WIELKI POJEDYNEK TAYLOR vs SERRANO 30 KWIETNIA W NOWYM JORKU?

Do wielkiego pojedynku Amandy Serrano (42-1-1, 30 KO) z Katie Taylor (20-0, 6 KO), którego stawką będą pasy WBC, WBA, IBF i WBO wagi lekkiej, ma dojść 30 kwietnia w nowojorskiej Madison Square Garden. Negocjacje w sprawie tego pojedynku wchodzą w ostatnią fazę.

Mistrzyni świata siedmiu kategorii wagowych, 33-letnia Portorykanka Amanda Serrano wygrała w zeszłym roku trzy walki: najpierw w marcu (wygrana przed czasem z Danielą Bermudez) i sierpniu (jednogłośna punktowa wygrana z Yamileth Mercado) broniła pasów mistrzyni świata wagi piórkowej, a potem stoczyła w grudniu zwycięski (jednogłośnie na punkty) pojedynek z Miriam Gutierrez w limicie wagi lekkiej, szykując się niejako do kwietniowej konfrontacji, która będzie zapewne jedną z największych walk w historii boksu kobiet.

Kwietniowa rywalka Serrano, Katie Taylor - mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni świata w boksie olimpijskim i zawodowa mistrzyni świata w dwóch kategoriach (w tym niekwestionowana mistrzyni wagi lekkiej), również walczyła w zeszłym roku trzykrotnie, wszystkie starcia wygrywając jednogłośnie na punkty: w maju z Natashą Jonas, we wrześniu z Jennifer Han i w grudniu z Firuzą Szaripową. 35-letnia Irlandka ma najlepsze lata już chyba za sobą, ale wciąż prezentuje najwyższy światowy poziom. Amanda Serrano będzie jej natrudniejszą rywalką w zawodowej karierze, przynajmniej teoretycznie.

Przypomnijmy na koniec, że według magazynu The Ring Katie Taylor jest liderką rankingu najlepszych zawodniczek na świecie bez podziału na kategorie. Amanda Serrano zajmuje w tym zestawieniu trzecie miejsce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.