WARD KRYTYCZNY WOBEC WYSTĘPU BETERBIJEWA W WALCE Z BROWNE'EM

Redakcja, Boxingscene

2021-12-22

Mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej Artur Beterbijew (16-0, 16 KO) pokonał w ostatni piątek w Montrealu Marcusa Browne'a przed czasem po krwawym boju. Większość obserwatorów była pod wrażeniem występu Rosjanina, jednak były mistrz świata dwóch kategorii Andre Ward twierdzi, że przyszli rywale Beterbijewa mogli zobaczyć w jego piątkowym pojedynku sporo elementów, które ich ośmielą.

- Nie wiem, czy to sprawa wieku czy długich przerw między walkami... Ale Beterbijew zobaczył w walce z Browne'em wiele ciosów, których nie był w stanie uniknąć. Teraz zobaczymy więcej zawodników, którzy będą chcieli walczyć z Beterbijewem - stwierdził Ward.

Przypomnijmy, że pojedynek Beterbijew vs Browne lepiej zaczął Amerykanin, jednak stopniowo do głosu zaczęła dochodzić bezlistosna presja Beterbijewa, który od czwartej rundy walczył również z głębokim rozcięciem na czole. Pojedynku nie przerwano i Rosjanin złamał ostatecznie Browne'a w rundzie dziewiątej, wygrywając przez efektowny nokaut.

- Słuchajcie, to oczywiste, że jestem otwarty na walkę z Canelo Alvarezem, jeżeli on chciałby wrócić do wagi półciężkiej. Zawsze chcę walczyć z najlepszymi, a Canelo to wspaniały zawodnik - powiedział Beterbijew po zwcięstwie nad Browne'em.