OKOLIE: CIEŚLAK BĘDZIE TRUDNYM RYWALEM, JEST SZYBKI I SILNY

- Wydaje mi się, że na papierze, czysto teoretycznie, to może być jedna z najtrudniejszych walk w mojej karierze - mówił dziś Lawrence Okolie (17-0, 14 KO), mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji WBO, reklamując swój pojedynek z Michałem Cieślakiem (21-1, 15 KO).

Dla Anglika będzie to druga obrona pasa World Boxing Organization w limicie 90,7 kilograma. Po wakujący tytuł sięgnął w marcu ubiegłego roku, nokautując w szóstej rundzie innego Polaka, Krzysztofa Głowackiego.

- Dopóki nie wejdziesz z kimś do ringu, tak naprawdę nie wiesz czego możesz się po nim spodziewać, wydaje się jednak, że Cieślak będzie trudnym przeciwnikiem. Oglądając jego walki widać, że to dobry technik z mocnym uderzeniem i dobrą szybkością. Moim celem jest jednak zunifikowanie wszystkich pasów kategorii cruiser, więc muszę pokonywać takich zawodników jak Cieślak. Mało tego, muszę wygrywać w dobrym stylu - przekonywał na pierwszej konferencji prasowej panujący mistrz świata.

TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKO O WALCE CIEŚLAK vs OKOLIE >>>

- Poza ringiem mam inne projekty, ale to boks jest moją miłością i koncentruję się przede wszystkim na nim. A zarapowanie jakiejś piosenki dodaje mi tylko motywacji. Mój rywal zrobi wszystko żeby odebrać mi pas, a moim zadaniem jest podążanie obranym torem, czyli utrzymanie tytułu i zunifikowanie pozostałych, zanim przeniosę się do wagi ciężkiej. Póki co jednak koncentruję się wyłącznie na Cieślaku. Oglądam jego walki, a nawet wywiady, pomimo iż nic z nich nie rozumiem. Powiesiłem sobie też jego zdjęcie w pokoju. Po prostu staram się go jak najlepiej poznać. I dopiero jak już go pokonam, wtedy zacznę myśleć o unifikacji i innych rywalach - dodał Okolie.

Pojedynek odbędzie się 27 lutego w Londynie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 27-01-2022 16:32:35 
Martwi mnie to, że Okolie nie ignoruje Michała. Wypowiada się o Polaku z dużym szacunkiem i widzi plusy u Cieślaka. To znaczy, że podchodzi do tego pojedynku bardzo poważnie. To niedobra wiadomość dla kibiców Michała.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 27-01-2022 17:00:04 
Zgadzam się. Nie będzie lekceważenia rywala, a szkoda. Okolie to mądry gość, niestety.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 27-01-2022 17:11:40 
Tutaj Okolie waży grubo ponad 90 kg, ekipa z Polski niech wszystko sprawdza w Anglii rękawice itd zresztą oni to wiedzą, pewnie i posiłki, woda będzie z Polski albo zaufany człowiek w UK im wszystko dowiezie na miejsce.

Jedziesz Michał !!!

https://www.youtube.com/watch?v=G_5vC9WvqaY
 Autor komentarza: Marduk
Data: 27-01-2022 17:27:23 
Okolie to mądry gość niestety dla Cieślaka. W dodatku świetnie zna swoje mocne strony (zasięg) i wykorzystuje je na 100%. W dodatku dobrze prowadzi swoją karierę. Walka z kimś takim jak Cieślak przyda mu się przed ewentualną walką z Briedisem.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 27-01-2022 17:45:46 
Okolie gabarytowo wygląda, jakby dusił się w cruiser. To wielki chłop, który robi limit, ale w walce waży pewno sporo więcej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.