FLOYD MAYWEATHER JR: ZMIERZĘ SIĘ W DUBAJU Z RASHEDEM BELHASĄ

Redakcja, Sky Sports

2022-01-04

Od kilku dni mówiło się o tym, że w lutym tego roku Floyd Mayweather Jr stoczy kolejny pokazowy pojedynek, tym razem w Dubaju. Teraz poznaliśmy nazwisko rywala.

44-letni "Money" - jeden z najlepszych pięściarzy wszech czasów - miałby skrzyżować rękawice z yotuberem Rashedem Belhasą, który znany jest pod pseudonimem "Money Kicks". 19-letni Belhasa zdobył popularność prezentując swój luksusowy styl życia. Mieszka w Dubaju i mówi się o nim jako o "najbogatszym dubajskim nastolatku". Ma notabene na koncie dwie amatorskie walki bokserskie.

- "Money Kicks" jest z Dubaju, więc to będzie wspaniałe widowisko dla wyjątkowej publiczności. Na trybunach zasiądą jedynie wybrani widzowie. Podoba mi się to, co pokazuje "Money Kicks", on robi w biznesie duże ruchy - powiedział Mayweather Jr.

Ostatnia pełnoprawna, zawodowa walka Mayweathera Juniora miała miejsce ponad cztery lata temu, gdy "Money" znokautował w sierpniu 2017 roku gwiazdora MMA Conora McGregora i według Forbesa zarobił ok. 275 milionów dolarów (McGregor ok. stu milionów). 

Następnie Floyd zarobił w grudniu 2018 roku około dziesięciu milionów dolarów w Azji, błyskawicznie nokautując podczas sylwestrowej gali RIZIN w japońskiej Saitamie młodego i popularnego kickboksera, Tenshina Nasukawę.

W czerwcu 2021 roku Mayweather stoczył natomiast kolejny pokazowy pojedynek, tym razem z kontrowersyjnym youtuberem Loganem Paulem. Werdyktu nie ogłoszono, ale przeważał Floyd. Starcie okazało się dużym sukcesem komercyjnym, przynosząc Mayweatherowi i Loganowi zyski szacowane na dziesiątki milionów dolarów na głowę. Dokładnych kwot jednak nie poznaliśmy.