MIGUEL COTTO, ROY JONES JR I JAMES TONEY W GALERII SŁAW!

Redakcja, The Ring

2021-12-07

Dariusz Michalczewski (48-2, 38 KO) - najwybitniejszy polski pięściarz, znów musi obejść się ze smakiem. Legendarny "Tygrys" nie znalazł się w trójce wprowadzonych w 2021 roku do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu.

Były mistrz świata wagi półciężkiej (1994-2003) i krótkoterminowy champion kategorii cruiser jako jedyny Polak znajduje się na liście "pretendentów". Ale konkurencja jest ogromna. Kto więc zasilił szeregi tego zacnego grona?

Do Galerii Sław wprowadzono Miguela Cotto (41-6, 33 KO), Roya Jonesa Jr (66-9, 47 KO) oraz Jamesa Toneya (77-10-3, 47 KO)!

Cotto był mistrzem świata kategorii super lekkiej, półśredniej (x2), junior średniej (x2) i średniej. Ma na rozkładzie takie sławy jak Zab Judah, Shane Mosley, Antonio Margarito czy Sergio Martinez.

Jones Jr zaczął od srebra olimpijskiego w Seulu, po jednym z najbardziej skandalicznych werdyktów w historii igrzysk. Potem był zawodowym mistrzem świata wagi średniej, super średniej, półciężkiej oraz ciężkiej. W polu zostawił takie gwiazdy jak Bernard Hopkins, właśnie James Toney, Vinny Pazienza, Mike McCallum, Virgil Hill, Antonio Tarver, Felix Trinidad czy John Ruiz, na którym zdobył pas WBA królewskiej kategorii.

Toney był mistrzem świata wagi średniej, super średniej, cruiser, a przez kilkanaście dni ciężkiej, jednak odebrano mu tytuł po wykryciu w organizmie niedozwolonych środków. Wygrywał z takimi przeciwnikami jak Michael Nunn, Mike McCallum, Iran Barkley, Wasilij Żirow czy Evander Holyfield.

Do kobiecej Galerii Sław wprowadzono Reginę Halmich oraz Holly Holm.