LENNOX LEWIS: NA MIEJSCU JOSHUY NIE PRZYJĄŁBYM ODSTĘPNEGO

Czy były mistrz świata wagi ciężkiej Anthony Joshua (24-2, 22 KO) przyjmie ofertę z Bliskiego Wschodu, czyli odstępne w wysokości 15 milionów funtów i zrezygnuje z rewanżu ze swoim zeszłorocznym pogromcą, obecnym mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO)? Dziś dowiedzieliśmy się, co zrobiłby na miejscu Joshuy jego rodak, legendarny Lennox Lewis, który przyjął swego czasu odstępne.

PROMOTOR USYKA: NA MIEJSCU JOSHUY WZIĄŁBYM ODSTĘPNE >>>

W 1996 roku mistrz WBC Mike Tyson był zobowiązany do walki mistrzowskiej z Lennoxem Lewisem po tym, jak Lewis zmusił Tysona do starcia za pomocą wyroku sądu, który okazał się korzystny dla Brytyjczyka. Ostatecznie jednak Tyson zapłacił Lewisowi 4 miliony dolarów odstępnego, by Lewis pozwolił na walkę Tysona z mistrzem WBA Bruce'em Seldonem. Lewis zmierzył się z Tysonem w walce mistrzowskiej dopiero w 2002 roku i wygrał przez nokaut.

- Czy przyjąłbym 15 milionów funtów, by odstąpić od drugiej walki ze swoim pogromcą, od rewanżowej walki o pasy? Nie! I zanim przytoczycie przykład mojej konfrontacji z Tysonem, pamiętajcie, że nie wracałem wtedy po porażce. Gdyby tak było, to najpierw ruszyłbym, by odzyskać pasy. To nie jest porada dla Joshuy czy krytyka jego postępowania. To po prostu opis tego, co zrobiłbym w jego sytuacji - stwierdził Lewis.

Przypomnijmy na koniec, że odstępne dla Joshuy ma umożliwić walkę Usyka o wszystkie pasy z mistrzem WBC Tysonem Furym, którego przetarg na walkę z tymczasowym czempionem, obowiązkowym pretendentem Dillianem Whyte'em został dziś przesunięty na 28 stycznia (najbliższy piątek). By walka Fury vs Usyk doszła do skutku, odstępne musieliby przyjąć zarówno Joshua, jak i Whyte, któremu jest podobno oferowana przez stronę bliskowschodnią kwota w wysokości 5 milionów funtów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 26-01-2022 19:54:34 
Wszystko wskazuje na to że AJ jednak się skusi na te opcję..kibice nić nie tracą ale AJ już w tej sytuacji tak.. kibiców..
 Autor komentarza: okewaja
Data: 26-01-2022 20:43:48 
Ja też bym nie przyjął. Wyśmiałbym ich za tak śmieszne pieniądze
 Autor komentarza: okewaja
Data: 26-01-2022 20:46:17 
Oburzające to, trza chistorię budować i być miszczem, a nie jakieś tam marne kilka funtów
 Autor komentarza: Sambor
Data: 26-01-2022 20:51:59 
Bo Lennox choć nigdy nie garował to i tak miał jaja jak byk i huligański honor a Joshua nie ma ani tego ani tego. Joshua weźnie 15 baniek bo jest pozerem i liczy się dla niego kasa a nie zasady dobrze go Lennox pod sumował
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 26-01-2022 21:21:26 
@Sambor

A co powiesz, jeśli Joshua nie weźmie odstępnego?
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 26-01-2022 21:28:20 
@Okewaja
Lepiej byłoby:
"Obóżajonce to, tsza chistorię bódować i bydź misztszem".
 Autor komentarza: okewaja
Data: 26-01-2022 21:29:49 
;) :P hyhy
 Autor komentarza: Sambor
Data: 26-01-2022 21:31:44 
Jak nie? Jak by on nie kminił o tem to by nie było nigdzie gadki i już by robili obóz do walki a jak gadają to znaczy że się zesrał i chce te 15 baniek wszystko jest w głowie. A jak masz racje i nie weźnie to ja nic nie wiem i można mnie jechać ale tak nie będzie
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 26-01-2022 21:45:07 
Ja nie twierdzę, że nie weźmie. Sam jestem ciekaw. Fakt, że skoro z każdej strony napływają komentarze i sugestie, to coś jest na rzeczy. Po prostu widząc twoje komentarze, wydaje mi się, że czegokolwiek Joshua nie zrobi, to i tak będzie to krytykowane.
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 26-01-2022 21:58:50 
15 mln piechotą nie chodzi. Głupstwem jest oferować komuś za nic takie pieniądze i głupotą byłoby ich nie przyjąć. Skoro 15-20 mln ma pójść na odstępne, to o tyle mniej zarobią Fury - Usyk, jeśli dojdzie teraz do ich walki.
Fury chyba nie ma wystarczającej psychiki na to by najpierw rozprawić się z Whytem a później walczyć o wszystkie pasy z Usykiem albo Joshua. Zarobiłby na walce Whytem, zarobił jeszcze więcej na walce z Usyk/Joshua bo nie musiałby się dzielić odstępnym, a gdyby Joshua wygrał z Usykiem, to walka Fury - Joshua wygenerowałaby jeszcze większe przychody niż Fury - Usyk.
Biorąc to pod uwagę zabiegi Furego wydają się nieracjonalne i albo boi się przegranej w najbliższej walce (brak sił do zmotywowania się) albo szczególnie zależy mu na paskach i ma obawy że po walce Usyk-Joshua będzie trudno doprowadzić do walki o wszystkie paski.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 26-01-2022 22:26:22 
Prawda jest taka, że gdyby Antek naprawdę chciał się rewanżować Ukraińcowi, to w ogóle nie byłoby tego tematu. A tak, jak dziewica. I chciałaby i boje się :) Nie wiedzą jak wyjść z tego z twarzą chłopaki. Dlatego ktoś zawraca dupę Lennoxowi na emeryturze i musi odpowiadać na tak bzdurne pytania. Starzy mistrzowie w grobach się przewracają, że zdetronizowany mistrz zastanawia się czy brać rewanż.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 26-01-2022 22:39:27 
I co, po latach ktokolwiek Lewisowi to odstępne pamięta?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 26-01-2022 22:51:57 
PS: patrząc na chłodno na bilans zysków i strat stawiam, że Joshua ofertę przyjmie, a reakcje medialne zdają się to tylko potwierdzać. Byłbym zaskoczony, gdyby stało się inaczej, tak jak byłem bardzo zaskoczony, kiedy AJ z Furym nie dogadali się z federacjami i Wilderem. Nie wiem co tam nie zagrało, ale to było nieracjonalne wyjście z sytuacji. Wydaje mi się, że to Wilder zachował się nieracjonalnie. AJ-Fury na tamten moment to był absolutny megahit, Wilder podnosząc ułamek z tego miałby więcej, niż z całej reszty kariery.
Patrząc od strony Fury'ego, w sporej części zgadzam się z Narodowcem, że Fury musi obawiać się Whyte'a, bo jedyna logika, którą widzę, to że walka z Usykiem teraz oznacza jedną zamiast dwóch cięzkich walk do unifikacji. Ew. kombinuje jak najszybciej spotkać się z Joshuą, bo Fury-Joshua to wciąż najbardziej kasowe starcie HW, chociaż na tę chwilę pewnie wygeneruje 10% tego co by mogło w 2021.
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 27-01-2022 00:13:18 
Będąc Joshuą nie przyjąłbym oferty, ale bedąc tylko na jego miejscu , przyjąłbym 15 mln i dalej pisał na orgu:)🤣🤣
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 27-01-2022 07:19:19 
Trudno się dziwić że raczej odstąpi od rewanżu jeśli otrzyma 15 baniek. Ale od strony sportowej wygląda to słabo bo Joshua liczy że Fury ogarnie Usyka a nawet jak AJ pokonałby Tysona to do rewanżu z Ukraińcem raczej już nigdy nie dojdzie. A jeśli Cygan przegra z Usykiem to porażka AJ-a w pierwszej walce będzie dużo mniej ważna. Także myślę że odstąpi od rewanżu.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 27-01-2022 07:19:48 
Trudno się dziwić że raczej odstąpi od rewanżu jeśli otrzyma 15 baniek. Ale od strony sportowej wygląda to słabo bo Joshua liczy że Fury ogarnie Usyka a nawet jak AJ pokonałby Tysona to do rewanżu z Ukraińcem raczej już nigdy nie dojdzie. A jeśli Cygan przegra z Usykiem to porażka AJ-a w pierwszej walce będzie dużo mniej ważna. Także myślę że odstąpi od rewanżu.
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 27-01-2022 07:45:34 
Powinien wziąść kasę i oddać potrzebującym.
I tak ma szmalcu dużo, kupił by sobie czas i kibiców
 Autor komentarza: khorne
Data: 27-01-2022 09:45:40 
AJ nie weźmie odstępnego.
Na jego miejscu jednak bym wziął. 15 mln to 15x więcej niż jeszcze nie tak dawno zgarniał Wilder za swoje walki. Za nic. Druga rzecz, że czas działa na jego korzyść i nie mówię tutaj akurat o walce ze zwycięzcą Fury vs Usyk, lecz o kwestiach trenerskich.
 Autor komentarza: selik
Data: 27-01-2022 09:50:05 
Całe to celebryckie show, które odstawia AJOT w ostatnich miesiącach buduje raczej przeświadczenie niedoborów, niedostatku i braku pewności. Niewiele mu pomoże poklepywanie po plecach i ciepłe słowa przekazywane z kolejnymi receptami na sukces ze strony sław środowiska. Marnie to wygląda przy Usykowym " JA GATOW ! " Moim zdaniem Joshua mentalnie nie jest gotowy .... a permanentne drążenie tematu rewanżu, który MUSI WYGRAĆ zacznie go spalać zamiast mobilizować. Odpuszczenie Usykowi, krótkoterminowo chwały mu nie przyniesie ale, że posłuże się sloganem ... pozwoli " wrócić mocniejszym"
 Autor komentarza: babyfat
Data: 27-01-2022 10:12:56 
Sambor

"Bo Lennox choć nigdy nie garował to i tak miał jaja jak byk i huligański honor a Joshua nie ma ani tego ani tego. Joshua weźnie 15 baniek bo jest pozerem i liczy się dla niego kasa a nie zasady dobrze go Lennox pod sumował"

Garowanie zapewnia jaja, a bycie chuliganem (piszemy przez ch, tak samo jak ch*j, tak, żebyś zapamiętał) honor. Nie chcesz iść na jakiś kanał z patusami? I to czytanie ze zrozumieniem!!! Bo gdzie w tym tekście Lennox nazwał AJ'a pozerem? Jak Ci się "chce", to idź do WC, a nie wpadaj na orga.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.