SBN 10: POLACY LEPSI OD NORWEGÓW, ŁONIEWSKI Z ADAMCEM NA REMIS

W walce wieczoru gali Suzuki Boxing Night w Kielcach, na zasadach boksu zawodowego, Daniel Adamiec zremisował po sześciu rundach z Michałem Łoniewskim w kategorii półciężkiej. Wcześniej w pojedynkach w boksie olimpijskim Polacy byli lepsi od Norwegów, a Polki lepsze od Kanadyjek.

Tuż po rozpoczęciu walki Michał Łoniewski, aktualny Mistrz Polski wagi półciężkiej, posłał na deski Daniela Adamca, byłego Mistrza Polski tej kategorii, który ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić na ostatnich MP w Wałbrzychu. Później z minuty na minutę było ciekawiej, coraz lepiej boksował Adamiec, ale dzielnie poczynał sobie także Łoniewski, mimo rozbitego łuku brwiowego. Ostatecznie ogłoszono remis, a sędziowie punktowali: 58:55 Adamiec, 57:56 Łoniewski i 57:57.

We wcześniejszych walkach kobiet, z udziałem Polek i Kanadyjek,  w kategorii 57 kg Sandra Kruk wygrała z Jordyn Konrad, Agata Kaczmarska (75 kg) z Kaitlyn Clark, zaś Wiktoria Rogalińska (54 kg) przegrała ze Scarlett Delgado.

W rywalizacji Polaków z Norwegami nasi reprezentanci triumfowali we wszystkich pojedynkach. Dawid Tkacz (86 kg) pokonał Aleksandra Arskhanova, który był liczony w drugiej rundzie, Bartek Gołębiewski (75 kg) wygrał niejednogłośnie z Gedminasem Mindaugasem, Mateusz Goiński (75 kg) z Jonasem Hamerem Bergsgierdete, ćwierćfinalista Mistrzostw Świata Sebastian Wiktorzak (80 kg) zwyciężył w walce z Adrianem Hagenem, zaś Mateusz Bereznicki (86 kg) nie dał szans Islamowi Ismailovowi.

Na kieleckim ringu zmierzyli się też aktualny z byłym Mistrzem Polski, czyli Damian Durkacz z Mikołajem Toberą. Zwyciężył na punkty 3:0 Olimpijczyk z Tokio – Damian Durkacz. Patryk Borucki przegrał z Adamem Arsaevem (0:3).

Kolejna gala cyklu Suzuki Boxing Night, jak zapowiedział Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego, odbędzie się w styczniu 2022 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.