ROY JONES JR DORADZA CANELO W KWESTII ZMIANY KATEGORII WAGOWEJ

Redakcja, Compubox TV

2022-01-14

Legendarny Roy Jones Jr zabrał głos na temat potencjalnej zmiany kategorii wagowej przez lidera światowego boksu - obecnego króla wagi super średniej, mistrza świata czterech kategorii Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO).

SAUL ALVAREZ: SERWIS SPECJALNY >>>

Przypomnijmy, że Canelo miał 29 stycznia śledzić walkę Ilunga Makabu vs Thabiso Mchunu II o pas WBC wagi cruiser. W przypadku zwycięstwa Makabu to właśnie on miał być w maju rywalem Alvareza. Ostatnio więcej mówi się jednak o walce Canelo z mistrzem WBC wagi średniej Jermallem Charlo. Tak czy inaczej spekulacje i porady Jonesa Juniora to cenny materiał do analizy.

- Wszystko zależy od tego, ile kilogramów masy mięśniowej zbuduje Canelo (podczas ewentualnego "skoku" w górę - przyp.red.). Na pewno nie powinien wracać do wagi super średniej (limit 76,2 kg - przyp.red.), jeżeli przekroczy wagę 90 kilogramów (mowa dokładnie o limicie wagi cruiser - 90,7 kg - przyp.red.). Jeżeli będzie ważył 85-86 kg, to może od razu po "skoku" wrócić do super średniej. Z 90 kilogramów może natomiast najpierw zejść do 80 kilogramów, a potem dać sobie rok lub dwa na odpoczynek dla ciała po zrzucaniu wagi. Następnie może powrócić do 76 kilogramów - powiedział Jones Jr.

- (...) Canelo może dominować poza swoją obecną kategorią wagową. Może zdominować bokserską grę. Ja to zrobiłem. Nie radziłbym nikomu tego próbować, ale wyjątkowi zawodnicy robą wyjątkowe rzeczy - dodał Amerykanin, były mistrz świata czterech kategorii (m.in. ciężkiej), w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów.