FLOYD MAYWEATHER JR: ZMIERZĘ SIĘ W DUBAJU Z RASHEDEM BELHASĄ

Od kilku dni mówiło się o tym, że w lutym tego roku Floyd Mayweather Jr stoczy kolejny pokazowy pojedynek, tym razem w Dubaju. Teraz poznaliśmy nazwisko rywala.

44-letni "Money" - jeden z najlepszych pięściarzy wszech czasów - miałby skrzyżować rękawice z yotuberem Rashedem Belhasą, który znany jest pod pseudonimem "Money Kicks". 19-letni Belhasa zdobył popularność prezentując swój luksusowy styl życia. Mieszka w Dubaju i mówi się o nim jako o "najbogatszym dubajskim nastolatku". Ma notabene na koncie dwie amatorskie walki bokserskie.

- "Money Kicks" jest z Dubaju, więc to będzie wspaniałe widowisko dla wyjątkowej publiczności. Na trybunach zasiądą jedynie wybrani widzowie. Podoba mi się to, co pokazuje "Money Kicks", on robi w biznesie duże ruchy - powiedział Mayweather Jr.

Ostatnia pełnoprawna, zawodowa walka Mayweathera Juniora miała miejsce ponad cztery lata temu, gdy "Money" znokautował w sierpniu 2017 roku gwiazdora MMA Conora McGregora i według Forbesa zarobił ok. 275 milionów dolarów (McGregor ok. stu milionów). 

Następnie Floyd zarobił w grudniu 2018 roku około dziesięciu milionów dolarów w Azji, błyskawicznie nokautując podczas sylwestrowej gali RIZIN w japońskiej Saitamie młodego i popularnego kickboksera, Tenshina Nasukawę.

W czerwcu 2021 roku Mayweather stoczył natomiast kolejny pokazowy pojedynek, tym razem z kontrowersyjnym youtuberem Loganem Paulem. Werdyktu nie ogłoszono, ale przeważał Floyd. Starcie okazało się dużym sukcesem komercyjnym, przynosząc Mayweatherowi i Loganowi zyski szacowane na dziesiątki milionów dolarów na głowę. Dokładnych kwot jednak nie poznaliśmy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 04-01-2022 17:56:49 
musicie robić z tego portalu pudelka?
 Autor komentarza: KarateTsunami
Data: 04-01-2022 18:00:44 
Floyd to jest kozak. Osiągnął w tej grze poziom niedostępny dla nikogo innego, pozwalający wygrywać praktycznie każdą walkę bez otrzymywania obrażeń (liczony był bodajże raz w całej karierze, i to po poślizgnięciu a nie po ciosie). A teraz zarabia sobie sianko na szejkach, youtuberach i innym tałatajstwie. Zazdroszczę i podziwiam
 Autor komentarza: puncher48
Data: 04-01-2022 18:39:51 
Cywilizacja Zachodu osiągnęła apogeum, teraz to już jest okres schyłkowy i stacza się powoli, a może nawet szybciej niż sądzimy ku przepaści, a to jest jeden z przejawów jej obecnej kondycji. Kasa może się zgadza, ale reszta to paździerz.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 04-01-2022 20:38:40 
Zenada. Ciezko tu sie pastwic w tym kontekscie nad Adamkiem, jak superchamp Srajweather bedzie obijal w fejkowej walce dziecko z domu ksiazecego. Upadek, upadek. 50cent mial racje, Floyd nie zna granic, sprzeda sie kompletnie . Tylko siano.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-01-2022 22:12:30 
puncher48
"Cywilizacja Zachodu osiągnęła apogeum, teraz to już jest okres schyłkowy i stacza się powoli"... hmm co do mojegoswetra to tak ale Dubaj i ten ciapek "Money Kicks" to nie zachód - a cywilizacyjnie to wręcz przeciwnie. Wcześniejszy cyrk w Japonii - też nie zachód. Wschód podłapał wiele z zachodnich "łatwych rozrywek" jeszcze bardziej je "standeciając" więc ta tandeta nie jest już tylko winą wspomnianego przez Ciebie zachodu. Jak już tak, to ogólnie ludzka cywilizacja stacza się powoli.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 04-01-2022 22:30:47 
Cóż ci mogę powiedzieć każde imperium ma swój schyłek i jest to etap, gdzie trzeba przekazać żółtą koszulkę, jak świat światem, nie jest to nic nowego i miało to miejsce już wielokrotnie, a sztandarowym przykładem jest Starożytny Rzym, co do tego, że społeczność ludzka się stacza, to bym polemizował, zachodnia i owszem, ale są inne kultury, które obrały odmienny kierunek, niż zdegenerowany Zachód, zresztą finansjera zarządzająca tą stroną świata wykonuje prawdopodobnie swój łabędzi śpiew, a wtedy inna cywilizacja powróci na należne jej miejsce, jak to sama twierdzi.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-01-2022 23:04:00 
"co do tego, że społeczność ludzka się stacza, to bym polemizował" to myślisz, że ludzkość się nie stacza? "Zgniły" zachód się starzeje a cywilizacja, która powraca - w domyśle Chiny się przeludnia i jedyną jej przewagą jest brak (na razie) wewnętrznego ślepego konsumpcjonizmu i nic więcej. A i tak "powracają" w dużej mierze dzięki zachodniemu konsumpcjonizmowi. W dzisiejszym świecie liczy się ekonomia i wzrost gospodarczy a to błędne koło napędzane konsumpcjonizmem , który jest naturalnym środowiskiem również dla takiej tandety jak powyższa, serwowana od kilku lat przez mojegoswetra. Gdyby świat był racjonalny to nobliści w zarobkach wyprzedzaliby choćby naszego Lewandowskiego. Nigdy jednak nie będzie bo ludzie nie są racjonalni, zwierzęta ze swoimi instynktami samozachowawczymi są bardziej racjonalne. Ludzie dzięki naukowcom maja coraz lepsze warunki i możliwości ale do nich nie dorastają. Są jak dziecko posadzone za kierownica wielkiej cysterny pędzącej po zatłoczonej autostradzie.
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 04-01-2022 23:33:40 
i tera beda piac nienawistnicy . jak on smie zarabiac kase :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-01-2022 08:27:08 
A i owszem powracają i to z przytupem oraz dzięki zachodniemu konsumpcjonizmowi i jego pazerności, ponadto to mądry naród z kilku tysiącami lat tradycji, który zaznał wielu upokorzeń, a ta zadra tkwi w sercu, co do przeludnienia, to raczej jest odwrotnie i przez politykę demograficzną prowadzoną w przeszłości mają taki sam kłopot, co starzejący się Zachód. Natomiast bycie naukowcem w tamtych rejonach nabiera powoli prestiżu równemu bycia celebrytą, może trudno o zarobki, niczym gwiazda sportu, ale da się godnie za to żyć, a i renoma wyższych lotów.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 05-01-2022 09:08:04 
Jeśli chodzi o historię to Chiny mają być z czego dumne, konfucjanizm gdzieś tam w nich siedzi na tyle, że zapewne miał (pozytywny) nawet wpływ na ich komunizm (na ludzi którzy go tam tworzyli). Jednakże miał na niego również wpływ kapitalizm z przejętego od Brytyjczyków Hongkongu. Tam jest swego rodzaju mezalians idealistycznego komunizmu z kapitalizmem, który nie jest ideologią tylko stanem rzeczy wynikającym z ludzkiej, chciwej natury. Bez handlu, eksportu, obecności zachodnich koncernów musiałbyś jednak poczekać z tym powrotem ich cywilizacji dużo dłużej (o ile byś się doczekał za swojego życia). Świat jest na tyle zglobalizowany, że jest już systemem naczyń połączonych więc mimo iż spokojnie można założyć możliwość "upadku" USA jako siły przewodniej to nie można tego przesądzać a tym bardziej gloryfikować którąś ze stron. Podział na "zgniły" zachód i szacowny wschód to zbyt duże uproszczenie, bo nawet jeśli w Chinach nie ma tego wstrętnego przerostu konsumpcjonizmu, to bądź szczery i przyznaj czy byś chciał być zwykłym szarym Chińczykiem? Czy chciałbyś kultywować tradycję katowania psów przed zabiciem (bo ponoć są s wtedy smaczniejsze) w celach konsumpcyjnych ? Lub inne, często bezlitosne tradycje z różnych, chińskich prowincji?
 Autor komentarza: GrzeIak
Data: 05-01-2022 23:44:30 
@puncher48 do rzeczy rymujesz czyli jesteś kumaty ... I serio dziwisz się, że Floyd weźmie taką walkę? A Ty byś nie wziął na jego miejscu? Ale odpowiedz szczerze.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-01-2022 11:09:05 
Tu nie chodzi, o zarobek, a poziom sportowy i to jest komentowane, a także czego to objaw. Z punktu widzenia możliwości dorabiania jest to złoty strzał nie niosący za sobą żadnych konsekwencji, ale ze sportem nie ma to nic wspólnego to takie WWE dla ubogich, niemniej proces ten rośnie w oczach i kłuje po nich. Finalnie pewnie każdy z nas by się na taką mamonę połakomił, a pieniądze te są w zasięgu ręki, bo ktoś to ogląda, co też niedobrze świadczy o społeczeństwie samym w sobie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.