TBN 20: WRZESIŃSKI, SIDORENKO, LEŚNIAK, SOCZYŃSKI I MACIEC 5 MARCA

Już 5 marca w Dzierżoniowie odbędzie się jubileuszowa, 20. gala z cyklu Tymex Boxing Night. Po raz drugi Aleksandra "Sasza" Sidorenko (9-0-1, 1 KO) zaboksuje z Serbką Jeleną Janicijević (3-1-1, 2 KO) o mistrzostwo Europy wagi lekkiej. Remisem zakończyła się ich ubiegłoroczna walka o wakujący pas EBU w Obornikach.

Występująca w barwach Tymex Boxing Promotion Sidorenko była już zawodową mistrzynią Europy. Tytuł wywalczyła w 2017 roku. Później miała przerwę macierzyńską, a po kolejnym powrocie na ring doznała ciężkiej kontuzji kolana.

- W Dzierżoniowie wystąpią również Damian Wrzesiński, Michał Leśniak, Łukasz Maciec i Oskar Wierzejski oraz debiutujący na naszych imprezach zawodnicy GROMDY, Krzysztof "Żołnierz" Ryta i Arkadiusz "Karabin" Sauter, a także Michał Soczyński - mówi Mariusz Grabowski, szef Tymexu.

- Tradycyjnie rok zaczynamy od gali w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku, jednej z naszych najlepszych lokalizacji. Od lat świetnie współpracuje się nam z miejscowymi władzami, a i kibice rozkochani są tam w boksie - dodał Grabowski przygotowujący galę z synem Marcelem oraz Mariuszem Konieczyńskim.

Świetnie halę w Dzierżoniowie zna Damian "Wrzos" Wrzesiński (23-2-2, 6 KO), który ma w dorobku tytuły Mistrza Polski (i Międzynarodowego Mistrza Polski) w boksie zawodowym i olimpijskim. Pięściarz z Poznania nie porzucił marzeń o sukcesach na arenie europejskiej.

- Bardzo ambitne cele mają nasi zawodnicy, na czele z tymi, którzy będą boksować 5 marca, tj. Damian Wrzesiński, Michał Leśniak, Łukasz Maciec i Oskar Wierzejski. Każdy z nich jest innym etapie profesjonalnej kariery, ale bardzo mocno trenują do gali w Dzierżoniowie i kolejnych wyzwań sportowych - dodał promotor.

Świetnym pomysłem okazały się ubiegłoroczne walki mistrzów GROMDA na imprezach Tymex Boxing Night. Z bardzo dobrej strony pokazali się Wasyl Halycz i Patryk "Gleba" Tołkaczewski. Doskonale znany fanom boksu jest Tomasz "Zadyma" Gromadzki, przedsiębiorca z branży pogrzebowej, który walczył na gala Tymexu, a następnie pokazał swoją ogromną determinację i zaciętość w pojedynkach na gołe pięści.

- 5 marca w Dzierżoniowie kibice obejrzą debiuty w boksie zawodowym dwóch kolejnych wojowników GROMDY. Arek Sauter mieszka w Dzierżoniowie, ma tutaj wielu swoich sympatyków. Za kilka tygodni zmierzy się właśnie z "Żołnierzem" – mówił szef Tymexu o Arkadiuszu Sauterze z Boks Ciszewski, który na co dzień trenuje pod okiem Piotra i Patryka Ciszewskich.

Ciekawostką jest także występ na Tymex Boxing Night 20 Michała Soczyńskiego.

- Współpracujemy z Queensbery Polska, stąd występ Michała na naszej gali w Dzierżoniowie. Wkrótce będziemy ogłaszać nazwiska przeciwników dla poszczególnych bokserów. W zanadrzu mamy jeszcze jedną niespodziankę, ale o tym niebawem! Czeka nas bardzo ciekawy wieczór na początek 2022 roku. Zadbamy o odpowiedni poziom sportowo-organizacyjny i bezpieczeństwo wszystkich uczestników - zaznaczył organizator.

W poprzednich latach na ringu w Dzierżoniowie boksowali m.in. Ewa Brodnicka i Robert Parzęczewski oraz inni bokserzy związani z grupą Tymex Boxing Promotion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.