ARUM LICZY NA MAJOWĄ LUB WRZEŚNIOWĄ WALKĘ CANELO vs BETERBIJEW

W najbliższy piątek mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej Artur Beterbijew (16-0, 16 KO) zmierzy się w Montrealu z Marcusem Browne'em (24-1, 16 KO). Jeżeli Rosjanin wygra, jego promotor Bob Arum będzie chciał zorganizować wielką konfrontację z królem wagi super średniej, liderem współczesnego boksu Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO).

KOWALIOW: CANELO W CRUISER? SKOPIĘ MU DUPĘ >>>

- Znam Canelo całkiem dobrze, od czasu, gdy był jeszcze bardzo młodym człowiekiem. On zawsze był bardzo blisko z Eddym Reynoso, który jest wspaniałym trenerem. Wiem, że interesuje ich walka z Arturem Beterbijewem lub z Joe Smithem Juniorem (również promowanym przez Aruma mistrzem WBO, który 15 stycznia zmierzy się z Callumem Johnsonem - przyp.red.). Dali mi o tym znać - powiedział Arum.

- Czekam na walkę Canelo z którymś z tych czempionów w maju lub we wrześniu. Myślę, że Canelo będzie musiał porzucić plan walki z mistrzem wagi cruiser Ilungą Makabu (być może Arum odnosi się do tego, że Makabu może stracić pas w styczniowym rewanżu z Thabiso Mchunu - przyp.red.). Saul lubi podejmować ryzyko i to czyni go tak popularnym. Walka z Beterbijewem byłaby wielkim wydarzeniem i nie miałaby wyraźnego faworyta. Niektórzy powiedzieliby, że Beterbijew jest za duży i za mocno bije. Inni stwierdziliby, że Canelo jest wyjątkowy i może sobie poradzić z każdym. To jeden z największych pojedynków we współczesnym boksie - dodał 90-letni szef grupy Top Rank.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 13-12-2021 20:14:18 
A może Arum w końcu pomyślałby o unifikacji z Biwołem? Wszyscy tylko żebrzą o tą walkę z Canelo. W średniej jest to samo, żaden z "mistrzów" nie zawalczy z innym "mistrzem" bo nie chcą stracić możliwości walki z Canelo. Charlo, Andrade, GGG powinni ze sobą walczyć. Tak samo Beterbiev z Biwołem.
 Autor komentarza: hms
Data: 13-12-2021 20:47:54 
@Marcin
Dokładnie, 3 wagi bez ciekawych walk, bo każdy czeka na wypłatę od Canelo.
A szkoda, bo starcie dwóch Rosjan (tak, wiem, naciąganych) byłoby bardzo ciekawe
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-12-2021 09:58:59 
Biwoł i Beterbijew powinni raczej szukać rywali w UK: Callum Smith, Yarde, Buatsi. Trudni przeciwnicy, ale i spora kasa do wzięcia.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-12-2021 16:32:46 
Stary a naiwny jakby się wczoraj urodził... a tak naprawdę kłapie w co sam nie wierzy.
"Walka z Beterbijewem byłaby wielkim wydarzeniem i nie miałaby wyraźnego faworyta. Niektórzy powiedzieliby, że Beterbijew jest za duży i za mocno bije. Inni stwierdziliby, że Canelo jest wyjątkowy i może sobie poradzić z każdym" doskonale wie, że najważniejsze co obóz Canelo myśli o walce z Beterbijewem, czy ma szanse ustać na nogach aby sędziowie wydrukowali wynik, czy Arturek jest tak łasy na kasę aby zrobić coś głupiego - pójść na jakieś głupie/szkodliwe ustępstwa i czy by to wystarczyło aby podjąć bez ryzyka to "wyzwanie".
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 14-12-2021 17:46:47 
Canelo nie wygra uczciwie z Beterbijewem..To lepszy zawodnik od Kovaliowa w swoim prime..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.