ROBEISY RAMIREZ vs ERIC DONOVAN 26 LUTEGO W GLASGOW

Dwukrotny mistrz olimpijski (2012 i 2016), Kubańczyk Robeisy Ramirez (8-1, 4 KO) rozpoczął zawodową karierę sensacyjną porażką w 2019 roku, ale potem wziął się w garść i wygrał osiem walk z rzędu, w tym dwie w 2021 roku. Obecnie zajmuje czternaste miejsce w rankingu WBO wagi piórkowej i chce w tym roku walczyć o tytuł. Dziś poznaliśmy natomiast datę kolejnej walki Kubańczyka i nazwisko jego rywala.

26 lutego na gali Josh Taylor vs Jack Catterall w Glasgow zobaczymy walkę 28-letniego Ramireza z 36-letnim Irlandczykiem Erikiem Donovanem (14-1, 8 KO), brązowym medalistą mistrzostw Europy (2010) oraz Unii Europejskiej (2009). Na zawodowym ringu Donovanowi nie wiedzie się tak dobrze i po porażce przed czasem w 2020 roku z Zelfą Barrettem notowania Irlandczyka mocno spadły.

- Pracuję już nad przygotowaniem fizycznym do lutowego pojedynku z trenerem Larrym Wade'em, trenuję z ciężarami, a wkrótce będę biegał w hali. Potem zacznie się praca z trenerem Ismaelem Salasem nad strategią i treningi typowo bokserskie (...) Chcę stoczyć dwie-trzy walki z rywalami wysokiej jakości i przystąpić do walki mistrzowskiej przed końcem 2022 roku - powiedział trzy tygodnie temu Ramirez, który celuje w walkę z czempionem WBO Emanuelem Navarrete.

- Od czasu, gdy zdobyłem tytuł mistrza olimpijskiego w Londynie, zawsze chciałem ponownie walczyć na Wyspach. Szkoccy fani są pełni niesamowitej pasji, a moim rywalem będzie twardy Irlandczyk. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by dać kibicom wspaniałe widowisko i wygrać - oto dzisiejsza deklaracja Kubańczyka. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.