ZESTAW PAR SOBOTNIEJ GALI SBN 11

Medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski w różnych kategoriach wiekowych wystąpią na gali Suzuki Boxing Night 11, która odbędzie się w sobotę w Chęcinach koło Kielc. W roli trenera reprezentacji Polski zadebiutuje Wojciech Bartnik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Organizatorami zawodów są Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland. Transmisja od godziny 20:00 w TVP Sport.

Do trzech ciekawie zapowiadające się walk dojdzie w wadze 71 kg. Aktualny mistrz Polski Daniel Piotrowski spotka się z Ukraińcem Wołodimirem Mandziukiem, a były mistrz Polski tej kategorii Dominik Kida powalczy z wracającym do pięściarstwa po przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi Michałem Jarlińskim. Z kolei olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz w wyższym limicie wagowym zmierzy się z Magomedem Schachidovem (Niemcy).

W kategorii +92 kg Oskar Safaryan (Polska) będzie rywalizować z Niemcem Nelvie Tiafackiem, który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Mińsku w 2019 roku. W swojej pierwszej walce wygrał wtedy z Adamem Kulikiem.

Wielkie wyzwanie przed Wiktorem Bartnikiem, złotym medalistą MP Juniorów 2021. Pięściarz Hetmana Zamość spotka się z Niemcem Florianem Schulzem, Wicemistrzem Europy z 2015 roku. Z kolei w 2012 zdobył on brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów. W 2016 roku walczył w barwach Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. Między innymi w Dębicy pokonał Kevina Nicolasa Espindolę w meczu z Argentina Condors (5:0).

Pochodzący z Kielc Bartosz Gołębiewski (75 kg) powalczy z Litwinem Arvydasem Dainysem. Radomianin Paweł Brach będzie miał za przeciwnika Ukraińca Rostyslawa Krawczenko (57 kg). Mateusz Bereźnicki, który – podobnie jak Paweł Brach – jest brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2021, powalczy w kategorii 92 kg z Litwinem Simonasem Urbonaviciusem. Obaj boksowali na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

Na gali dojdzie też do kilku innych pojedynków, między innymi kadeta Jakuba Popa (63 kg) z Ukraińcem Olegiem Hiczwą oraz seniorów kategorii 63,5 kg Einorasa Sikeviciusa (Litwa) z Danyilem Zamorylo (Ukraina).

63 kg Jakub Pop (Polska) vs Oleg Hiczwa (Ukraina) kadeci
63,5 kg Einoras Sikevicius (Litwa) vs Danyil Zamorylo (Ukraina)
51 kg Jakub Słomiński (Polska) vs Christopher Goman (Niemcy)
57 kg Paweł Brach (Polska) vs Rostyslaw Krawczenko (Ukraina)
71 kg Daniel Piotrowski (Polska) vs Wołodimir Mandziuk (Ukraina)
71 kg Michał Jarliński (Polska) vs Dominik Kida (Polska)
71 kg Damian Durkacz (Polska) vs Magomed Schachidov (Niemcy)
75 kg Bartosz Gołębiewski (Polska) vs Arvydas Dainys (Litwa)
80 kg Mateusz Goiński (Polska) vs Silvio Schierle (Niemcy)
80 kg Michał Łoniewski (Polska) vs Ben Ehis (Niemcy)
86 kg Tomasz Niedźwiecki (Polska) vs Jan Lauk (Polska)
92 kg Mateusz Bereźnicki (Polska) vs Simonas Urbonavicius (Litwa)
+92 kg Wiktor Bartnik (Polska) vs Florian Schulz (Niemcy)
+92 kg Oskar Safaryan (Polska) vs Nelvie Tiafack (Niemcy)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: mpjzb
Data: 27-01-2022 17:33:55 
Kurde, już po olimpiadzie więc najlepsi amatorzy nie powinni raczej czekać kolejnych 4 lat (no w tym wypadku wyjątkowo 3 lata), tylko ktoś musi ich wyłowić na zawodowstwo. Mówię tu przede wszystkim o Gołębiewskim, w tym roku 27 lat, na olimpiadę się nie dostał, a z jego stylem i odpowiednim doborem rywali można by chyba dość szybko nabić ładny rekord. A jakby się nie udało, to może w przyszłości rewanż na zawodostwie z Lewickim. Ich boje w MP zawsze się super oglądało.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.