DURAN: CANELO JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH W HISTORII MEKSYKU

Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) i jego miejsce w rankingu najlepszego meksykańskiego pięściarza zawodowego w historii to temat poruszany nie od dziś. Panamska legenda Roberto Duran jest zdania, że Canelo już dziś powinien być postrzegany jako jeden z najlepszych.

- To może być ciężkie do przełknięcia, ale stawiam go jako jednego z najlepszych Meksykanów, jakich wydała ziemia - stwierdziły "Kamienne Pięści". - Jest teraz na topie, przynosi Meksykowi sławę, zarabia olbrzymie pieniądze. Nie ma nikogo innego - dodał.

- Dla mnie Canelo jest w tej chwili najlepszy. Nie ma nikogo takiego jak on. Mówią, że Plant upadł. Ja tak nie uważam, ale Alvarez zarabia miliony i mógłby walczyć ze zwierzęciem, gdyby chciał.

Były mistrz czterech kategorii wagowych poruszył też temat zamiaru przejścia króla superśrednich do kategorii junior ciężkiej. W jego opinii to dobry pomysł, choć przestrzega Canelo przed jednym aspektem. 

- Jedną rzeczą, na którą musi uważać, to nie dać się trafić. Pamiętajmy, że kiedy idzie się w górę, faceci biją mocniej. Kiedy walczy się z innym pięściarzem w 180 funtach (limit kategorii cruiser - dop.red.), ten tak naprawdę nie waży 180 funtów. On schodzi ze 190 do 180. Canelo przechodzi ze 170 do 180. Faceci, z którymi będzie walczył, zmieszczą się do limitu i mogą być silniejsi.

- (...) Myślę, że faktycznie będzie radził sobie lepiej, idąc w górę. Sądzę, że to dla niego dobry ruch. Jedyne co musi zrobić, to uważać, by nie zostać trafionym. To wszystko. Stawiam go jako jednego z najlepszych, którzy kiedykolwiek urodzili się w Meksyku - zakończył pogromca takich sław, jak Ray Leonard, Pipino Cuevas, Iran Barkley czy Ken Buchanan.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 15-01-2022 17:30:03 
Ja bym powiedział, że najlepszy w historii Meksyku. Pasy w czterech kategoriach, w tym dwie zdominowane (jedna poprzez pełną unifikację), dodatkowo ilość znakomitych rywali na rozkładzie, w tym wielu aktualnych mistrzów i jeszcze co najmniej kilka lat boksowania na tym najwyższych poziomie.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 16-01-2022 07:41:00 
Za dużo wałów, ale w pierwszej piątce w historii meksyku ma z pewnością.
 Autor komentarza: essa7
Data: 16-01-2022 08:11:06 
numer 1 a jeszcze kilka lat przed nim
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.