ROY JONES JR: USYK ŁATWO WYGRYWA Z CANELO

Legendarny Roy Jones Jr zabrał głos na temat potencjalnego pojedynku dwóch być może najlepszych obecnie pięściarzy bez podziału na kategorie - Saul Alvarez vs Aleksander Usyk.

PRZEPOWIADAŁ PUNKTOWE ZWYCIĘSTWO USYKA, TERAZ ZAPOWIADA NOKAUT >>>

Przypomnijmy, że Canelo - król wagi super średniej - będzie 29 stycznia oglądał spod ringu walkę Ilunga Makabu vs Thabiso Mchunu II o pas WBC wagi cruiser. Jeżeli Makabu obroni tytuł, w maju ma być rywalem Alvareza. 

- Jeśli Canelo zostanie w kategorii cruiser, a pozwolą mi zachować tytuły mistrzowskie wagi ciężkiej, wówczas chętnie wrócę na taki pojedynek do limitu 90,7 kilograma. Zawalczę z Canelo i znów powrócę do wagi ciężkiej - powiedział niedawno Usyk, mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, który w przyszłym roku zmierzy się w rewanżu z Anthonym Joshuą, którego zdetronizował 25 września.

- Usyk nie ma powodu, by wracać do wagi cruiser i walczyć z Canelo. Usyk jest zresztą moim zdaniem za duży dla Canelo. Łatwo wygrywa z Meksykaninem. Po co mistrz świata wagi ciężkiej miałby teraz schodzić z wagą w dół? Popatrzmy, co stało się z Chadem Dawsonem, gdy przeszedł z wagi półciężkiej do super średniej i został rozbity przez Andre Warda. To był koniec kariery Dawsona na najwyższym poziomie - powiedział Roy Jones Jr.

- Usyk ma teraz przed sobą kolejne walki z największymi gwiazdami wagi ciężkiej. Jeżeli za walkę z Canelo dostałby dwa razy tyle, ile dostanie za rewanż z Joshuą, to może powinien rozważyć konfrontację z Alvarezem (...) - dodał Amerykanin, były mistrz świata czterech kategorii (m.in. ciężkiej), w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bartus83
Data: 22-12-2021 21:14:10 
A dlaczego RRJ nie powiedział o swoim zrzucaniu wagi? On przecież wyskoczył do ciężkiej pokonał Ruiza i wrócił do półciężkiej (o ile dobrze pamiętam) i już nie był tym samym zawodnikiem... Co do Usyka z Canelo to jeżeli zbijanie wagi nie wpłynie negatywnie na jego formę to będzie to łatwa walka i łatwe pieniądze, choć jak zostanie w ciężkiej i pokona AJ, co jest jak dla mnie pewne, za walkę z Furym dostanie tyle samo jak nie więcej jak za Alvareza, a na pewno zwycięstwo nad Furym będzie o wiele bardziej cenne niż nad o połowę mniejszym Canelo
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 22-12-2021 21:30:45 
UP
Dokładnie tak, potem Tarver nim zamiatał
Ale tak to jest niechlubne przykłady lepiej podawać na innych
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-12-2021 22:15:55 
Katabolizm w dodatku zbyt drastyczny, znacząco postarza i odbiera siły witalne, w szczególności jak jest się już zaawansowanym wiekowo, choćby ze względu na preferowany styl walki, czego sztandarowym przykładem był właśnie genialny Amerykanin.
 Autor komentarza: mchy
Data: 22-12-2021 22:57:46 
Panie Jones, tutaj tak nie można pisać o jakimkolwiek zestawieniu z Canelo w środku :)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 22-12-2021 23:41:55 
Ale o czym tu dyskutować. Facet (Usyk) właśnie poradził sobie z Joshuą a miałby nie sprostać Alvarezowi? Ludziom już nieźle pada na głowy.

To by był missmatch. Kompletna dominacja i być może gdyby Alvarez za mocno się starał czasówka nawet. Nikt na to nie pójdzie bo nawet ciężko wyobrazić sobie Usyka przegranego mimo wszystkich możliwych do zastosowania przekrętów z których Alvarez słynie.

Co innego obić "wdzięcznego" Makabu który i jest na cruser mały i obok geniuszu Usyka to on nawet nie stał a co innego wygrać z genialnym zawodnikiem który w dniu walki waży co najmniej 95 kg i ma 191 cm wzrostu poruszając się przy tym jak baletnica i szermierz zarazem.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 23-12-2021 03:53:16 
Tak jak wyżej, Canelo nie ma żadnych argumentów na Usyka.
Wystarczy spojrzeć na ostatnie walki Canelo gdzie początkowe rundy przegrywał często i dopiero gdy przeciwnik zwalnial to Canelo przyspieszał.
Problem w tym, że Usyk nie zwolni w drugiej połowie walki.
Ogólnie takie pomysły z tak dużymi skokami wag go głupi pomysł i oby Canelo sobie nie zepsuł tym kariery jak właśnie RJJ.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 23-12-2021 03:53:16 
Tak jak wyżej, Canelo nie ma żadnych argumentów na Usyka.
Wystarczy spojrzeć na ostatnie walki Canelo gdzie początkowe rundy przegrywał często i dopiero gdy przeciwnik zwalnial to Canelo przyspieszał.
Problem w tym, że Usyk nie zwolni w drugiej połowie walki.
Ogólnie takie pomysły z tak dużymi skokami wag go głupi pomysł i oby Canelo sobie nie zepsuł tym kariery jak właśnie RJJ.
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 23-12-2021 07:56:45 
A może tak:
Floyd M. Jr jakoś tam poradził sobie z PacManem, a ten z kolei obił Canelo. Canelo przymierza się do juniorów w ciężkej, ale rzuca mu wyzwanie Usyk, którego niektórzy widzą jako pogromcę Furego. Czy to oznacza, że Floyd ...?
:) :)
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 23-12-2021 10:25:19 
Sedziowie nie byliby w stanie pomóc rudemu w tej walce. Nie byłoby żadnego punktu zaczepienia.. Usyk przez deklasację, a może i przed czasem na wskutek bezradności koksa.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 23-12-2021 17:21:34 
jedyna walka Usyka w takim zestawieniu to byłaby walka z utratą wagi, odpowiednim odchudzeniu się, jeśli jest w stanie znów zejść do 90,7 i nie stracić na zdrowiu, to byłaby to de-kla-sa-cja, Usyk jest głowe wyższy i naturalnie 25 kg cięższy, jest równie wydolny co skoksowany Canelo, nie ustępuje przy tym a może i przewyższa go tecnicznie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.