ROY JONES JR DORADZA CANELO W KWESTII ZMIANY KATEGORII WAGOWEJ

Legendarny Roy Jones Jr zabrał głos na temat potencjalnej zmiany kategorii wagowej przez lidera światowego boksu - obecnego króla wagi super średniej, mistrza świata czterech kategorii Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO).

SAUL ALVAREZ: SERWIS SPECJALNY >>>

Przypomnijmy, że Canelo miał 29 stycznia śledzić walkę Ilunga Makabu vs Thabiso Mchunu II o pas WBC wagi cruiser. W przypadku zwycięstwa Makabu to właśnie on miał być w maju rywalem Alvareza. Ostatnio więcej mówi się jednak o walce Canelo z mistrzem WBC wagi średniej Jermallem Charlo. Tak czy inaczej spekulacje i porady Jonesa Juniora to cenny materiał do analizy.

- Wszystko zależy od tego, ile kilogramów masy mięśniowej zbuduje Canelo (podczas ewentualnego "skoku" w górę - przyp.red.). Na pewno nie powinien wracać do wagi super średniej (limit 76,2 kg - przyp.red.), jeżeli przekroczy wagę 90 kilogramów (mowa dokładnie o limicie wagi cruiser - 90,7 kg - przyp.red.). Jeżeli będzie ważył 85-86 kg, to może od razu po "skoku" wrócić do super średniej. Z 90 kilogramów może natomiast najpierw zejść do 80 kilogramów, a potem dać sobie rok lub dwa na odpoczynek dla ciała po zrzucaniu wagi. Następnie może powrócić do 76 kilogramów - powiedział Jones Jr.

- (...) Canelo może dominować poza swoją obecną kategorią wagową. Może zdominować bokserską grę. Ja to zrobiłem. Nie radziłbym nikomu tego próbować, ale wyjątkowi zawodnicy robą wyjątkowe rzeczy - dodał Amerykanin, były mistrz świata czterech kategorii (m.in. ciężkiej), w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 14-01-2022 17:59:33 
Mając dostawy tak dobrze podrasowanego mięsa, może śmiało skakać od 75 do 90 kg bez żadnych zdrowotnych konsekwencji.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-01-2022 18:01:38 
Jak mu będzie doradzał też w zbijaniu nadmiarowych kilogramów w czasie powrotu do swojej naturalnej kategorii, to ten katabolizm skróci mu diametralnie karierę.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 14-01-2022 18:50:49 
z 90 nie wroci do 76.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-01-2022 19:51:54 
gerlach
wróci, wróci - tylko w stylu Zimnocha :) z tą możliwością powrotu jest trochę tak jak z grzybami - wszystkie są jadalne, ale niektóre tylko raz :) czyli na upartego wszystko jest możliwe :)
 Autor komentarza: fighter777
Data: 14-01-2022 21:00:09 
Canelo od czasów dwóch przegranych z GGG nie walczył jeszcze z zawodnikiem z absolutnego topu. Doprawdy nie rozumiem jak można go stawiać w roli nr 1 światowego boksu. Niech walczy z kimś kto jest dla niego groźny. Charlo, Biwoł czy Benavidez. Niech Canelo wreszcie stanie do walki z tymi bokserami i niech udowodni, że zasługuje na miano nr 1.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 14-01-2022 21:16:08 
Canelo trochę sam zamknął tę kwestię mówiąc, że chce ważyć około 82kg i to moim zdaniem byłaby waga optymalna. Nie straciłby swoich atutów, bez zbędnych kilogramów i jednocześnie mógłby spokojnie wrócić do półciężkiej czy super średniej, bo też zakładam że junior ciężka to byłaby jednorazowa przygoda. No, ale zobaczymy czy w ogóle do tego dojdzie. W kwestii pisania historii to pas w piątej kategorii byłby na pewno fajną opcją i też czysto sportowo Makabu to bardzo dobra półka z kilkoma prestiżowymi zwycięstwami, natomiast on ma co robić i w półciężkiej i w super średniej. W zasadzie co by nie zrobił to i tak będzie wygranym, bo niezależnie od kategorii dąży do starć z najlepszymi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.