TURNIEJE MISTRZOWSKIE ROKU 2022

Bardzo ciekawie zapowiada się rok poolimpijski w boksie kobiet i mężczyzn. W sezonie 2022 zaplanowanych jest kilka wielkich turniejów rangi Mistrzostw Świata i Europy, od seniorów do młodzików.

Nasza kobieca reprezentacja (seniorek) weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Stambule w dniach 6–21 maja i następnie w Mistrzostwach Europy w Ułan-Ude pod koniec lipca. Zawody w Turcji miały się odbyć w marcu 2022 (przełożone z grudnia 2021), ale ich przesunięcie na maj spowodowało, że ME przełożono - z czerwca na lipiec.

W Mistrzostwach Europy (seniorzy) boksować będą także polscy pięściarze - zawody rozegrane zostaną w terminie 21-31 maja w Erywaniu w Armenii.

Młodzieżowego Mistrzostwa Starego Kontynentu U-22 mają się odbyć od 11 do 24 marca w chorwackim Poreczu.

Czempionat kontynentu juniorów i juniorek U-18 odbędzie się w dniach 10–22 kwietnia w Sofii w Bułgarii.

Kadeci swoje ME U-16 będą mieli we włoskiej Monzie od 2 do 11 lipca. Natomiast ME Młodzików U-14 odbędą się w tureckim Erzurum w sierpniu (10-21.08).

W listopadzie hiszpańskie miasto La Nucia ma być gospodarzem Mistrzostw Świata U-18.

Turniejów międzynarodowych nie zabraknie również w Polsce – Memoriał Feliksa Stamma w Warszawie, Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska Kobiet (seniorki, juniorki, kadetki) w Gliwicach i turniej im. Leszka Drogosza w Kielcach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.