WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 10 STYCZNIA 2022

Kto dla Wildera na powrót? Ciekawy debiut i mocny powrót - oto skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej.

Frazer Clarke był najpierw blokowany w reprezentacji przez Joshuę, potem przez Joyce'a, ale konsekwentnie czekał na swoją szansę. Poleciał na igrzyska w Tokio i wrócił z nich z brązowym medalem olimpijskim wagi super ciężkiej. Do jego zawodowego debiutu dojdzie 19 lutego podczas gali Khan vs Brook.

Tim Smith z projektu PBC wyznaczył trzech potencjalnych rywali dla Deontaya Wildera (42-2-1, 41 KO). - Ten facet ma wielkie serce do walki. I wciąż ma przed sobą duże walki. Andy Ruiz, Anthony Joshua czy Aleksander Usyk, to ciekawe opcje dla niego, tylko Deontay potrzebuje po tej trzeciej potyczce z Furym trochę czasu na odpoczynek. Każda z tych par byłaby dużą walką na miarę PPV - uważa Smith.

Joe Joyce (13-0, 12 KO) doszedł do siebie po złamaniu nadgarstka i wrócił do treningów. Promujący go Frank Warren zapowiedział, że wicemistrz olimpijski będzie gotowy do walki na przełomie kwietnia i maja.

Joseph Parker (30-2, 21 KO) nie był zainteresowany eliminatorem do pasa IBF z Filipem Hrgoviciem, chętnie natomiast da rewanż za większą wypłatę Andy'emu Ruizowi Jr (34-2, 22 KO). - Rewanż z Ruizem to fantastyczna opcja - przekonuje David Higgins, menadżer Parkera.

Charles Martin (28-3-1, 25 KO) dał bardzo dobrą walkę, miał Luisa Ortiza dwa razy na deskach, poległ jednak w szóstej rundzie. Trenujący Martina Manny Robles ma jednak duże pretensje do pracy sędziego Franka Santore Jr. - Sędzia ringowy okropnie wykonywał swoją robotę. Popełnił dużo błędów - irytuje się Robles.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-01-2022 12:08:41 
Z błędów sędziego w walce Ortiz vs Martin to zapamiętałem, że pierwszy nokdaun na Ortizie był po ciosie w potylicę, a więc to Kubańczyk miałby większe powody do pretensji.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 10-01-2022 12:35:31 
No i tak to jest w tym boksie. Parker chętnie zawalczy z Ruizem, ale z Hrgoviciem już nie za bardzo. Tak to jest jak zawodnicy sami sobie dobierają rywali, zamiast organizacji tak jak w MMA jest UFC i młody prospekt zawsze ma szanse po iluś tam walkach walczyć o pas.
 Autor komentarza: slovik
Data: 10-01-2022 13:03:30 
Joshua i Usyk nigdy nie zawalczą z Wilderem po dwóch porażkach pod rząd. Wilder bez pasa i bez zera w rekordzie nie jest już tak atrakcyjnym rywalem dla najlepszych. Jego walki mistrzowskie (poza trylogią z Fury'm) generowały niskie pieniądze jak na walki mistrzowskie w wadze ciężkiej.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 10-01-2022 15:34:17 
Dajcie Wilderowi wrocic. Chlopak od 3 lat nie wygral walki. Niech sobie ponokautuje jednego czy dwoch delikwentow (chetnie to zobacze), a potem niech wraca obijac czolowke.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 10-01-2022 15:38:10 
@Marduk,
zgadzam sie. Juz pomine, ze nawet niewiadomo czy Hrgovic jest taki kozak jak sie sadzi, bo nikt go nie weryfikowal (inna sprawa, ze Sauerlandom cos jego promowanie nie idzie). Natomiast jest to troche cyrkowa sytuacja, ze Hrgovic nie ma z kim walczyc i nie ma nawet jak piac sie w tych rankinach ahhaha

Smieszyla mnie inna wypowiedz trenera PArkera, ze 'TAKIEMU ZAWODNIKOWI jak Parkerowi walka z Hrgoviciem nie jest potrzebna' haha Troche Larry Holmes ma racje, ze obecne czasy to wiecej omijania rywali, niz walki z nimi.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-01-2022 16:33:13 
Holmes powiedział, że dawni mistrzowie potrafili unikać ciosów przeciwnika. No to obecni są jeszcze lepsi, bo potrafią w ogóle unikać przeciwnika jako takiego :).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.