BERCHELT ODPUSZCZA TURNIEJ I PRZECHODZI DO WAGI LEKKIEJ

Bob Arum miał pomysł na czteroosobowy turniej na szczycie limitu 59 kilogramów, ale Miguel Berchelt (38-2, 34 KO) nie zamierza więcej dusić wagi i przenosi się do dywizji lekkiej.

Szef grupy Top Rank chciał skonfrontować Shakura Stevensona (17-0, 9 KO) - mistrza WBO, właśnie z Bercheltem, a Oscara Valdeza (30-0, 23 KO) - championa WBC, z Emanuelem Navarrete (35-1, 29 KO). Potem lepsi z tej dwójki mieli skrzyżować rękawice między sobą. Ale nic z tego - Berchelt poinformował, że nie jest już w stanie schodzić do kategorii super piórkowej.

- Osiągnąłem naprawdę dużo w wadze super piórkowej, pora jednak na wagę lekką. Tam czeka na mnie wielu znakomitych rywali, jak choćby Wasyl Łomaczenko. Wierzę, że w wyższym limicie odzyskam tytuł mistrza świata, potrzebuję tylko jednej, maksymalnie dwóch walk dla złapania rytmu - powiedział Berchelt.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 30-11-2021 23:20:24 
Nie widzę dla Berchelta perspektyw w lekkiej. Siła fizyczna i mocny cios okazały się niewystarczającym argumentem na Valdeza w super piórkowej, więc kategorię wyżej też nie starczą na Łomaczenkę, Kambososa, Haneya i jeszcze kilku innych.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.