ARUM LICZY NA MAJOWĄ LUB WRZEŚNIOWĄ WALKĘ CANELO vs BETERBIJEW

Redakcja, Sky Sports

2021-12-13

W najbliższy piątek mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej Artur Beterbijew (16-0, 16 KO) zmierzy się w Montrealu z Marcusem Browne'em (24-1, 16 KO). Jeżeli Rosjanin wygra, jego promotor Bob Arum będzie chciał zorganizować wielką konfrontację z królem wagi super średniej, liderem współczesnego boksu Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO).

KOWALIOW: CANELO W CRUISER? SKOPIĘ MU DUPĘ >>>

- Znam Canelo całkiem dobrze, od czasu, gdy był jeszcze bardzo młodym człowiekiem. On zawsze był bardzo blisko z Eddym Reynoso, który jest wspaniałym trenerem. Wiem, że interesuje ich walka z Arturem Beterbijewem lub z Joe Smithem Juniorem (również promowanym przez Aruma mistrzem WBO, który 15 stycznia zmierzy się z Callumem Johnsonem - przyp.red.). Dali mi o tym znać - powiedział Arum.

- Czekam na walkę Canelo z którymś z tych czempionów w maju lub we wrześniu. Myślę, że Canelo będzie musiał porzucić plan walki z mistrzem wagi cruiser Ilungą Makabu (być może Arum odnosi się do tego, że Makabu może stracić pas w styczniowym rewanżu z Thabiso Mchunu - przyp.red.). Saul lubi podejmować ryzyko i to czyni go tak popularnym. Walka z Beterbijewem byłaby wielkim wydarzeniem i nie miałaby wyraźnego faworyta. Niektórzy powiedzieliby, że Beterbijew jest za duży i za mocno bije. Inni stwierdziliby, że Canelo jest wyjątkowy i może sobie poradzić z każdym. To jeden z największych pojedynków we współczesnym boksie - dodał 90-letni szef grupy Top Rank.