PIERWSZA TEGOROCZNA GALA SBN 29 STYCZNIA W CHĘCINACH

Szybkimi krokami zbliża się pierwsza w tym roku gala z cyklu Suzuki Boxing Night. Gospodarzem zawodów w dniu 29 stycznia będą Chęciny w powiecie kieleckim. Transmisja w TVP Sport.

W poprzednim roku odbyło się aż siedem gal, a na sezon 2022 władze Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland mają również bardzo ambitny plan. Pierwsza impreza promująca krajowe pięściarstwo olimpijskie już wkrótce.

W kwietniu na Zamku Królewskim w Chęcinach odbył się trening medialny przed niezwykle udanymi dla Biało-Czerwonych Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata U-19 w Kielcach. Polacy zdobyli aż 8 medali, a tytuły wicemistrzowskie wywalczyli Natalia Kuczewska (48 kg), Barbara Marcinkowska (69 kg) i Jakub Straszewski (91 kg).

W Chęcinach trenowała polska młodzież, ale byli też Umar Kremliow, prezydent AIBA (dziś IBA), Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski z Tokio z 1964 roku i Grzegorz Nowaczek, prezes PZB.

Gale cyklu SBN są świetną możliwością sprawdzenia formy po zgrupowaniach, a przed wielkimi turniejami międzynarodowymi rangi MŚ i ME.

W ostatnich dniach i tygodniach poznaliśmy nowych trenerów olimpijskiej reprezentacji Biało-Czerwonych - selekcjonerem kadry kobiet został Tomasz Dylak, a selekcjonerem kadry mężczyzn Wojciech Bartnik, brązowy medalista olimpijski z Barcelony z 1992 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.