BELLEW: MAKABU MUSI WEJŚĆ SZYBCIEJ W WALKĘ Z CANELO NIŻ ZAZWYCZAJ

Ilunga Makabu (28-2, 25 KO) zasiada dziś na tronie WBC wagi junior ciężkiej. Pięć i pół roku temu pobił go emerytowany już Tony Bellew, choć w pierwszej rundzie sam zapoznał się z deskami. Od tego czasu puncher z Kongo pozostaje niepokonany i prawdopodobnie w maju przywita w limicie 90,7 kilograma sławnego Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO).

Makabu wierzy, że przewaga siły i warunków fizycznych zrobi swoje i już zadeklarował chęć podjęcia takiej potyczki. A Bellew, dawny rywal, radzi mu, jak pobić rudowłosą gwiazdę boksu zawodowego.

- Ilunga musi zacząć ostrzej i szybciej niż zazwyczaj jeśli chce pokonać Canelo. On wolno wchodzi w walkę, lubi przyjrzeć się sytuacji i rywalowi, dlatego też starałem się na niego od razu rzucić, kiedy to my rywalizowaliśmy o pas WBC. Nie chciałem dać mu szansy doczekania do późniejszych rund, bo w nich Makabu jest groźny, jednak z kimś takim jak Canelo będzie musiał bardzo szybko wejść w walkę. Makabu powinien od pierwszej rundy korzystać z mocnej lewej ręki. Canelo będzie nieco cięższy niż zazwyczaj, więc może stracić część tego, co czyni go wyjątkowym. Ale bez względu na to, ile kilogramów wniesie Alvarez, to właśnie Makabu będzie większym facetem i musi zrobić z tego użytek. To będzie jego duży atut, o ile ostro wejdzie w ten pojedynek - mówi Bellew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 25-11-2021 09:45:38 
Makabu powinien przede wszystkim wynegocjować jak najlepsze pieniążki, a walką wogóle się nie przejmować i ładnie przegrać ;)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 25-11-2021 13:43:36 
Wiadome jest, że Makabu dostanie ładną kasę za porażkę.
Gdyby nie chciał się dogadać tylko poważnie walczyć to nie byłoby mowy o tej walce.
Canelo ma szczęście że Makabu ma pas a kolejna porażka różnicy mu nie robi.
Briedis by się na porażkę nie zgodził.
 Autor komentarza: ThePinEffect
Data: 25-11-2021 14:35:27 
Pierdzielenie o szopenie. W walce rewanżowej zarobi wielokrotność walki pierwszej dlatego będzie chciał wygrać!
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 25-11-2021 15:16:09 
Przede wszystkim ta walka to będzie gwałt (nie na Makabu) tylko kibicach - jedna wielka ściema. A Bellew pierniczy o zaprzestaniu gry wstępnej podczas tego gwałtu, czyli o niczym.
 Autor komentarza: essa7
Data: 25-11-2021 16:00:18 
Wielka ściema, bo?
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 25-11-2021 16:12:44 
ściema bo... walka sprzedawana jako wydarzenie historyczne, tworzenie legendy meksykańskiego idola - wielki wyczyn bo walka z większym, silniejszym. Tylko, że wielki wyczyn byłby wtedy kiedy rudy wchodziłby do walki z gościem na równych warunkach i wyczyn polegałby na tym, że Makabu faktycznie będzie w pełni korzystał ze swoich gabarytów jak przy zwykłej obronie w juniorciężkiej. Tak nie będzie - nie ma co wierzyć w garbate aniołki. Zagwarantujesz to, że będzie bez żadnych myczków w kontrakcie, kompozycji ze składem sędziowskim, miejscem, wagą itp? :)
 Autor komentarza: essa7
Data: 25-11-2021 16:42:58 
Jak bedziesz mial dowody ze byly jakies 'myczki' w kontrakcie i nam je tu przedstawisz to spoko, bo poki co to zwykly placz i wymysly hejtera Canelo
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 25-11-2021 17:56:34 
Wszystko będzie po stronie Canelo.. sędziowie pewnie też..nie wierzę natomiast w teorię spiskowe o ustawie niu i sprzedaniu walki.. myślę że Makabu też wietrzy w tym swoją szansę na rozgłos , nie Tylko pieniądze co później będzie i tak generowało pieniądze.. myślę że stać go na Ko.. choć bardziej postawie na wyrzarpane zwycięstwo Canelo po trudnej walce..
 Autor komentarza: Clevland
Data: 26-11-2021 11:59:08 
Remis na kartach sędziowskich w walce Canelo vs Floyd pokazuje wszystko.
Dwa oszustwa w walce z GGG dopełniają obrazu.

@ThePinEffect
"Pierdzielenie o szopenie. W walce rewanżowej zarobi wielokrotność walki pierwszej dlatego będzie chciał wygrać!"
To w kontrakcie mu zapewnią że nie będzie mu się opłacało wygrać w walce z Canelo...
Gdyby wygrał to za rewanż dostanie 1mln dolarów, a jak przegra to rewanż (który może się nie odbyć z xxx powodów) dostanie 7mln dolarów.
On nie ma 0 (zera) w rekordzie więc kolejna porażka go...

Taki Briedis ma warunki i dumę aby chcieć wygrać i Canelo wie że nie ma po co do niego wychodzić.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 26-11-2021 13:04:53 
essa7
"Jak bedziesz mial dowody" a może się założymy, że jeżeli dojdzie do tej walki to ja stawiam na jakiś nietypowy dla zwykłej obrony, oficjalnie podany do wiadomości zapis dot. np wagi itp. ? Ty naprawdę wierzysz, że to będzie typowa jeśli chodzi o warunki (nie mająca wpływu na jego dyspozycję) obrona dla mistrza juniorciężkiej Makabu?
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 26-11-2021 13:24:13 
lukaszenko
tu nie chodzi o teorie spiskowe, choć w przypadku "Canelo tworzącego historię" a tak naprawdę powinno być "Canelo umacniającego cenowo swoją markę" nie wykluczam takich. Chodzi o to, że Makabu faktycznie będzie wierzył (łudził się), że ma szanse na wygraną. Tylko będzie to wiara oparta na tym, że koleś pomyśli sobie coś w stylu: a co z tego, że będę musiał zbijać niemiłosiernie do umownego limitu na dole przedziału swojej kategorii jak i tak dam radę znokautować tego mikrusa? Za to ile zarobię? :) ... a tuż po walce: "jednak to był ryzykowny eksperyment, byłem cieniem samego siebie, dobrze, że w ogóle dotrwałem do końca. Ostatni raz tyle ważyłem jak chodziłem krowy paść :). Przynajmniej sędziowie nie musieli mnie zwałować bo i tak byłem zombi :) Co mi odjebało? Jak mogłem pomyśleć, że w takim stanie mogę rudemu sprawić psikusa? No ale za tą porażkę zarobiłem więcej niż za wszystkie przeszłe i przyszłe wygrane razem wzięte - warto było. Przecież do mostkowiaków jestem za mały a poza tym tam też marna kasa leży.... Możliwy scenariusz myślenia?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.