ESTRADA WYPADA Z TRZECIEJ WALKI Z GONZALEZEM, BARDZO MOCNE ZASTĘPSTWO

Trzecia walka Romana Gonzaleza (50-3, 41 KO) z Juanem Francisco Estradą (42-3, 28 KO) miała się odbyć 5 marca w San Diego. Ostatecznie jednak Gonzalez ma się tego dnia zmierzyć z mistrzem świata WBC wagi muszej Julio Cesarem Martinezem (18-1, 14 KO), który przechodzi do wagi super muszej. Juan Francisco Estrada wycofał się z walki z Gonzalezem, gdyż jest osłabiony po przejściu koronawirusa.

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Gonzalez vs Estrada doszło w listopadzie 2012 roku w wadze junior muszej. "Chocolatito" Gonzalez wygrał wtedy na punkty. Od tego czasu zarówno Nikaraguańczyk, jak i Meksykanin stali się legendami. W marcu 2021 roku doszło do długo wyczekiwanego rewanżu, który zakończył się szeroko dyskutowanym zwycięstwem Estrady niejednogłośną decyzją sędziów. Estrada zunifikował tym samym pasy WBC i WBA w wadze super muszej. Pojedynek Gonzalez vs Estrada III może nas czekać w drugiej połowie roku, na razie dostaniemy jednak inne kapitalne starcie.

Marcowy rywal "Chocolatito", wspomniany Julio Cesar Martinez to bardzo mocny, niepokonany od ponad sześciu lat zawodnik, mistrz świata od 2019 roku. Jego atutem jest m.in. siła uderzenia, jednak trudno powiedzieć, czy w nowej kategorii jego ciosy będą siały takie spustoszenie jak w wadze muszej. Tak czy inaczej jego pojedynek z Gonzalezem to prawdziwy hit, zwłaszcza dla koneserów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.