SIWY, OBRUŚNIAK I GIBAS WYSTĄPIĄ 11 GRUDNIA NA GALI PBP 4

W sobotę 11 grudnia odbędzie się czwarta gala pięściarska Polsat Boxing Promotions. Zgodnie z ideą twórców PBP, wydarzenia tej organizacji służą promocji przyszłych gwiazd polskiego boksu. I tak właśnie będzie 11 grudnia, gdy czołowe miejsca na karcie walk zarezerwowane będą dla utalentowanych zawodników, którzy nadal budują swoje nazwiska.

W walce wieczoru gali Polsat Boxing Promotions, która odbędzie się 11 grudnia, wystąpi Radomir Obruśniak. 27-latek w lipcu 2021 roku podpisał zawodowy kontrakt z PBP, a już miesiąc później w swojej pierwszej walce dla tej organizacji wywalczył wakujący pas Mistrza Polski w wadze super piórkowej. Kolejnym przeciwnikiem Obruśniaka będzie Caril Herrera. Urugwajczyk to pięściarz znacznie bardziej doświadczony od Polaka, zarówno jeśli chodzi o wiek, jak i stoczone pojedynki. Ale promotorom Obruśniaka, oraz jemu samemu, na tym etapie kariery zależy właśnie na takich rywalach i pojedynkach, które zaprocentują w przyszłości.

Drugim polskim talentem, który wejdzie do ringu 11 grudnia będzie Kewin Gibas. Pięściarz z Żywca od momentu podpisania kontraktu z PBP latem tego roku, stoczył dwa pojedynki zawodowe i obydwa rozstrzygnął na swoją korzyść. Dla 19-latka regularność startów jest obecnie najważniejsza. Stąd tak duża intensywność walk Gibasa, dla którego pojedynek z Ondrejem Schilderem będzie trzecim w ciągu zaledwie pięciu miesięcy. Czech, choć sporo starszy, pod względem doświadczenia znajduje się na podobnym etapie kariery i to właśnie zwiastuje ciekawy pojedynek.

Trzecim pięściarzem, którego nazwisko ujawniono w kontekście grudniowej gali Polsat Boxing Promotions jest Marcin Siwy. 30-latek z Częstochowy, podobnie jak Gibas, stawia obecnie na intensywność startów, którą chce nadrobić blisko roczną absencję w ringu. Pod koniec listopada Siwy ekspresowo pokonał Brazylijczyka Nascimento, który mimo imponującego bokserskiego CV uległ Polakowi. To była typowa walka na zrzucenie ringowej rdzy, ale kolejny rywal Częstochowianina będzie dużo bardziej wymagający. Marcin zmierzy się z 25-letnim Adnanem Deronją. Pięściarz z Bośni i Hercegowiny ustępuje Siwemu pod względem rekordu, ale z racji młodego wieku może zaskoczyć Polaka tempem walki.

Gala będzie transmitowana w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport i ogólnodostępnym Super Polsacie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 29-11-2021 21:42:16 
Serio??.. Siwy niech wyjdzie w końcu ze strefy komfortu.. tylko wtedy to będzie wpierdol do jednej mordy..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-11-2021 21:54:43 
Przecież wyszedł. Zobacz, przeciwnik o pozytywnym rekordzie!
 Autor komentarza: Hugo
Data: 30-11-2021 12:10:41 
Bez Cieślaka, Siwy z kolejnym bumem, w walce wieczoru 41-letni groźny Urugwajczyk z niższej wagi, co to k... ma być? Szkoda czasu antenowego, nie wspominając już o czasie kibiców. Wam kury szczać prowadzać, a nie gale boksu organizować, polsatowskie ofermy!
 Autor komentarza: Piesel
Data: 30-11-2021 14:38:45 
Hahaha
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.