IBF ZAPRASZA YOKĘ DO STARCIA Z HRGOVICIEM W ELIMINATORZE

Redakcja, Boxingscene

2022-01-10

Mistrz olimpijski z Rio w wadze super ciężkiej - Tony Yoka (11-0, 9 KO) - otrzymał od federacji IBF list z zaproszeniem do wzięcia udziału w rozmowach dotyczących jego walki w eliminatorze IBF wagi ciężkiej. Francuz miałby się zmierzyć ze swoim dawnym rywalem, Filipem Hrgoviciem (14-0, 12 KO).

ZHANG ZHILEI CHĘTNIE TEGO HRGOVICIA SPRAWDZI >>>

Hrgović - numer trzy rankingu - od dawna szuka przeciwnika, który zgodziłby się na wspomniany pojedynek o status obowiązkowego pretendenta do pasa mistrzowskiego. Walki z Chorwatem odmówili już jednak m.in. Michael Hunter, Luis Ortiz czy Joseph Parker. Czy Yoka - numer sześć rankingu - podejmie rękawicę?

Na 15 stycznia zaplanowana była wala Yoki z Martinem Bakole, ale obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że galę przełożono. Wkrótce dowiemy się, czy Yoka zdecyduje się na zmianę planów i starcie z Hrgoviciem.

W 2010 roku Hrgović pokonał Yokę w finale młodzieżowych mistrzostw świata w Baku. W 2015 roku Francuz zrewanżował się Chorwatowi w ćwierćfinale seniorskich mistrzostw świata w Dosze, a w 2016 roku na igrzyskach w Rio Yoka ponownie był górą - tym razem w starciu półfinałowym, choć werdykt owiany był kontrowersjami.