ukraińców, że staneli do walki z potężną Rosją, że nie ugięli karków, że nie uciekli. Jestem ciekaw jakby to było w Polsce? Gdyby Rosja chciała wchłonąć Polskę, ilu stanełoby do walki, ilu chciało się poddać a ilu uciekło na Zachód? 66 tys Ukraińców wróciło z zagranicy walczyć, ryzykują życiem. Aż tylu i tylko tylu. A ilu Polaków by wróciło? W Polsce spustoszenie sieją od lat liczne media, które promują postawy antypatriotyczne, postawy prowadzące do braku dumy z bycia Polakiem a zatem i prowadzące do braku chęci walczenia o niepodległość ojczyzny (zagrożonej nie tylko ze strony Rosji ale także UE).
 Autor komentarza: filozofo
Data: 06-03-2022 00:30:14 
Nie znam drugiego takiego kraju, który wjeżdżałby NA INNY kontynent, do zupełnie odmiennych kulturowo narodów aby mordować miliony ludzkich istnień w imię wprowadzania "demokracji".
Nie kto inny jak USA to robili w latach 60-tych z Wietnamem.

Wjechali do zupełnie obcego, KOMPLETNIE nie związanego ze sobą narodu, narodu który kompletnie ale to kompletnie nie miał żadnego związku z Ameryką, to w ogóle są kurwa inne kontynenty. Amerykanom nie przeszkadzało to ani trochę w tym, aby wpierdolić się do tego kraju z buta i wymordować miliony ludzi.

Nie przeszkadzało im, aby wymordować miliony indian zamykając ich w rezerwatach jak zwierzęta.

Nie ma drugiego tak krwawego i morderczego kraju jak Stany Zjednoczone. Rosja to przy tym jest mały pikuś. Jak Rosja wojowała - to o konkretne rzeczy, z konkretnych powodów, ze związanymi ze sobą krajami.
Nie natomiast najeżdżała na dalekie kraje aby łupić je z majątków i mordować miliony ludzi jak to robiło USA.

Ludzie mówią, że skoro tak Ci źle, to jedź do Rosji gdzie cebula i ziemniaki, a w USA cudowna IKEA i McDonalds.
Fajnie, tylko Ci ludzie nie rozumieją, że ten McDonalds został zbudowany na setkach milionów ludzkich istnień, indian, azjatów, branych w niewolę afrykanów - mnóstwo krwi USA przelało aby móc pobudować sobie McDonaldsy i mienić się krajem wolności, luzu i american dream.

W propagandzie i kłamstwach nie mają sobie równych.
Rosja i Putin chcą jedynie odzyskać swoje, należące do byłego związku sowieckiego - ukraińskie ziemie. Ktoś powie, że Ukraina chce być zachodnia.

Ukraina OD 10 LAT dopiero chce być zachodnia - czemu? Bo już USA jej wyprało mózg i przemaglowało - już swoje brudne łapska na nich położyli i wyprali mózg. Wiecie ile zginęło cywili na Ukrainie? Obecnie około 350. 350 ludzi!!!!!!!!

Co to kurwa jest ?? Gdyby naprawdę Putinowi chodziło o jakieś niszczenie i zabijanie ludzi, to by ich już ze 100 tys. wykosili, a tymczasem zginęło zaledwie 350 cywilów i to głównie tych, którzy sami strzelali się z wojskiem, więc co się dziwić. Włącz myślenie naiwniaku.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 03:11:37 
RUSKIE ZASTRZELILI CZY PODŁOŻULI ŁADUNKI DO TUPOLEWA W SMOLEŃSKU I TUTAJ JAKIEŚ KURWY MAJĄ CZELNOŚĆ PISAĆ ŻE PUTIN JEST OK USA JEST GÓWNO WARTE I UKRAINA ZA BANDERE. CHAMY JAK BY NIE USA DZIŚ TUTAJ BYŚ NIE PISAŁ BO CAŁA TECHNOLOGIA POCHODZI OD NICH NIKT Z USA NIE ZAGRAŻA POLSCE JAK ZAGRAŻA TERAZ ROSJA I BIAŁORUŚ ŚWINIE JEBANE CZEGO NIE ROZUMIECIE ZA TAKIE SŁOWA CO TUTAJ NAPSALIŚCIE POWNINNIŚCIE DOSTAĆ OSTRO WPIERDOL POWINNI WAS PIERWSZYCH WYJEBAĆ NA FRONT BO Z TAKICH ŚMIECI JAK WY NIE MA ŻADNYCH KOŻYSĆI, TYLKO TCHÓRZ KONFIDENT MOŻE MIEĆ TAKIE ZDANIE JAK PARU TUTAJ NIKT HONOROWY Z ZASADAMI CO MA PO KOLEI W GŁOWIE NIE PISAŁBY TAKICH RZECZY.


JEBAĆ WAS DO SPODU NIE POZDRAWIAM, ALE ŻYCZE ROZUMU NA PRZYSZŁOSC BO POLSCE JEST TERAZ POTRZEBNY!
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 06-03-2022 04:19:01 
Psy szczekaja,a karawana idzie dalej
 Autor komentarza: neurofunkmine
Data: 06-03-2022 08:15:30 
Proponuję przy najbliższym wyborach zastanowić się, gdzie dajecie krzyżyk, i które partię tak naprawdę w którą stronę Was ciągną. Wyimaginowana wspólnota, jak ją nazwał pewien cymbał z Krakowaz wraz z NATO, jest obecnie gwarantem tegiz że możecie sobie popisać na tym forum, a nie zastanawiacie się, czy dostaniecie wezwanie do jednostki, bo Ruskie są w Przemyślu. Pozdrawiam też naszych prawdziwych przyjaciół, z którymi PiS kolaboruje - Orbana, Le Pen, i tym podobne wynalazki, sponsorowane przez Kreml.

Myślcie.
 Autor komentarza: boolek
Data: 06-03-2022 08:33:40 
Przez zgraję takich właśnie jak ty prostaków deeceWzp odechciewa się być patriotą i walczyć za ten kraj.

Duda przed dworkiem wyremontowanym za unijne pieniądze mówił o wyimaginowanej wspólnocie, z której niewiele dla Polski wynika. Szydło o fladze UE, że to kawałek szmaty.
"Komoruski" natomiast twierdził splatając ręce, że trzeba być jak najbliżej Unii i Nato ze względu na jednego sąsiada.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 09:51:11 
boolek


To twoje zdanie ja za lewackie ścierwo nie będę walczył co destabilizuję kraj w Brukseli, chcieli wpuszczać imigrantów na granicy z Białorusią nie chcieli zbroić armii

śmierć wrogom ojczyzny mam nadzieję że to się ziści pierwsi do odstrzału są politycy lewicy.
Może trzeba być prostakiem myśleć prosto jak robi to Rosja bo przez lewackie fiku miku pierdoli się ludziom w głowach jak tobie.

Proponuję tego pana posłuchać to jest super polityk i takich ludzi Polsce trzeba
https://www.youtube.com/watch?v=sFTJVuYVpfs
 Autor komentarza: neurofunkmine
Data: 06-03-2022 09:51:55 
Dla wszytskich oszołomów - takich jak deeceWzp - którzy pieprza o Smoleńsku, to fajnie z wami pogrywa Wasza partia i szkodnik Maciarenko, który twierdzi, że ma od roku gotowy raport, ale nie może go opublikować, boo..Jest pandemia! Prawda, jakie to proste? Wstyd mi za ten kraj i za to, że jest to tylu debili, którzy dalej łykają propagandę tych śmieci, którzy nam niszczą kraj i pakują w łapska Putina.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 10:07:18 
neurofunkmine


Zdychaj zakłamana kurwo!!!
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 10:10:25 
LEWACKIE ŚCIERWO WYPEŁZŁO
 Autor komentarza: neurofunkmine
Data: 06-03-2022 10:49:29 
Gość nawet nie wie, co to jest lewactwo, bo łeb przeprany. Dorzuć coś jeszcze o weganach, pedałach, cyklistach i koniecznie LGBT. A - i spisek żydowski.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-03-2022 10:58:46 
Savoir-vivre najwyższej próby, ogłady towarzyskiej można wam pozazdrościć👏 - zamykam dyskusje.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 11:03:07 
neurofunkmine

PAKUJ SIĘ NAJLEPIEJ DO WORA ZRZUCIMY CIĘ JAK BOMBE NA DONBAS KMIOCIE JAK BY KAPELA POWIEDZIAŁ HAHA
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 11:40:24 
filozofo


Ej ty oszołomie 350 cywilów Rosja zabiła teraz czytam ze cały Mariupol wzięli do niewoli 400 tyś osób i rozstrzeliwują cywilów co ty na to chamie?
 Autor komentarza: filozofo
Data: 06-03-2022 12:24:12 
Patrz debilu @deeceWzp

https://300gospodarka.pl/news/nato-nie-zamknie-nieba-nad-ukraina-rosja-bombarduje-infrastrukture-krytyczna-10-dzien-wojny-w-ukrainie

"Według szacunków ONZ w wojnie zginęło już co najmniej 331 cywilów, choć rzeczywisty bilans ofiar może być znacznie wyższy. Ponad 1,2 miliona uchodźców uciekło z Ukrainy od rozpoczęcia inwazji 24 lutego, z czego ponad połowa przedostała się do Polski."

331 cywilów!
No faktycznie, straszna rzeź buahahahaha.

Zobacz jak Cię ogłupiają lewackie media baranie przygłupi. Jakby Putin naprawdę robił tam rzeź na Ukraińcach to by ich już z 100 tys poginęło, a tymczasem ZALEDWIE 331 cywilów po 10 dniach!!

Putin wjechał tam aby ZDEMILITARYZOWAĆ Ukrainę która zaczynała być zbrojona przez Zachód i zaczynała być groźna dla Rosji, ponadto Ukraina to dawny związek sowiecki a USA specjalnie ją odłączyły od Rosji aby Rosję OSŁABIĆ. To kolejny manewr Amerykanów.

Najpierw mordują miliony wietnamczykow, potem atakują na Irak, a potem odrywają części terytorialne od Rosji aby osłabić ich a samemu się nielegalnie bogacić.

No ale tego Ci media lewackie nie powiedzą ty kurwa debilu intelektualny
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 12:58:25 
filozofo

Chamie bity nawet tego nie czytam dajesz mi informację z wczoraj to jest wojna z dnia na dzień sytuacja się zmienia już mówili że zgwałcono przynajmniej 12 kobiet z tego 6 nie żyje.

Z ciebie taki filozof jak z Korwinna który mówił ostatnio na kanale sportowym że Putin nie wejdzie na Ukrainę pakuj się cymbale i wypierdalaj z Polski nic tu po tobie chamie.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 13:05:15 
Filozof

Chuj mnie obchodzi USA obchodzi mnie Polska a Polska nie jest przyjacielem ani Rosji ani Białorusi ani Niemiec możemy się tolerować ale z kacapem tolerować się nie da ich mentalność zatrzymała się w 19 wieku. Z nimi nie ma rozmowy ich siłą można stłamsić tylko i wyłącznie, podejrzewam że tak gadasz na USA a w domu stoi xbox itd Amerykanom zawdzięczasz wiele a co zawdzięczasz kacapom? 2 wojnę światową zamach w smoleńsku co jeszcze ? filozofie jesteś dureń chuj ci w mordę ie pisz do mnie nie gadam z takimi przemądrzałymi cymbałami z bananowego domu.
 Autor komentarza: filozofo
Data: 06-03-2022 13:10:13 
Chuj Cie obchodzi debilu USA?

A widzisz, no Putina obchodzi, bo od lat USA mordują i najeżdżają kraje i kradną nie swoje tereny. Ukradli Rosjanom ich teren - Ukrainę i zaczęli ustawiać pod siebie, nawet tam już poinstalowali swoje laboratoria. Przypadek? Putin wie co robi człowieku, skurywsyny z USA kradną kolejne tereny i udają świętoszków, a tacy debile jak Ty wierzą.

Na Wietnam też 60 lat temu napadli w świętości? wymordowali na obcym kontynencie miliony azjatów w imię zaprowadzania 'demokracji'. Myśl idioto
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 14:03:39 
Filololo


Spójrz na mapę kto jest największy i kto jest najbardziej imperialny kto atakuję na wschodzie Europy pierwszy wiadomo że Rosja, jakoś Usa potrafi trzymać sojusze z innymi i jakoś włada polityką światową NATO itd nie bez powodu Polska wybrała sojusznika USA nie Rosję bo z ruską kurwą nie ma gadki oni żyją w swoim świecie oni nie mordują oni idą po swoje ziemię itd, dlaczego oddali Ukrainę rozbroili ją z atomu 90 roku, Ukraina miała podpisany pakt anty wojenny co zrobiła Rosja? nie da się rozwijać Ukraińcom aby Ukraince nie szli na zachód nie mogli pracować w UE dlaczego? z zazdrości bo kurwa nie rozumiem, pewnie dlatego że Rosjanie zaczęli by się buntować że Ukraińcy zaczynają żyć lepiej niż przeciętny Rosjanin i władza nie mogła do tego odpuścić, Ukraina miała być psem Rosji niby oddali ziemie ale cały czas rząd miał być nadal Rosyjski i w Moskwie miały zapadać decyzję jak widzisz kraję się buntują i nie chcą być pod pantoflem Rosjan dlaczego? bo Rosja to imperialny kraj w 2024 roku minie 100 lat od śmierci Lenina na tą rocznicę Putin chcę uhonorować powrotu ZSRR. Jak trzeba mieć najebane w głowie aby zwłoki balsamować co kilka miesięcy w jakimś roztworze i znowu go wystawiać na placu czerwonym, pytam się ciebie kurwa czy to jest zdrowe podejście aby do takich środków się posuwać nie można faceta pochować? widać że z tym narodem jest kurwa źle i rządzą psychopaci i dziwie się tobie jak i wielu tutaj że stawiają Rosję obok Usa za zbrodnie wojenne historia pokazuję że Rosjanie obok Niemców mordowali nas najwięcej później Ukraina która tak naprawdę był w 43 Rosyjska ale zbrodnię są zapisane na ich konto bo przecież Ukraina była Rosyjska nie prawda?

Ogarnij się chłopie bo na wschodzie jest dwóch wrogów Białoruś i Rosja i proszę mi nie pisać o USA które nam nie zagraża, na zachodzie mamy Niemcy które wybrały politykę bez wojny i kupili cześć polityków Polskich aby prowadzili ich politykę w Polsce z rządem w Berlinie i Brukseli na wzór Moskwy i Kijowa który chciał odejść od takiej racji stanu dlatego Putin wjechał na nich wojskiem.

To się filozofie nazywa suwerenność pytanie czy ty i twoi koledzy chcą aby Polska była suwerennym państwem, bo jak nie chcecie to niemiec nie będzie na pewno chciał abyście mieli lepiej niż Niemiec to chyba oczywiste
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-03-2022 15:04:59 
Paradoksalnie obaj macie racje, gdyż cywilizacyjny model zachodu jest o wiele atrakcyjniejszy w stosunku do wschodniego, ale warto było/jest grać kartą przetargową jaką są Chiny w tej wielkiej rozgrywce pomiędzy potentatami tego świata, a nie obnażać się na samym początku ze swoimi intencjami(przecież to już przerabialiśmy), przez co Jankesi traktują nas nie poważnie, często oferując nam o wiele mniej niż by mogli, realizując swoją politykę po taniości. Owszem pozbycie się ich z tego zakątku świata oznacza ich koniec w skali globalnej i dobrze o tym wiedzą i taki klin jak Polska jest im niezbędny, ale Chinom też bardzo potrzebny w realizacji swojej polityki w celu osiągnięcia statusu najważniejszego gracza. Wydaje się, że my o tym zapomnieliśmy, co było wielkim faux pas z naszej strony i totalną głupotą.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 15:50:33 
puncher48


Usa nam nie może zaoferować tyle co chcemy bo są naciski innych na czele z Rosją później Niemcami to jest gra wpływów każdy przyciąga sznurek na swoją stronę ale brak konsekwencji zachodu w sprawie Rosji brak zniesienia sankcji Niemiec na Rosję osłabia Polskę bo jak Niemcy nie są zdecydowani jak postępować z Rosją to Nato się rozpada a sama Ameryka nam nie pomoże bo jak wojna wybuchnie na Pacyfiku o Tajwan to Polska jest w ciemniej dupie na Niemcy nie ma co liczyć historia pokazuję do Rosji i do Niemca z dystansem nie jak lewica na czele z Donaldem Tuskiem robi dla własnych korzyści destabilizuje kraj a to stwarza zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, śmiem twierdzić że Tusk pierwszy by spierdolił z kraju w razie wojny by umył ręce, ja się pytam dlaczego on wrócił przecież on jest multimilionerem dlaczego wrócił do kraju? ja wiem dlaczego bo ma misję z Berlina i Brukseli zawetował budżet dla Polski to zrobiła jego partia w której był przewodniczącym aby wrócić do władzy pod takim pretekstem manipule Polakami a chodziło o pakiet klimatyczny i o sądy które PIS wprowadził na wzór Niemiecki no ale Polska nie może ... właśnie Polska ma zamrożone pieniądze w Brukseli przez lewice która chce dojść do władzy a na granicy z Białorusią bronimy Unijnych granic a Rosjanie bombardują reaktory atomowe i klimatem jest wszystko w porządku gdy my płacimy sankcje w tym momencie za wydobywanie węgla.

To tak w skrócie o co tutaj tak naprawdę hodzi.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 06-03-2022 16:00:22 
chodzi
 Autor komentarza: filozofo
Data: 06-03-2022 17:51:39 
" Autor komentarza: deeceWzpData: 06-03-2022 14:03:39
nie da się rozwijać Ukraińcom aby Ukraince nie szli na zachód nie mogli pracować w UE dlaczego? z zazdrośc"

Z zazdrości XD

Człowieku, to tak jakby napadł na kogoś złodziej, zabrał mu drogi zegarek, a Ty byś powiedział, że okradziony narzeka z zazdrości, bo nie chce aby ten co go napadł miał lepiej.
Czy Ty kurwa jesteś normalny?

Rosja byłaby potężniejsza od USA gdyby nie MORDERSTWA i KRADZIEŻE jakich się dopuszcza USA.
Napadali na azjatów, wymordowali miliony Wietnamczyków, teraz ukradli Rosjanom Ukrainę i zaczęli ją "uzachadniać", piorą im mózgi od 10 lat, do tego nie wiem czy wiesz, ale zaczęli instalować swoje laboratoria na terenach Ukrainy.

Ty idioto myślisz, że czemu to robią? Z dobroci serca? po prostu znów NIELEGALNIE POWIĘKSZAJĄ SWÓJ MAJĄTEK.
Nielegalnie; na złodziejstwach i morderstwach. Rosja walczy o swoje, USA stosuje politykę okradania od dawna - zaczęła podburzać i odłączać rosyjskie tereny jak Gruzja i wiele innych aby osłabić Rosję na swoją rzecz.

I Ty się dziwisz reakcji Rosji? Dziwi Cię agresja i nerw Putina? Jego kraj jest łupiony i okradany przez USA, USA się rządzi, im wolno najeżdżać na Irak kiedy zechcą, ale innym nie. Człowieku, takiego barbarzyńcy jakim są Stany Zjednoczone to ze świecą kurwa szukać, to największy kraj-morderca tego świata.

Wyrżnęli miliony Indian, pozamykali ich w rezerwatach jak zwierzęta, napadli na Wietnam zarzynając miliony Wietnamczyków, teraz ukradli Rosjanom ich Ukrainę instalując tam swoje laboratoria, podpisując kontrakty na zawłaszczenie żyznych gleb i złóż ziem ukraińskich, do tego piorąc im mózgi i nastawiając przeciwko Rosji wmawiając banialuki jak piękny jest zachodni świat McDonaldsów.

No jest - tylko, że kosztem zarzynania setek milionów ludzkich istnień od wielu lat.
Tylko, że wszystko to robią w świetle reflektorów z uśmiechem Supermana i ratownika świata i taki idiota jak Ty się łapie na to.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-03-2022 18:19:17 
Clark Kent na prezydenta, a lois Lane pierwszą damą 🐱‍🏍✍ 👩🏼
 Autor komentarza: maddog
Data: 06-03-2022 18:38:08 
Filozofo

Tym, którzy z amerykańskim chujem w gębie i ukraińskim w dupie, wydalają te bzdury, nie przetłumaczysz. Kurestwo Ameryki jest nie do opisania ale tylko Putin jest psychopatą :) Zresztą wszystko w temacie już wyżej napisałeś
 Autor komentarza: pikawa
Data: 06-03-2022 19:45:15 
Ogólnie Putin to chuj zachód to cipy. Kto popiera chuja (putina) sam jest chujem. Powód agresji jak u zwykłego psychopaty.

filozdupo

Jeśli USA rozszerzają strefe wpływów na Ukrainę i stawiają tam laboratoria, o zgrozo! To nie mordują przy tym dzieci, kobiet i osób starszych. Nie niszczą domów nie strzelają do szpitali i elektrowni atomowych. To taka różnica dla oszolowmow jak ty ośla pało. I to, że jakiś kraj rozszerza w ten sposób swoje strefy wpływów to nie powod, żeby bombardować inny kraj. Poza tym oba kraje dały gwarancję poszanowania granic Ukrainy po oddaniu przez nich głowic atomowych. Kto nie dotrzymał ustaleń?? Co ci głąbie jeszcze trzeba żebyś przejrzał na oczy?
 Autor komentarza: pikawa
Data: 06-03-2022 19:52:26 
filozofo

Kurwa nie doczytałem.twojego ostatniego wpisu bo myślałem, że zakończyłeś festiwal żenady ale kurwa nie. Rosjanie wymordowali w latach '90 200 tys Czeczenów. Oczywiście w słusznej sprawie. Sami, jako kraj skurwysynów i kompletnych debili wymordowali według różnych szacunków 40-85 mln własnych obywateli. Zagłodzili 10 mln Ukraińców. I ty kurwa bezczelnie kretynie mówisz o jakiś skurwysynstwach USA? Że ich okradają? Z czego? Jak oni mają tylko surowce na których łapę trzymają.

"Rosja byłaby potężniejsza od USA gdyby nie MORDERSTWA i KRADZIEŻE jakich się dopuszcza USA." Proszę wyjaśnij o jakie morderstwa i kradzieże chodzi, bo się doczekać nie mogę. Co takiego zrobiło USA, że Rosja to kraj biedny? No dawaj mistrzu do ataku! Skąd ty ssie kurwa wogóle urwałeś?
 Autor komentarza: Krzysiek6685
Data: 06-03-2022 22:51:18 
Dla mnie kazdy kto probuje bronic Rosji w tym momencie jest intelektualnym przyglupem pod kazdym wzgledem. Emocjonalnym przyglupem. Nie rusza Cie czlowieku to że w tej wojnie giną dzieci i że setki tysiace ludzi musza szukać schronienia? oki jestes malo empatyczny i widzisz to innymi oczami.
To od innej strony. Ukrsaina to nasz bufor i juz nie chce mi sie tego nawet tlumaczyc.
Filozdupo jestes intelektualnym przyglupem. Potwierdziłeś to kazdym swoim komentarzem
 Autor komentarza: pikawa
Data: 06-03-2022 23:50:32 
filozdupo filocipo

Czytam jeszcze raz te twoje popierdolone teksty i nadal nie wierzę.
Raz to mówisz, że Ukraina była była częścią jakiegoś spierdolonego ZSRR, który pod butem trzymał.kraje satelickie i nie ma prawa do sumerennosci i walsnej armii, bo tak zarządził Stalin i chuj. Przypominam Ci idioto, że to był właśnie lewacki kraj. Tak kretynie ZSRR było lewacki doncna i stosowało takie standardy dziennikarskie, że te dzisiejsze "lewackie" media mogą tylko pomarzyć, przy procesach pokazowych albo, żeby przekonać mieszczuchów, że ukraiński chłop jest leniwy i plonów nie zbiera. To się mieszają pojęcia, wiedzą której nie masz ale żałujesz jakimś Wietnamski i Indianami, żeby się dowartościować.

Dwa mówisz, że zginęło tylko 334 osób w tym 38 ośmioro dzieci. To ja myślę, że jakby jednym "tylko" z tych ofiar była twoja matka albo twój ojciec to byś nie płakał albo twoje dziecko.

Ale nie będę cię dalej uświadamiał idioto. Radzę przeczytać "Imperium" Kapuścińskiego intelektualna pokrako, chociaż wiem, że nic takiemu kretynów jak to nie da.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-03-2022 23:56:11 
Jedna z najbrzydszych walk na najzwyzszym poziomie. DQ powinno byc do polowy walki, Kliczko w ringu byl zapasnikiem i stal sie inspiracja dla Okolie.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 07-03-2022 00:01:05 
Nie dyskutujcie z ruskimi. Z ruskimi sie nie gada, ich sie napierdala bez gadania.

Kazdemu kto probuje usprawiedliwiac ta bestialska napasc na niepodlegly kraj - chuj ci w pysk cwelu jeden z drugim. Trzeba was gnoic gnidy jebane.

Slava Ukraini!
 Autor komentarza: ELREY
Data: 07-03-2022 00:04:27 
PS. po ostatnich wypowiedziach - Sasza Povetkin, chuj ci w dupe.

Straciles caly szacunek sowiecki scierwojadzie. Jebac cie.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-03-2022 18:16:25 
Brawo chłopaki i koniec dyskusji jebać Rosję i śmierć wrogom ojczyzny!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.