FRAZER CLARKE O REWANŻU JOSHUY Z USYKIEM

Brytyjczyk Frazer Clarke zdobył na igrzyskach w Tokio brązowy medal w wadze super ciężkiej, a wcześniej był m.in. wicemistrzem Europy (2017), mistrzem Unii Europejskiej i mistrzem Anglii. 19 lutego w Manchesterze na gali Khan vs Brook zobaczymy zawodowy debiut Clarke'a, którego interesy reprezentuje firma menadżerska 258 MGT. Jej współwłaścicielem jest sam Anthony Joshua (24-2, 22 KO).

REWANŻ JOSHUA vs USYK W KWIETNIU? 'TO REALISTYCZNE' >>>

Najprawdopodobniej w kwietniu dojdzie do rewanżu Joshuy - byłego mistrza olimpijskiego i byłego zawodowego mistrza świata - z jego pogromcą Aleksandrem Usykiem, który zdetronizował Brytyjczyka we wrześniu zeszłego roku. Frazer Clarke przedstawia swoje zdanie na temat tego pojedynku i zmian, jakich musi dokonać Joshua przed rewanżem.

- Rob McCracken to jeden z najlepszych trenerów na świecie. Ja i AJ zawsze będziemy pamiętać o tym, co dla nas zrobił. Był niemal jak drugi ojciec. Jeżeli AJ zmieni trenera, to szacunek dla McCrackena pozostanie, natomiast zmiana musi zostać dokonana w uczciwy sposób. Jeżeli to będzie naturalne, będzie płynąć z serca, to Anthony dobrze na tym wyjdzie - powiedział Clarke.

- Jeśli chodzi o tatykę na drugą walkę z Usykiem, to sama agresja nie wystarczy. Każdy może być agresywny. Trzeba pracować nad wieloma innymi elementami. Usyk to geniusz, profesor boksu. AJ potrzebuje bardzo mądrego, złożonego podejścia i dlatego nowy trener musi być specjalistą na najwyższym poziomie - 

Przypomnijmy, że Clarke i Joshua krzyżowali w przeszłości rękawice - zarówno w walce na amatorskim ringu, jak i na sparingach, m.in. podczas przygotowań Joshuy do walk mistrzowskich. Dziś wszystko wskazuje na to, że kariera Clarke'a będzie prowadzona odważnie, gdyż nie będzie on młodym prospektem. Z pewnością ma natomiast duży potencjał sportowy i komercyjny.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 10-01-2022 20:41:13 
Nie spodziewalem sie, ze USyk narobi takiego bigosu Antkowi, Edziemu...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 10-01-2022 23:58:57 
Ja tam uwazam, ze AJ znowu wroci na szczyt, a Usyka pokona w pieknym stylu, a caly niesmak z pierwszej walki z Usykiem pojdzie w zapomnienie.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 11-01-2022 08:42:15 
Sama agresja nie wystarczy. Tzn wystarczyłaby na prostszego boksera, ale nim Usyk nie jest. Jedno jest pewne, będzie musiał zaryzykować. Albo się uda albo nie. Inny wariant już był przerabiany. Dodajmy do tego czego nauczyła Usyka pierwsza walka z AJ (moim zdaniem bardzo dużo, w kontekście siły Antka, szybkości, wydolności na 12 rundach z bykiem ...).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.