HEARN: WHYTE MOŻE WYGRAĆ, MÓZG FURY'EGO JEST ZAĆMIONY

Redakcja, Boxing Social

2022-01-28

Dziś odbędzie się przetarg na walkę mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z obowiązkowym pretendentem Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO). Inwestorzy z Bliskiego Wschodu oferowali ok. 155 milionów dolarów, by Fury zmierzył się z mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem, ale nie osiągnięto porozumienia. Szef grupy Matchroom Eddie Hearn ostro komentuje całą sytuację.

Hearn jest promotorem Whyte'a i byłego mistrza świata Anthony'ego Joshuy, którym oferowano bardzo wysokie odstępne (razem ok. 20 milionów funtów), by dopuścili do starcia Fury vs Usyk. Ostatecznie jednak Joshua wciąż idzie w kierunku rewanżu ze swoim zeszłorocznym pogromcą - Usykiem, a Fury nie zamierza na razie walczyć z Ukraińcem. Tak przynajmniej twierdzi Hearn.

- Fury śmieje się w mediach społecznościowych, ale to on stracił pieniądze. Nie wiem, czy wygramy, czy przegramy przetarg, będzie trudno. Zrobimy wszystko, żeby wygrać. Tak czy inaczej Dillian Whyte może wygrać z Furym, mocno w to wierzę. Mózg Fury'ego jest zaćmiony całym tym zamieszaniem, które on sam stworzył. Powtarzam, to Fury nie chciał walczyć z Aleksandrem Usykiem. Takie są fakty, rozmawiałem dziś z promotorem Usyka Aleksandrem Krasjukiem i on też jest zdziwiony zachowaniem Fury'ego (...) - powiedział szef grupy Matchroom.