GOŁOWKIN vs MURATA W KWIETNIU W SAITAMIE?

W kwietniu w Saitamie może dojść do pojedynku mistrza świata IBF wagi średniej, Kazacha Giennadija Gołowkina (41-1-1, 36 KO) z japońskim mistrzem świata WBA Ryotą Muratą (16-2, 13 KO). Walka Gołowkin vs Murata miała się odbyć w grudniu, ale została przełożona, gdyż Japonia zamknęła granice w związku z rozwojem pandemii koronawirua.

Promująca Muratę grupa Teiken Promotion wysłała do Japońskiej Komisji Bokerskiej prośbę o możliwość organizacji walki z Gołowkinem w terminie kwietniowym. Natomiast Gołowkin zgodził się na ww. termin i redukcję liczby osób w swoim zespole do jedenastu, a także na poddanie się kwarantannie po przylocie do Japonii.

Przypomnijmy, że Gołowkin i Murata to pięściarze bardzo utytułowani również w boksie olimpijskim. Kazach to mistrz świata z 2003 roku (Bangkok) i wicemistrz olimpijski z 2004 roku (Ateny), a Murata był wicemistrzem świata w 2011 roku (Baku) i mistrzem olimpijskim w 2012 roku (Londyn).

Swoją ostatnią walkę zawodową Gołowkin stoczył w grudniu 2020 roku, wygrywając przed czasem z Kamilem Szeremetą i broniąc tytułu. Murata wygrał natomiast w grudniu 2019 roku ze Stevenem Butlerem - broniąc tytułu w wersji World - i w styczniu 2020 roku został uznany za pełnoprawnego czempiona po tym, jak Saul Alvarez zwakował tytuł i opuścił kategorię średnią.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 13-01-2022 21:05:32 
Kazachowi już się chyba zwyczajnie "niechce".
 Autor komentarza: marcinm
Data: 13-01-2022 21:23:59 
Zakladam, ze tam kasa dla GG sie zgadza, bo samo zestawienie no wydaje sie malo emocjonujace, chociaz ring zweryfikuje. Oczywiscie nie twierdze, ze Murata to jest leszcz ale na pewno nie jest to zawodnik klasy kazacha, pytanie tylko jak bedzie sie prezentowal kazach, swoje lata juz ma - patrzac nawet na tresc artykulu - mistrzostwo swiata w amatorce zdobywal 19 lat temu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.