AMIR KHAN vs KELL BROOK: TYPY BRYTYJSKIEGO ŚRODOWISKA

Walka dwóch gwiazd brytyjskiego boksu - Amira Khana (34-5, 21 KO) z Kellem Brookiem (39-3, 27 KO) - czeka nas już w najbliższą sobotę w Manchesterze. Oto typy brytyjskiego środowiska, które jest przed tym pojedynkiem pełne emocji i prawie każdy ma kłopoty ze wskazaniem zwycięzcy.

Eddie Hearn (szef grupy Matchroom): myślę, że Kell Brook wygra, jest świeższym zawodnikiem. Obaj są już wypaleni, zwycięży ten, kto zachował więcej mocy.

Conor Benn (prospekt wagi półśredniej): szanse rozkładają się po równo. Zobaczymy, komu zostało więcej błysku. Khan ma większą szybkość i zadaje więcej ciosów. Ale Brook ma lepszy timing, precyzję i mocniej bije.

George Groves (były mistrz świata wagi super średniej): ta walka jest tak samo ciekawa jak kiedyś. Fascynujące zestawienie. Opinie są podzielone, dla mnie Brook jest faworytem, ale Amir Khan był wspaniałym bokserem i ma swoje atuty. Mój typ może się jeszcze zmienić.

Darren Barker (były mistrz świata wagi średniej): timing wygrywa z szybkością, a Khan otwiera się podczas ataków. Ale wynik jest sprawą otwartą.

Adam Smith (Sky Sports Boxing): czasem myślę, że Amir Khan ma za duże umiejętności, ale z drugiej strony Kell Brook to świetny zawodnik, z kapitalnymi timingiem i lewym prostym. On może chcieć  zwycięstwa trochę bardziej, jest niesamowicie zdeterminowany.

Anthony Crolla (były mistrz świata wagi lekkiej): niezwykle trudna do typowania walka. Pierwsze cztery rundy mogę należeć do Brooka, jeżeli Amir je przetrwa może sobie poradzić. Skłaniam się ku zwycięstwu Khana, ku jego aktywności. 

Shane McGuigan (trener m.in. mistrza świata wagi cruiser Lawrence'a Okolie): walka z Crawfordem pokazała, że Kell Brook może mieć kłopoty z robieniem wagi, ale wciąż myślę, że jeżeli przeboksuje pierwszą połowę walki w dobrym stylu, to potem będzie miał więcej do powiedzenia i wygra przed czasem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 16-02-2022 19:36:20 
Stawiam na Brooka. Khan jest dziurawy, łatwoej go zranić no i więcej razy leżał. Poza tym wydaje się prawda to co Kell mówił. Khan nigdy go nie szanował.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 17-02-2022 13:10:12 
Brook do mnie nie przemawia, jedynym dużym skalpel to Porter zaś ten był dobry ale nigdy wyjątkowy. Khana nie za bardzo lubię wvtej wadze, nigdy nie był puncherem zaś w tej wadze jego ciosy nie budzą respectu ale moim zdaniem jest bardziej utalentowany zaś Kell to nie Alvarez czy Garcia i raczej go jednym ciosem nie położy. Skok na kase dwóch byłych mistrzów którzy przestali się w świecie liczyć.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-02-2022 22:26:18 
Brook
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.