JACKIEWICZ ZAWALCZY Z KIWIOREM JUTRO W ŻYRARDOWIE

Redakcja, Informacja własna

2022-02-24

Nie Jaroslaw Petryczenko (2-0-1, 1 KO), a Rafał Jackiewicz (51-29-3, 22 KO) będzie ostatecznie rywalem Damiana Kiwiora (8-3-1, 1 KO) podczas jutrzejszej gali Babilon Boxing Show w Żyrardowie. Były mistrz Europy wagi półśredniej w ostatniej chwili zastąpił ukraińskiego pięściarza. 

Pierwotnie rywalem Kiwiora na gali Tomasza Babilońskiego miał być Konrad Dąbrowski, ale ten musiał wycofał się z pojedynku ze względu na odniesioną kontuzję. Grupa Babilon Promotion szybko znalazła zastępstwo w osobie wspomnianego wyżego Petryczenki, ale Ukrainiec dziś rano na kilkanaście minut przed odlotem do Polski został ewaukowany z lotniska w swoim kraju ze względu na atak rakietowy przeprowadzony nieopodal przez rosyjskie wojsko. Poinformował o tym Wiktor Materan, matchmaker gali. 

Ostatecznie udało się znaleźć zastępstwo. Kiwior wniósł dziś na oficjalnym ważeniu 78,4 kg, a Jackiewicz 79 kg. Co ciekawie, pierwotnie Kiwior miał zawalczyć z Dąbrowskim w umownym limicie 69 kg, jednak po wycofaniu się z pojedynku tego drugiego limit poszedł do góry.

W pojedynku wieczoru Ewelina Pękalska (5-0) zmierzy się na dystansie dziesięciu rund z Egine Kayange (5-1, 3 KO).