BELLEW: CANELO WYGRA Z BETERBIJEWEM PRZED CZASEM

Mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej Artur Beterbijew (16-0, 16 KO) w wielkim stylu rozbił w piątek w Montrealu Marcusa Browne'a i od razu ze zdwojoną siłą rozgorzała dyskusja na temat walki Beterbijewa z królem wagi super średniej, uważanym za lidera współczesnego boksu Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO).

HEARN: ZAMIAST MAKABU, CANELO POWINIEN ZUNIFIKOWAĆ PÓŁCIĘŻKĄ >>>

- Myślę, że Canelo wygra z Beterbijewem przed czasem. Widziałem już w w walkach Beterbijewa niepokojące objawy, widziałem uderzenia, którymi można go zranić. Skoro moc Canelo była widoczna w wadze półciężkiej w starciu z Siergiejem Kowaliowem, to moim zdaniem Alvarez załatwi Beterbijewa w podobny sposób - powiedział były mistrz świata Tony Bellew.

Przypomnijmy, że Meksykanin chce w maju walczyć z mistrzem świata WBC wagi cruiser Ilungą Makabu. Jeżeli do tego pojedynku dojdzie i jeżeli Canelo wygra, starcie z Beterbijewem może być największym możliwym wyzwaniem dla Alvareza. 

- Walka z Beterbijewem byłaby wielkim wydarzeniem i nie miałaby wyraźnego faworyta. Niektórzy powiedzieliby, że Beterbijew jest za duży i za mocno bije. Inni stwierdziliby, że Canelo jest wyjątkowy i może sobie poradzić z każdym. To jeden z największych pojedynków we współczesnym boksie - stwierdził przed piątkowym zwycięstwem Beterbijewa 90-letni szef grupy Top Rank, Bob Arum, który prowadzi karierę Rosjanina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 20-12-2021 18:55:26 
Jeżeli Beterbijew dostałby walkę w odpowiednim przedziale czasowym po swoim ostatnim pojedynku, bez udziwnień z wagą w kontrakcie, to dla mnie taki pojedynek nie ma faworyta. Koks jest twardy, Beterbijew bywał dwukrotnie wywracany, z tym że przez gości bijących bardzo mocno. Myślę że prędzej czy pózniej rudy się gdzieś wyłoży. Nie sądze by było to z Makabu/Mchunu, więc może tu. Wolałbym jednak wcześniej przed Alvarezem, pojedynek Artura z Bivołem.
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 20-12-2021 19:03:21 
Beterbijew z półciężkiej oraz Briedis i Okolie z cruizer to chyba jedyni z którymi cynamon nie byłby wyraznym faworytem
 Autor komentarza: Polakos
Data: 20-12-2021 19:08:32 
Natomiast z Beterbijewem i tak byłby Canelo faworytem i to wyraźnym.
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 20-12-2021 19:30:54 
Beterbijew naprawde piekielnie mocno bije i wcale nie chodzi mi tu o jego bilans 100% KO
A żeby toczyć wyrównany bój z Canelo na przestrzeni 12 rund on musi czuć respekt przed siłą ciosu przeciwnika jak to było z GGG

Sanders i Plant tego nie mieli i skończyło się jak się skończyło [predzej czy później]
Smith ma uderzenie ale zwyczajnie był za słaby boksersko

Sądze że Beterbijew jakby ten pojedynek dobrze rozegrał taktycznie i czysto trafił ze swoją pełną mocą mógłby usadzić Canelo
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 20-12-2021 20:16:15 
Canelo nie wyjdzie do Beterbijewa..to za duże ryzyko w limicie półciężkiej..
 Autor komentarza: gerlach
Data: 20-12-2021 20:56:28 
Beterbijew zniszczy Canelo. KO.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-12-2021 21:01:34 
Beterbijew to T34, jeżeli taki pojedynek miałby miejsce w przyszłym roku to licho widzę szanse Alvareza, ale w kolejnych latach sytuacja może ulegać powolnemu odwróceniu.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-12-2021 21:41:53 
Puncher48 trafił w sedno. Beterbijew już w tej chwili ma duże problemy z robieniem wagi, więc z każdym miesiącem jego szanse będą maleć a szanse Canelo rosnąć w hipotetycznym pojedynku w limicie półciężkiej. Na chwilę obecną stawiałbym jednak jeszcze zdecydowanie na Beterbijewa. On nie tylko bardzo mocno bije, ale przede wszystkim jest bardzo silny fizycznie, chyba zdecydowanie najsilniejszy w LHW. Stłamsiłby Canelo nieustanną presją jak Hwozdyka, któremu nie pomogły ani lepsze warunki techniczne, ani mocny cios, ani technika. Być może po drodze jakiś silny cios Canelo powaliłby nawet Beterbijewa, ale nie znokautował.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 20-12-2021 22:13:06 
Beterbijew liznął deski chociażby z Johnsonem, Canelo ostatnimi czasy zdecydowanie woli kończyć swoją pracę przed czasem, tak załatwił topowych super średnich, tak skończył półciężkiego Krushera. Jedynymi atutami Artura byłaby tutaj siła ciosu i siła fizyczna, ale czy na tyle duża żeby tutaj powstrzymać Canelo? Kompletnie nie jestem przekonany, też patrząc na to co spotkało Kowaliowa.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-12-2021 22:52:55 
Cenelo będzie wolał oszczędzić głowę, no chyba że wykupi sobie tą walkę.
Choćnie sądzę aby Baterbijew się sprzedał...
 Autor komentarza: mchy
Data: 20-12-2021 23:38:20 
Jeśli ta walka ma mieć miejsce, to w 2022, Beterbijew już powoli zaczyna nam zjeżdżać, zwłaszcza motorycznie. Choć Browne'a rozbił bardzo ładnie
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 21-12-2021 06:46:31 
Puncher48 i Hugo

Tak macie rację . Z czasem szanse Canelo będa tu rosły.

Swoją drogą Beterbijew niewiarygodnie kompletny pieściarz. Szybki , lotny, bijacy seriami, z róznych płaszcyzn, odporny z ciosem..To lepsza i lepiej prowadząca sie wersja Kovaliowa..Kapitalny zawodnik..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.