PROMOTOR BABILOŃSKI WRACA... NA RING

- Mam najlepszych trenerów, Zbyszka Raubo, Krzyśka Kosedowskiego i Łukasza Maszczyka. Walkę pokazową z prezydentem Żyrardowa, Lucjanem Chrzanowskim, traktuję bardzo poważnie, chcemy pomóc chorym dzieciom, ale i pokazać dobry boks - mówi Tomasz Babiloński, promotor i organizator gal pięściarskich, który po niemal 20 latach wraca na ring.

41-letni Tomasz Babiloński to były bokser Gwardii Warszawa, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów. 25 lutego podczas gali Babilon Boxing Show w Żyrardowie skrzyżuje rękawice z 57-letnim Lucjanem Chrzanowskim, prezydentem tego miasta. To będzie pojedynek charytatywny, ale...

- Wcześniej Prezydent Miasta Żyrardowa toczył pokazowe walki m.in. z Krzyśkiem Włodarczykiem, ale to była bardziej zabawa. Z kolei ja zastrzegłem, że możemy spotkać się między linami z założonymi rękawicami, lecz nie ma mowy o cyrkowych popisach. Jak walczymy, to walczymy. Oczywiście nie chodzi o to, by pourywać sobie głowy, ale pokazać fajne akcje, zadać ciosy, pokazać to, na czym polega pięściarstwo - tłumaczy Babiloński.

Szef grupy Babilon Promotion oraz federacji Babilon MMA przygotowuje się do walki z Lucjanem Chrzanowskim pod okiem świetnych przed laty zawodników, dziś szkoleniowców.

- Zbyszek Raubo był moim trenerem ćwierć wieku temu na Gwardii, a dziś znów razem pracujemy. Trenuję także pod okiem innych świetnych bokserów, Krzyśka Kosedowskiego i Łukasza Maszczyka. Zespół mam taki, jakbym szykował się do walki o mistrzostwo świata. Ale to też pokazuje, jak poważnie traktuję prezydenta Żyrardowa. Pan Chrzanowski do walki ze mną zrzucił kilkanaście kilogramów, zresztą podczas sparingu udowodnił, że wie na czym polega boks i "zahaczył" mnie. To tylko sprawiło, że trenuję jeszcze ciężej - dodaje promotor.

Walka, której głównym celem jest pomoc chorym dzieciom, tj. zebranie pieniędzy potrzebnych na leczenie Filipa Sucheckiego i Igi Hodun, odbędzie się na dystansie trzech rund po dwie minuty.

- Ostatnią walkę w ringu stoczyłem w 2003 roku podczas mistrzostw Polski w Jastrzębiu, gdzie boksowanie wybił mi z głowy Mariusz Welc. Pięć lat wcześniej sięgnąłem po brąz MP Juniorów w Krakowie w wadze 81 kg. Wtedy złoto wywalczył m.in. Krzysiek Włodarczyk w kategorii do 91 kg - wspomina Babiloński.

Brąz MP Kadetów ma na koncie z kolei 18-letni syn Tomasza - Oskar.

- Jeździmy razem na treningi i sparingi, uwielbiamy boks, ale Oskar postawił na szkołę. Ze względów zdrowotnych nie będzie kontynuował kariery pięściarskiej, spełni się w innych dziedzinach - kończy promotor.

Gala Babilon Boxing Show odbędzie się 25 lutego w Żyrardowie. Bilety dostępne na Eventim.pl. Transmisja na kanałach grupy Polsat. Poniżej rozpiska w formie graficznej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-02-2022 15:44:30 
Super inicjatywa.
Chętnie zobaczę.

Przydałoby się "innego bijcę prezydentów" (w tym przypadku prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka) tj. Darka Michalczewskiego zaprosić.
Jego zawsze fajnie się ogląda.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.