TONY JEFFRIES: OTO KLUCZ DO SUKCESU TYSONA FURY'EGO

Uznany brytyjski bokser i trener, brązowy medalista olimpijski Tony Jeffries wypowiedział się na temat fenomenu mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO), skupiając się na aspektach czysto bokserskich.

WBC: FURY 80%, WHYTE 20% - PRZETARG 11 STYCZNIA! >>>

- Dlaczego Tyson Fury odniósł tak wielki sukces? Ma wspaniałą bokserską inteligencję, jest olbrzymem i ma wielką moc w pięści. Ale jest jeszcze jeden kluczowy czynnik... - powiedział Jeffries.

- Popatrzcie na to, co Fury robi w ringu. On nigdy nie stoi w miejscu. Znajduje się w nieustannym ruchu. Przed każdym ciosem i po każdym ciosie. To sprawia, że jego rywale nieustannie zastanawiają się, co zrobi "Król Cyganów" - dodał Brytyjczyk.

- Rywale Fury'ego nie mają pojęcia, jaki cios na nich spadnie. A najlepsze ciosy to takie, które nie są przewidywalne. To właśnie one czynią największe spustoszenie - podsumował temat brązowy medalista olimpijski igrzysk w Pekinie (2008) w wadze półciężkiej.

Przypomnijmy na koniec że nakazana na początku grudnia przez federację walka Tysona Fury'ego z tymczasowym czempionem Dillianem Whyte'em wciąż nie jest pewna. Obozy bokserów nie doszły do porozumienia, a datę przetargu na organizację walki wyznaczono na 11 stycznia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 04-01-2022 20:42:00 
Zobaczymy czy ma nadal glod, chec bycia nr1, czy bedzie harowal przed walkami, czy bedzie skupiony w ringu na 100%. Jest w niebezpiecznym momencie, absolutny top, wyzej ju nie wyjdzie, ma wszystko, obil 3x Wildera, Kliczke, a Joshua sam sie zniweczyl. Whyte jest tu mizerna motywacja.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-01-2022 20:42:32 
Fury od początku był niewygodny tańczący na nogach jak baletnica i z ciosem baletnicy.
Przecież on Cunninghama nie mógł posadzić bez faulu.
Cunninghama, którego Adamek i Głowacki mieli łącznie z 10 razy na deskach...

Dopiero przed drugą walką z Wilderem nowy trener nauczył Furego zadawać ciosy ze skrętu i to przyniosło efekt.
Teraz to kompletny zawodnik do tego z super odpornością.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-01-2022 22:18:01 
"Popatrzcie na to, co Fury robi w ringu. On nigdy nie stoi w miejscu", "Rywale Fury'ego nie mają pojęcia, jaki cios na nich spadnie" no nie jestem pewien, czy Usyk byłby jednym z takich rywali :)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 05-01-2022 01:23:14 
Być może robi trochę to co Usyk, tj. wysysa energię z przeciwników własnie w taki sposób. Zapadło mi w pamięć jak Bellew na DAZN o tym mówił, po połowie walki czuł się jak kierowca po całym dniu jazdy na załtoczonej autostradzie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 05-01-2022 10:50:13 
@Ariosto
Fury po walce Bellew vs Usyk powiedział że Bellew starczyło paliwa tylko do połowy walki bo walczył w nie swoim stylu czyli z rękami na dole i inaczej się poruszał.
Miał za mało czasu aby doszlifować ekonomikę.
Bynajmniej styl był bardzo efektowny bo Usyk przegrał kilka rund i dopiero przejął inicjatywę jak odcięło Bellew.
Zresztą Fury mówił że to był jego styl.

Jestem ciekaw wali Fury vs Usyk, bo Fury może walczyć jako mańkut a to skomplikuje trochę poruszanie się na boki Usykowi.
W walce z A.J. chodzenie w lewo się sprawdzało…
Oczywiście Fury jest znacznie cięższy ale lekki Wilder nie przeważał znacznie szybkością nad Furym.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-01-2022 11:03:09 
No właśnie, co do oceny Furyego opieramy się na ostatnich trzech walkach w Łajlderem. Łajlderem, który w przeciwieństwie do AJa jest moim zdaniem przeceniany - zwłaszcza w trzeciej walce. To, że Fury nie odstawał szybkością od styranego dwiema (zwłaszcza drugą walką) Łajldera świadczy źle o dzikim. A to, że dawał się trafiać i kłaść Łajlderowi w trzeciej walce, która poziomem nie dorównywała dramatyzmowi, tylko źle świadczy o Furym. Natomiast Usykowi -trochę tak podprogowo - umniejsza się przy zwycięstwie, krytyką AJa, jego taktyki itp. Reasumując wychwala się wyświechtanego po trzech walkach Łajldera, zapominając, że jest jednostrzałowcem a deprecjonuje AJa, że to już nie ten sam zawodnik po np Ruizie. No i wychodzi, że Fury jest taki zajebisty a prawda jest taka, że swoje zebrał ostatnio na sagan i daje się trafiać - Wallin też to wykazał, choć wielkim puncherem nie jest.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.