ROŚNIE NOWA SIŁA W WADZE CIĘŻKIEJ

My żyliśmy w ten weekend walką Mariusza Wacha, ale trzeba odnotować trzy inne walki w wadze ciężkiej zawodników na początku karier zawodowych, choć z dużym dorobkiem w boksie olimpijskim.

Udanie w gronie profesjonalistów zadebiutował Frazer Clarke (1-0, 1 KO), brązowy medalista olimpijski z Tokio. Brytyjczyk już po dwóch minutach odprawił innego debiutanta - Jake'a Darnella.

Calrke w walce o medal olimpijski pokonał w kontrowersyjnych okolicznościach - przez dyskwalifikację, Mourada Alieva (2-0, 1 KO). Urodzony w Rosji reprezentant Francji stoczył już drugą walkę po podpisaniu kontraktu profesjonalnego i zastopował na początku drugiej odsłony Dorde Tomicia (3-7, 1 KO).

Świetny Jose Larduet (8-0, 7 KO), mający na rozkładzie takich asów jak Frank Sanchez, Lenier Pero, Zhang Zhilei, Bachodir Żalolow czy Magomed Omarow, odebrał niepokonanemu dotąd Dusanowi Veleticiowi (5-1-1, 3 KO) ochotę do kontynuowania potyczki po siedmiu starciach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 21-02-2022 08:24:26 
Połamać sobie język można od czytania tych nazwisk.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 21-02-2022 10:51:38 
Jose Larduet ło panie, ponad 180 walk już odbębnił, ma doświadczenie "niezłe" :D Z Yoką przegrał 2 razy, z Chorwatem i Baterbievem też, tak jak z Mahmudowem, ale taka liczba walk, nieżle.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 21-02-2022 15:55:08 
Do dwóch ciekawych pojedynków w najcięższych kategoriach dojdzie w piątek 25 lutego w Moskwie. W wadze cruiser wystąpi Kubańczyk Lenar Perez, bokser o wzroście 195 cm, który jako amator boksował z dużym powodzeniem w półciężkiej. Jako zawodowiec boksuje od 2018 w Rosji i Uzbekistanie i na razie doszedł do bilansu 9(9)-0. Obejrzałem fragmenty 2 jego walk i siła jego ciosu robi wrażenie. Rywalem Pereza będzie bokser również niepokonany i również z amatorską podbudową (z tym że w wadze superciężkiej +91kg) Raszid Kodzojew. Jego zawodowy bilans to 8(5)-0, ale ma na rozkładzie lepszych rywali, niż Kubańczyk.

Z kolei w wadze ciężkiej zadebiutuje na zawodowym ringu aktualny (tj. z listopada 2021) mistrz świata amatorów w superciężkiej, 23-letni Mark Pietrowski rodem z Syberii. Jego rywalem będzie Collins Ojal o przydomku "African Lion" pochodzący z Kenii, zamieszkały w Szwajcarii, którego bilans to 6(4)-1-1. Ojal boksował do tej pory w Szwajcarii, Niemczech i Rosji, gdzie zmierzył się z debiutującym na zawodowstwie innym czołowym rosyjskim amatorem Pawłem Szulskim (przy okazji mistrzem Rosji na gołe pięści). 6-rundowa walka odbyła się w listopadzie 2021 w Moskwie, zakończyła remisem, przy czym najpierw był liczony Ojal, ale potem Szulski aż 2 razy.
Można ją obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=R96ZURjqCoA
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-02-2022 17:12:15 
Fajnie, fajnie, tylko ile to juz lat czekamy na objawienie poprzedniej nowej fali - Hrgovic, Yoka, Dubois... Takze wszystko to melodie bardzo dalekiej przyszlosci
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.